Najnowsze

Najnowsze

Będą punkty karne za zbyt długa jazdę?

Seria tragicznych wypadków z udziałem polskich autokarów zwróciła uwagę na pracę przewoźników. Dlatego pojawiają się kolejne propozycje, jak przeciwdziałać katastrofom.

Kosztowne przywileje emerytalne

Prawie 116 mld zł wydajemy rocznie na emerytury i renty. Składki pokrywają tylko 70 procent wydatków. Winne są przywileje emerytalne - pisze "Puls Biznesu".

Żabka w czeskich rękach

550 mln złotych za sieć sklepów Żabka zapłaciła czesko-słowacka grupa kapitałowa Penta Investors.

Grupa TVN zarobiła 139 mln zł

Wzrost oglądalności wszystkich kanałów telewizyjnych, zwiększenie przychodów o jedną trzecią i milion nowych abonentów zanotowała grupa TVN w drugim kwartale bieżącego roku.

Cyfrowa muzyka bez zabezpieczeń

Wytwórnia muzyczna Universal Music rozpoczyna eksperymentalną sprzedaż utworów muzycznych w formie cyfrowej bez żadnych zabezpieczeń przed kopiowaniem.

Majątki Niemców przejmowali esbecy?

SB zmuszało przesiedleńców wyjeżdżających do Niemiec, aby za bezcen oddawali swe domy - pisze "Sueddeutsche Zeitung". Zdaniem gazety to argument za zwracaniem majątków dawnym właścicielom.

Grozi nam globalna recesja?

Koniec tygodnia przyniósł spadki na światowych giełdach. Coraz więcej ekspertów jest zdania, że jeśli potrwa to dalej, to może zapoczątkować globalną recesję.

Duńska wyprawa na biegun

Duńczycy wyślą na Biegun Północny wyprawę naukową, która ma potwierdzić ich roszczenia do tego terytorium. To odpowiedź na rosyjską wyprawę sprzed tygodnia w te okolice.

Cienie do powiek z chromem

Zestawy dla dzieci "Mój pierwszy makijaż" są niebezpieczne dla użytkowników. Zielone cienie do powiek, które są częścią tego zestawu zawierają chrom - ostrzega Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Globalne spadki na giełdach

Po czarnym czwartku - czarny piątek. Tabele notowań giełdowych zarówno w Polsce, Europie a nawet w Japonii i Korei są czerwone - wszędzie notuje się spadek.

Spadają ceny miedzi i ropy

Ceny miedzi w Szanghaju spadły, w wyniku obaw związanych z problemami na amerykańskim rynku kredytowym, oraz z powodu wzrostu zapasów tego surowca. Problemy kredytowe to także przyczyna spadku cen ropy na nowojorskiej giełdzie.

Ostrożni kierowcy będą płacić mniej

Większy podział klientów na różne klasy ryzyka pozwoli towarzystwom na premiowanie zniżkami dobrych kierowców i odstraszanie wysokimi składkami tych, którzy często powodują wypadki - pisze "Gazeta Prawna".

E-konta emerytalne w ZUS

ZUS chce uruchomić platformę internetową, aby ubezpieczeni mogli na bieżąco sprawdzać stan konta emerytalnego, a firmy swoje rozliczenia z zakładem - pisze "Gazeta Prawna". Urzędy mają być też dłużej otwarte, żeby klienci mogli załatwiać swoje sprawy po pracy.

Euro 2012: Trzy ustawy w trzy miesiące

Minister sportu chce, by jeszcze przed wyborami Sejm uchwalił trzy kluczowe ustawy ułatwiające organizację Euro 2012. - To priorytet dla resortu - mówi w wywiadzie dla "Gazety Prawnej" Elżbieta Jakubiak.

Sprawdzą wykorzystanie unijnej kasy

20 sierpnia zacznie działać przy resorcie transportu Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Do nadzorowania projektów współfinansowanych z UE zatrudni ponad 100 osób - pisze "Gazeta Prawna"

Giełda swoje, inwestorzy swoje

W lipcu saldo napływów do krajowych funduszy akcji wyniosło 3,1 mld zł, czyli o 0,8 mld zł mniej niż w czerwcu. Obserwując świetną czerwcową i niepokojącą lipcową sytuację na giełdzie, spodziewać się należało ucieczki z giełdy - pisze "Parkiet".

Do notariusza stań w kolejce

Polacy nie mogą skorzystać z dobrodziejstw ustawy uwłaszczeniowej, bo brakuje wolnych notariuszy. Kancelarie mają już pozajmowane terminy do końca tego roku - pisze "Dziennik".

Nasze zarobki szybko rosną

Wygląda na to, że jeśli Rada Polityki Pieniężnej nie zareaguje, ceny zaczną ostro rosnąć. Dlatego analitycy oczekują w sierpniu podwyżki stóp procentowych - pisze "Gazeta Wyborcza".

Kto pierwszy na drodze?

Miejsce Obsługi Podróżnych - tak, w oficjalnym języku, nazywają się przydrożne motele, restauracje i stacje benzynowe. Już wkrótce Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpisze przetarg na ich budowę.

Zmiany w prawie ubezpieczeniowym

Ubezpieczyciel będzie musiał wypłacić odszkodowanie w ciągu 30 dni od wypadku. M.in. taką zmianę zakładają wchodzące dziś w życie nowe przepisy.

Czarny czwartek na Wall Street

Na skutek zamrożenia trzech funduszy inwestujących na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych przez francuski bank BNP Paribas, amerykańskie giełdy, zwłaszcza nowojorska, odnotowały znaczne spadki.