Najnowsze

Najnowsze

Złoty dwa razy się obronił. W wielkich bólach

Wtorkowy poranek to kontynuacja horroru złotego. Tuż po godzinie 10 był rekordowo słaby. Potem jednak sytuacja zaczęła się zmieniać. Zbiegło się to w czasie z deklaracjami rządu o gotowości interwencji i odłożeniu pomysłu o unieważnieniu opcji walutowych. Polska waluta dwa razy odbiła się od poziomu 4,9250 za euro. Czy to znaczy, że osłabienie się zatrzyma?

DGA koryguje prognozy

Prezes spółki DGA, Andrzej Głowacki - przedstawił skorygowane prognozy. Zysk netto będzie bliski zera, strata sięgnie 0,8 mln zł. Wcześniej DGA mówiło o 1 mln zł zysku. Spółka tłumaczy fatalne wyniki za IV kwartał rezerwami na przewidywane straty w projekcie, odpisami w związku z pogarszającą się sytuacją klientów oraz stratą spółki zależnej DGA Audyt.

Czy będą kolejne cięcia stóp?

Złoty ciągle traci na wartości bijąc kolejne rekordy. Jaki zachowa się Rada Polityki Pieniężnej? Czy możemy spodziewać się kolejnych obniżek stóp procentowych? Być może jest inny sposób, aby pomóc złotemu odwrócić trend? Na te pytania odpowiadiał profesor Marian Noga, członek Rady Polityki Pieniężnej

Czy Hutmen skupi swoje akcje?

Hutmen, spółka zależna Impexmetalu planuje skup własnych akcji. To kolejna po Alchemii i Impexmetalu spółka ze stajni Karkosika, która chce skupić swoje akcje. W rozmowie z naszym gościem, Arkadiuszem Krężelem, przewodniczącym Rady Nadzorczej Impexmetal poruszyliśmy także temat propozycji premiera Pawlaka, aby problem toksycznych opcji rozwiązać ustawowo

Rynek bankowy a opcje

Jaki wpływ na rynek międzybankowy wywrą umowy na opcje walutowe? Czy polskim bankom grozi krach? Jak zarządzać instytucją finansową w czasach, gdy wskaźniki rozmijają się z założeniami analityków? Rozmowa z Bogusławem Kottem, prezesem Banku Millennium

Waluty pod obserwacją

Sytuacja w jakiej znajdują się kredytobiorcy nie jest najlepsza. Wszyscy Ci którzy zaciągnęli wcześniej kredyty we frankach są w tarapatach. Kredyt i co miesięczna rata wzrasta im z miesiąca na miesiąc razem z felerną walutą. W Polsce wiele ludzi czeka na osłabienie franka. Ile jeszcze będą musieli czekać?

Euro za 5 zł? Będzie interwencja

- Rząd polski stara się zachować spokój wobec tego, co dzieje się ze złotym. Ale po konsultacjach z ministrem finansów i z ekspertami nie ukrywam, że jeśli granica pięciu złotych za jedno euro zostanie przekroczona, to podejmiemy decyzję o sprzedaży euro - powiedział na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier Donald Tusk. Prezydent Lech Kaczyński popiera deklarację rządu, ekonomiści są jednak wysoce sceptyczni.

Co z rynkiem walutowym?

Waluty regionu Europy środkowo-wschodniej ulegają znacznym przecenom. O analizę przyczyn i prognozę skutków poprosiliśmy specjalistów. Gośćmi TVN CNBC byli: Przemysław Kwiecień X-Trade Brokers, Paweł Majtkowski - analityk Finamo, oraz Katarzyna Siwek z Expandera.

Rozliczeń czas

Jak co roku, nadchodzi czas rozliczeń dochodów z urzędami skarbowymi. Co w tym roku będziemy mogli odpisać od podatku? Jakie inne zmiany wprowadzono w tegorocznych podatkach? Spytaliśmy naszych gości: Marka Kolibskiego z kancelarii Ożóg i Wspólnicy, oraz Annę Misiak, doradcę podatkowego MDDP.

Słoneczna Barcelona napaja pozytywną energią

W słonecznej Barcelonie trwa kongres GSM. Naszym gościem jest Pan Andrzej Dulka - dyrektor zarządzający Alcatel-Lucent Polska. Dyrektor jest pełen optymizmu obserwując polski rynek. Jakie plany na przyszłość ma Alcatel-Lucent polska?

Źle na rynku, dobrze w Redan?

Można pogratulować prezesowi spółki Redan - wyniki za 2008 rok są bardzo dobre. Sieci sklepów tej spółki zaczęły przynosić coraz większe dochody - to one są podstawą działalności. Czy odzież wygra z kryzysem? Co Piotr Kulawiński planuje na ten rok?

Giełda w Warszawie cofnęła się o sześć lat

Jedna z najgorszych sesji w historii warszawskiej giełdy. Indeks największych spółek WIG20 spadł o 7,52 proc. do 1327 pkt. Na tak niskim poziomie był ostatnio w lipcu 2003 roku. We wtorek zaciągnęły go tam banki.

Jak długo potrwa trzęsienie ziemi?

I komisarz ds. monetarnych Komisji Europejskiej Joaquin Almunia i szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn mają ponure prognozy dla europejskiej i światowej gospodarki. W tym roku zawierucha na rynkach finansowych może się nie skończyć, a nieskoordynowane i protekcjonistyczne działa rządów mogą nie przynieść skutecznej pomocy gospodarce.

Dane z rynku pracy mile zaskoczyły

Przeciętne wynagrodzenie w przedsiębiorstwach wzrosło w styczniu o 8,1 proc. rocznie, podczas gdy prognozy mówiły o 5 proc. Miesiąc do miesiąca wprawdzie spadło, ale mniej niż szacowali analitycy. Polskie firmy zwiększyły też zatrudnienie, zarówno w ujęciu rocznym jak i miesięcznym. Komisja Europejska uważa, że Polskę dotknie kryzys, ale nie widzi naszej sytuacji w czarnych barwach.

Miedwiediew: Tnijcie ostro wydatki

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew polecił we wtorek wszystkim strukturom państwa, by przygotowały propozycje redukcji swoich wydatków w 2009 roku.

Bankowość elektroniczna

Minęło 10 lat, odkąd polskie banki zaczęły oferować usługi elektroniczne. Co zmieniło się przez ten czas? W dzisiejszym "Programie" przetestujemy również laptopy z ekranami dotykowymi, oraz sprawdzimy, jak ze starego Windowsa zrobić Vistę...

Cyfrowa rewolucja

Dziś w "Programie" przyjrzymy się z bliska najnowszym technologiom, stosowanym w aparatach cyfrowych. Zajmiemy się także nowymi formami płatności elektronicznej.

Chrome - rewolucja?

Google Chrome - czy przeglądarka ta sprosta oczekiwaniom? Sprawdzimy to dziś w "Programie". Obejrzymy również laptopy o wydajności porównywalnej do komputerów stacjonarnych, oraz zaprezentujemy przydatny program do pobierania danych z internetu.

Polska dolina krzemowa?

Trójmiasto - czy już niedługo stanie się polskim centrum technologicznym? staraliśmy się udzielić odpowiedzi na to pytanie. W dzisiejszym "Programie" również o rewolucji w obsłudze telefonów komórkowych, oraz o tym, jak wymienić dysk twardy starego laptopa.

Szczyt technologiczny

W dzisiejszym "Programie" odwiedzimy szczyt poświęcony technologiom IT - Microsoft Technology Summit. Przyjrzymy się również nowoczesnym telefonom komórkowym oraz pokażemy, jak zmniejszyć rozmiar plików na dysku.

Szkoła XXI wieku

Jak wygląda szkoła XXI wieku? Jakie technologie wykorzystują uczniowie i nauczyciele? Sprawdziliśmy w "Programie". W tym wydaniu przyjrzymy się również samochodowym zestawom głośnomówiącym, oraz dowiemy się, jak wymienić pamięć RAM w laptopie.

Litwini pustoszą polskie sklepy

Jeszcze kilka tygodni temu to Polacy jeździli na zakupy na Litwę. Teraz sytuacja się odwróciła. Słabnący w oczach złoty sprawia, że Litwini opróżniają polskie sklepy i stragany w północno-wschodniej Polsce. Kupują przede wszystkim artykuły budowlane oraz żywność.

Telefonia satelitarna

Dziś w "Programie" przyjrzymy się bliżej telefonii satelitarnej, wykorzystywanej w niej technologii i potencjalnym zastosowaniom. Zastanowimy się również, czy opłaca się kupno taniej drukarki laserowej, oraz zdradzimy, jak ściągnąć film z popularnego portalu YouTube.

Frank uderza w banki

Frank szwajcarski osiąga historyczny rekord. Jednak większe obawy niż kredytobiorcy powinny mieć banki. O tym, jakie konsekwencje rodzi wysoki kurs szwajcarskiej waluty i jakie będą dalsze losy polskiego złotego, mówi w programie "Pieniądze od rana" Tomasz Piwoński z JTI/Gallaher Polska.

Targi opakowań

Przed producentami opakowań stawia się coraz większe oczekiwania. Jak im sprostują? W dzisiejszym wydaniu magazynu "Logistyk" zobaczymy również, jak elektroniczny katalog może usprawnić działanie firmy

Hurtownia lekarstw

Dziś przyjrzymy się pracy hurtowni leków - czyli jak skompletować zamówienie, gdy w magazynie mamy kilka tysięcy opakowań. Sprawdzimy również, czym jest eco-driving.

Ukraina tonie

Spadek produktu krajowego brutto na Ukrainie wyniósł w styczniu bieżącego roku blisko 20 procent w porównaniu ze styczniem 2008 roku - oświadczył szef grupy doradców prezesa Narodowego Banku Ukrainy Wałerij Łytwycki. Tylko od grudnia PKB spadł ponad 16 proc.

Rozlicz zakupioną nieruchomość

Podpowiadamy jak rozliczyć się  z fiskusem, kiedy sprzedaliśmy nieruchomość. Staramy się wraz z gośćmi - Markiem Gadaczem doradcą podatkowym PricewaterhouseCoopers i Michałem Grzybowskim z Ernst & Young - wyjaśnić zawiłe przepisy.

Wzrost czy spadek? Wynagordzenia za styczeń 2009

O 5 procent wzrosły wynagrodzenia w styczniu w ujęciu rocznym - tak szacują analitycy. Styczeń był niestety kolejnym miesiącem wyraźnego spadku dynamiki płac - co gorsze będziemy zarabiać jeszcze mniej. Jak długo jeszcze spadek będzie się pogłębiał? I jakim branżom to nie grozi? Rozmawialiśmy z Kazimierzem Sedlakiem z kancelarii Sedlak&Sedlak.