Najnowsze

Najnowsze

Niezdrowe praktyki e-aptek

Klientom aptek internetowych trudno zwracać leki, choć mają takie uprawnienie. Bez kłopotów wykupią natomiast specyfiki wydawane na receptę, choć jest to formalnie zakazane - stwierdza "Rzeczpospolita".

Rosyjskie giełdy wracają do gry

Po dwóch dniach przerwy rosyjskie giełdy wracają do gry. Federalna Służba ds. Rynków Finansowych wstrzymała ich pracę, by zatrzymać paniczną wyprzedaż, która od wtorku trwała na RTS i MICEX

Rajd nadziei na Wall Street

Na potężnym plusie, przekraczającym nawet 4 procent zakończyły czwartkowe notowania amerykańskie giełdy. Przez cały dzień trwała jazda indeksów to w górę, to w dół. W połowie sesji wydawało się już, czeka nas kolejny dzień krachu. A jednak pogłoski, że rząd przygotowuje długoterminowy plan wyjścia z obecnego kryzysu przywróciły nadzieję.

Lloyds kupi HBOS

Od kilku dni rynek bankowy zmienia się jak w kalejdoskopie. Dziś świat zelektryzowała wiadomość o tym, że brytyjski Lloyds kupi giganta wyspiarskiego rynku hipotecznego, bank HBOS. Transakcja opiewa na 22 miliardy dolarów, a bank, który powstanie w jej wyniku, będzie miał jedną trzecią udziału w brytyjskim rynku kredytów hipotecznych. Na zakup HBOS przez Lloyds naciskał brytysjki rząd.

Spadek produkcji w sierpniu

Gorzej. I to znacznie gorzej od oczekiwań. Produkcja przemysłowa blisko cztery procent w dół. Tak złych danych nie było od 2005 roku. Co sprawiło, że produkujemy mniej i co te dane oznaczają dla całej polskiej gospodarki?

Kiedy wychodzić z TFI?

Zainwestowałeś pieniądze w Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych i z przerażeniem patrzysz na to co dzieje się na rynkach kapitałowych - nie panikuj, bo to najgorsze co możesz teraz zrobić. Z nadzieją patrzysz na rosnące ceny złota i to właśnie w kupnie tego kruszcu widzisz szansę na odrobienie strat. Poczekaj, bo stara zasada inwestorów mówi by nie kupować na tzw górce. Co zrobić w tych trudnych dla inwestorów czasach?

Trudniej o kredyt

Mieszkania tańsze nawet o 1/3 i duży problem z otrzymaniem bankowego kredytu. Komisja Nadzoru Finansowego planuje wprowadzić regulacje, które mają zaostrzyć sposób obliczania zdolności kredytowej klientów przez banki. Jak zmiany które mają wejść w życie do końca roku, utrudnią życie przyszłym kredytobiorcom, co zmieni się dla tych, którzy już mają zaciągnięte pożyczki, i w jaki sposób nowe regulacje wpłyną na biznes prowadzony przez developerów..

Bruksela stawia Polskę przed Trybunał

Komisja Europejska pozwała Polskę do unijnego Trybunału Sprawiedliwości za próby regulowania przez Urząd Komunikacji Elektronicznej stawek za internet szerokopasmowy. Wniosek do trybunału został skierowany w czwartek.

W drodze do Eurolandu

Reforma KRUS i emerytur pomostowych, przyspieszenie prywatyzacji oraz odważne zmiany w prawie gospodarczym - to zdaniem PKPP Lewiatan niezbędne działania przed przyjęciem wspólnej europejskiej waluty.

Potężne banki legły w gruzach

Indeksy giełd na całym świecie pikują w dół, wielkie instytucje finansowe bankrutują lub balansują na krawędzi bankructwa - takiego kryzysu światowa gospodarka nie przeżywała od dawna. Dlaczego w ogóle do niego doszło i dlaczego jest tak poważny? Odpowiedź jest prosta: "zgniłe" są fundament światowych finansów - twierdzi analityk amerykańskiego CNN.

Będzie trudniej dostać kredyt

Komisja Nadzoru Finansowego jest zdania, że banki zbyt liberalnie podchodzą do udzielania kredytów. Dlatego jeszcze w tym roku ma powstać dokument zwiększający bezpieczeństwo polskiego sektora bankowego

Chciałbyś być jak inwalida? Zapłać 500 zł

Może teraz kierowca trzy razy się zastanowi, zanim zaparkuje samochód na miejscu dla niepełnosprawnych. Od 1 października mają zdrożeć mandaty za postój na "kopercie". Szef MSWiA chce, żeby kosztowało to 500 zł i 5 punktów karnych.

Ropa znów wystrzeliła w górę

Ropa naftowa na giełdzie w Nowym Jorku zdrożała w czwartek do ponad 100 USD za baryłkę, ale jej ceny obecnie ustabilizowały się poniżej tej granicy.

Produkcja spada, a jej ceny rosną

Produkcja przemysłowa spadła w sierpniu o 8,1,proc. wobec poprzedniego miesiąca, ale w porównaniu z sierpniem ubiegłego roku zmniejszyła się aż o 3,7 procent. To pierwszy taki spadek od trzech lat - i nieprzyjemne zaskoczenie dla analityków.

Podwójne opłaty ukarane

Firma Enea bezprawnie obciążała odbiorców energii podwójną opłatą abonamentową za styczeń 2008 roku – uznała Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Firmie nakazano zmianę praktyki i wymierzono jej karę finansową. Decyzja została podjęta po skardze konsumenta.

Kopalnie staną w środę

24 września odbędzie się jednodniowy strajk w pięciu spośród sześciu kopalń Jastrzębskiej Spółki Weglowej - zdecydowały związki zawodowe. Następnego dnia ma zostać wstrzymana wysyłka węgla z kopalń. Związkowcy domagają się podwyżek płac jeszcze w tym roku.

Wielkie uspokajanie rynku - i posłów

Wiceminister finansów Katarzyna Zajdel-Kurowska zapewniała posłów, że nie ma obaw, by wydarzenia na światowych rynkach akcji wpłynęły na spowolnienie wzrostu gospodarczego w Polsce. Wiceminister przedstawiła w Sejmie informację o sytuacji na rynkach na wniosek PSL.

Chińskie terenówki z Polski

Nowa fabryka samochodów, tym razem rodem z Chin, ma powstać pod Opolem. W czasie swojej ostatniej wizyty w Kraju Środka minister gospodarki Waldemar Pawlak rozmawiał z przedstawicielami przyszłego inwestora.

Włoski strajk bochenkowy

Nie kupujcie dzisiaj żywności, przede wszystkim chleba - apelują w czwartek do Włochów stowarzyszenia obrony praw konsumentów, zachęcając do kolejnego już w ostatnich latach strajku zakupowego.

Orlen zmienia szefa

Prezes PKN Orlen Wojciech Heydel zrezygnował ze stanowiska prezesa. W warszawskiej siedzibie spółki rozpoczęło się w czwartek rano posiedzenie rady nadzorczej. Nowym szefem firmy został Jacek Krawiec, dotychczasowy wiceprezes.

Trzej Królowie w Sejmie

Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski zapowiada rekomendowanie klubowi wystąpienie przeciw ustanowieniu nowego dnia wolnego od pracy - święta Trzech Króli. Sejm ma o tym zdecydować na trwającym posiedzeniu.

Trudne chwile funduszy inwestycyjnych

Spadki na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych - i innych światowych parkietach - powodują, że aktywa naszych funduszy inwestycyjnych topnieją w oczach. Czy nie spowoduje to kolejnej fali klientów wycofujących swoje pieniądze?

Luksusy w Indiach

Powiew prawdziwego luksusu aż z Indii. W New Delhi otwarto właśnie pierwszy w kraju luksusowy dom towarowy. Biznesmeni stojący za budową centrum liczą na rosnące apetyty Hindusów na towary ekskluzywne.

Nadejdą tanie buty

Wkrótce czeka nas zalew tanich butów z Chin i Wietnamu. Większość państw członkowskich Unii Europejskiej opowiedziało się za zniesieniem ceł antydumpingowych na obuwie pochodzące z krajów Dalekiego Wschodu.

Bielecki: Na giełdzie nie jest tak źle

- Przez 20 lat świat żył w komfortowych warunkach, kiedyś przychodzi korekta - powiedział prezes Pekao SA Jan Krzysztof Bielecki. Uspokaja jednak, że Polska nie ma powodów do obaw.

Eureko mięknie?

Eureko zmieniło strategię negocjacyjną z polskim rządem w sprawie sporu o akcje PZU - twierdzi "Parkiet". Według gazety Holendrom nie chodzi już o to w jakiej wysokości, ale kiedy zostanie wypłacone odszkodowanie.

Łatwe kredyty do lamusa

Prasa zaniepokoiła się zapowiedziami Komisji Nadzoru Finansowego o zaostrzeniu kryteriów udzielania pożyczek. KNF uznała zmiany za konieczne, bojąc się, że polityka banków jest zbyt liberalna i może doprowadzić do załamania polskiego rynku kredytowego.

Wyprzedaż u Krauzego

Po aferze z przeciekiem o akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa Ryszard Krauze wyprzedaje swój polski majątek. Pieniądze zamierza zainwestować w poszukiwania "czarnego złota" na Kazachstanie.

Największy wzrost cen złota w historii

Złoto nigdy jeszcze nie zyskało tak wiele na wartości w tak krótkim czasie. W ciągu ostatnich 24 godzin można było na zakupie złota zarobić na czysto prawie 9 proc., a jeszcze więcej - na srebrze. To reakcja rynków finansowych na zapaść na rynku papierów wartościowych i spadek wartości dolara.