Polskie spółki gazowe notują dobre wyniki. W TVN CNBC „Dzień z branżą chemiczną” . Maciej Gierej, prezes Mennica Metale Szlachetne i Jacek Chwedoruk, prezes Rothschild Polska byli gośćmi Marka Tejchmana w programie „90 minut” i rozmawiali między innymi innowacyjności wśród polskich spółek gazowych.
Od prezesa do kolekcjonera. Milioner Krzysztof Musiał po sprzedaży ABC Data nie zajmuje się prowadzeniem biznesu. Opowiada o skutecznym inwestowaniu i proponuje jak zainwestować milion złotych.
Sytuacja na rynkach walutowych w Europie nie wygląda najlepiej. Jak decyzje gospodarcze krajów Europy odbiją się na złotym mówią goście "Bilansu" profesor Anna Zielińska-Głębocka, członek Rady Polityki Pieniężnej i Tomasz Nowak, makler TMS Brokers.
W związku z "dniem z przemysłem chemicznym" bierzemy pod lupę kilka spółek z branży, m.in.: Synthos, Ciech, ZA Puławy, Police. Analizę przeprowadzi gość Rafała Hirscha, analityk Erste Securities, Tomasz Kasowicz.
Po raz pierwszy od dłuższego czasu portfel RDO poradził sobie lepiej od rynku, choć nadal tracimy, dziś 0,03%. Zapraszamy do inwestowania, czekamy na Państwa sugestie pod adresem rdo@tvn24.pl
Ulgi podatkowe są kosztowne - stwierdza w swoim raporcie resort finansów. To może być pierwszy sygnał, który fiskus wysyła, zanim zabierze się do likwidacji ulg. Oficjalnie takiego planu nie ma, ale 66 miliardów złotych, które mogłoby wpłynąć do państwowej kasy po ich ewentualnym zniesieniu stanowi łakomy kąsek.
Zakłady Azotowe Puławy stoją w obliczu zmian, także takich oddolnych. Co się dzieje w spółce i jakie firma osiągnie wyniki w bieżącym kwartale mówi członek zarządu ZA Puławy, Andrzej Kopeć.
Podczas "dnia z przemysłem chemicznym" rozmawiamy z prezesem Krakchemii, Andrzejem Zdebskim o perspektywach tego przemysłu, rozwoju firmy, i o tym, co firma może zaproponować rynkom zagranicznym.
Gdyby nie nadmierna pewność siebie, to Kalina Ilijewa nadal mogłaby udawać absolwentkę niemieckiej uczelni. Jednak ktoś, kto zarządza unijnymi pieniędzmi dla rolnictwa całego kraju, budzi duże zainteresowanie. W jej wypadku doprowadziło to do wykrycia fałszerstwa.
Tego wyścigu po zakupy nie dało się powstrzymać... Amerykański Black Friday, czyli początek wyprzedaży sprawił, że handlowcy zaczęli patrzeć na przedświąteczny czas w różowych okularach... O entuzjazmie w Stanach w materiale Łukasza Kijka.
Polskę czekają zmiany w systemie emerytalnym. Czy i dlaczego są potrzebne? Co nas czeka? Czy sytuacja będzie podobna do tej, którą przeżywają teraz Węgry i ich system emerytalny? Na pytania Rafała Hirscha odpowiada Andrzej Sołdek, prezes PZU PTE.
Inwestorzy instytucjonalni w ogóle nie odpowiedzieli w piątek na do sprzedaży akcji Bogdanki - donosi PAP powołując się na źródła "zbliżone do transakcji". Zapisy są przyjmowane od piątku do poniedziałku. Nie potwierdziły się poranne informacje Reutera o ofercie wymiany akcji Bogdanki na papiery NWR.
Spółka z NewConnect - InteliWISE - otworzyła pierwsze biuro sprzedaży w Sunnyvale w Kalifornii. InteliWISE chce mocno wejść na rynek amerykański. Na razie wdrożyła technologie wirtualnych doradców w koncernie Kraft Foods i wirtualnych ekspertów w jednym z banków w USA. Jak firmie uda się osiągnąć założenia mówi jej wiceprezes, Marek Trojanowicz.
Chroń swoją firmę przed konkurencją. O wnioskach wynikających z raportu dot. ochrony własności intelektualnej „Własność intelektualna – niedoceniana podstawa przewagi konkurencyjnej” mówi Jarosław Filipek, prezes CODES Strategie.
To obawy o sytuację fiskalną Polski osłabiają złotego - tak spadki kursu polskiej waluty komentuje członek Rady Polityki Pieniężnej prof. Andrzej Kaźmierczak. Analitycy jednak wskazuję na szereg innych przyczyn - od ciągnących się problemów Irlandii, przez niejasną sytuację Portugalii, po niegasnący konflikt koreańsko-koreański.
Cognoc, Orco i BRE to spółki, które dzisiaj radziły sobie najlepiej na warszawskim parkiecie. WIG20 kończy dzień spadkiem o 0,95%. Indeks największych spółek osiągnął na zamknięciu poziom 2641,81 pkt.
Niemiecki Bundestag uchwalił ustawę budżetową na 2011 r., która przewiduje znaczne cięcia wydatków, głównie w sferze socjalnej, związane z koniecznością ograniczenia rekordowego deficytu finansów państwa.
Kredyt technologiczny jest udzielany przez wybrane banki komercyjne we współpracy z BGK. Rząd przyjął projekt ustawy ułatwiający korzystanie z tej formy wsparcia. Co da nowelizacja, tłumaczy Marek Szczepański, dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich BGK.
Milionerzy, którzy zostali nimi niespodziewanie, często nie wiedzą, co z tak dużymi pieniędzmi zrobić. Od czego rozpocząć inwestowanie dużych pieniędzy mówi Wojciech Kopacz, doradca ds. inwestycji i ubezpieczeń.
Resort skarbu zaprasza do przetargu w sprawie kupna akcji Fabryki Zapałek "Czechowice". Do kupienia jest 85 proc. kapitału zakładowego spółki w Czechowicach-Dziedzicach. Oferty można składać do 29 grudnia. Nabywcami mogą być zarówno podmioty krajowe, jak i zagraniczne.
Uważnie dobieraj słowa, uważaj aby nikogo nie urazić personalnie. Jak informować pracowników nawet o trudnych sprawach związanych ze zmianami w firmie, doradza Marcin Józefowicz, specjalista ds. komunikacji, wiceprezes Freemen EDU Sp. z o.o.
Biura podróży odpowiadają materialnie także za straty niematerialne swoich klientów. MF kończy pracę nad rozporządzeniem dot. minimalnego ubezpieczenia. O konsekwencjach decyzji Sądu Najwyższego mówi Katarzyna Sobierajska, wiceminister sportu i turystyki.
Portugalski parlament zatwierdził oszczędnościowy budżet na 2011 rok. Dokument zakłada cięcia płac i świadczeń socjalnych oraz podniesienie podatków. Działania te mają zapewnić znaczą redukcję wydatków publicznych i zapobiec kryzysowi zadłużenia.
Bardzo niewielka grupa Polaków inwestuje systematycznie z myślą o emeryturze. Najczęściej to sporadyczne ruchy. Mniej zamożni uważają, że nie stać ich na oszczędzanie, mówi Mateusz Gołąb dyrektor Departamentu Klienta Zamożnego.
Programy oszczędzania w TFI nagradzają za systematyczność niższymi opłatami. O innych produktach inwestycyjnych będących alternatywą dla OFE, mówi Tomasz Publicewicz z Analizy Online.
Doradcy Zygmunta Solorza analizują, czy twórca Polsatu jest w stanie przejąć operatora komórkowej sieci Plus, spółkę Polkomtel - taką informację podaje agencja Reutera, powołując się na źródła na rynku.
Warto skorzystać z pomocy firm rekrutacyjnych. Małe firmy mogą szukać inżynierów bezpośrednio na uczelniach technicznych wśród studentów, mówi Monika Górska-Siuciak, dyrektor w Dziale Rekrutacji i Selekcji Bigram.
Rząd Węgier naciska na obywateli, by wrócili z funduszy emerytalnych do publicznego systemu emerytalnego. Teoretycznie na dokonanie wyboru między systemami mają czas do końca stycznia 2011. W praktyce wybór jest tragiczny - resort gospodarki Węgier już ostrzegł, że członkowie funduszy, którzy nie zgodzą się na przekazanie do budżetu aktywów ze swoich kont, stracą prawo do państwowej emerytury. Na to wszystko budapeszteńska giełda reaguje silną przeceną - BUX traci drugi dzień z rzędu. Dziś ok. 3 proc.