Najnowsze

Najnowsze

Rusza CES 2014, czyli mekka miłośników technologii

We wtorek ruszyły targi Consumer Electronics Show (CES), czyli jedno z najważniejszych wydarzeń w branży technologicznej. Wystawcy z największych koncernów świata prezentują dziesiątki elektronicznych gadżetów. Wśród nich są m.in. ogromne wygięte telewizory, czy inteligentne lodówki.

Izrael - Autonomia Palestyńska: historyczna umowa za 1,2 mld dolarów

Izrael i Autonomia Palestyńska podpisały 20-letnią umowę w sprawie dostaw izraelskiego gazu naturalnego dla nowej elektrowni, która powstanie w okręgu Dżenin na północy Zachodniego Brzegu. Obie strony określają ją jako "historyczną". Umowa dotyczy dostarczenia Palestyńczykom 4,7 mld metrów sześciennych gazu za 1,2 mld dolarów. Gaz będzie przesyłany za pomocą gazociągu przebiegającego w połowie pod dnem morskim.

07.01. WIG20 spadł o 2 proc., reszta świata w górę

Takiego dnia na rynkach nie było już bardzo dawno. Wszędzie wzrosty, ogromny optymizm w Europie związany z powrotem Irlandii i jej obligacji na rynki światowe. Ameryka o krok od nowego rekordy wszech czasów. W takim dniu WIG20 traci 2 proc. i spada do poziomu najniższego od września. Relacja na żywo Rafała Hirscha.

W roku 2014 ożywienie w gospodarce "właściwie zagwarantowane"

Dziennik "Puls Biznesu", jak co roku, spytał 15 szanowanych zespołów analitycznych banków co czeka polską gospodarkę w nowym roku. Analitycy są dobrej myśli – wielkiego boomu nie przewidują, ale poprawi się koniunktura i będzie sprzyjać przedsiębiorcom.

Blair zarobił na doradzaniu ponad 15 mln euro

15,6 mln euro przyniosła byłemu brytyjskiemu premierowi Tony'emu Blairowi działalność biznesowa rozpoczęta w 2007 roku, po zakończeniu sprawowania funkcji szefa rządu - podliczył dziennik "The Guardian".

Litwini boją się euro. Rząd: to konieczność

Około 60 proc. Litwinów zamiar wprowadzenia euro w ich kraju w przyszłym roku kojarzy ze wzrostem cen – wynika z opublikowanego w poniedziałek sondażu. Wzrostu cen nie wyklucza też litewski minister finansów.

Brytyjczycy obetną zasiłki. Chcą zaoszczędzić 25 mld funtów

Minister finansów Wielkiej Brytanii George Osborne ostrzegł, że w nowej kadencji parlamentu w latach 2015-20 cięcia wydatków rządowych sięgną 25 mld funtów, z czego ok. 12 mld stanowić będą redukcje wydatków na świadczenia socjalne w latach 2015-17.

USA: gorsze wyniki w usługach, wzrost w przemyśle

Wskaźnik aktywności w usługach w USA spadł w grudniu 2013 roku i wyniósł 53,0 pkt. - podał Instytut Zarządzania Podażą (ISM). Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 54,7 pkt. Nieco lepsze dane napłynęły z przemysłu. Zamówienia w tym sektorze wzrosły w listopadzie o 1,8 proc. wobec spodziewanego 1,7 proc.

Rynek pracy w Niemczech - czy grozi mu "atak" imigrantów?

W Niemczech oczekuje się napływu kandydatów do pracy, ale nie w stopniu, który zdewastuje rynek pracy - powiedział w magazynie "Dzień na rynkach" na antenie TVN24 Biznes i Świat Michał Jaranowski, polski korespondent stacji Deutsche Welle. Dziennikarz uważa, że to koalicyjna, bawarska partia CSU podgrzewa w "sposób populistyczny" antyimigranckie nastroje, by zdobyć głosy przed zbliżającymi się wyborami komunalnymi i do Parlamentu Europejskiego.

Towarowa Giełda Energii: "Brakuje kupujących, trzeba zachęt"

Z danych za 2013 rok wynika, iż przez Towarową Giełdę Energii przeszło ok. 200 mln m sześc. paliwa. Tymczasem według ustawowych zapisów wprowadzających tzw. obligo giełdowe w handlu gazem, aby je wypełnić, obrót powinien być rzędu 1,4 mld m sześc.

W Europie kurczy się sektor usług, wyjątkiem Hiszpania

Niemcy, Francja i strefa euro odnotowały spadki Indeksu PMI w sektorze usług - wynika z raportu przygotowanego przez Markit Economics. Oznacza to, że koniunktura w tym sektorze gospodarki nie jest najlepsza. Hiszpania na tym tle wypada o wiele lepiej - tam sektor usług rośnie najszybciej od 2007 roku.

Złe nastroje w Chinach. Maleje sektor usług

Chińska gospodarka spowalnia. Indeks PMI, badający nastroje w chińskim sektorze usług, spadł w grudniu 2013 roku do najniższego poziomu od sześciu miesięcy i wynosi 50,9 pkt., czyli prawie o dwa punkty mniej niż w listopadzie ubiegłego roku.

Zagadkowe pożegnanie Bena Bernankego

Ben Bernanke pożegnał się z publicznością w ostatni piątek. To było jego ostatnie wystąpienie, jako prezesa Fed. Może dlatego było długie, złożone z wielu wątków i bardzo ciekawe. Teraz najciekawsze dwa - bo nie byłem w stanie zdecydować się tylko na jeden.

Toyota podbija chiński rynek. Sprzedała 900 tys. aut

Toyota sprzedała ponad 900 tys. samochodów w Chinach w ubiegłym roku. Jeszcze rok wcześniej japoński koncern motoryzacyjny na tamtejszym rynku znalazł kupców na 840 tys. maszyn. To kolejny dobry rok producenta, ale po piętach depcze mu już amerykański Ford.

Zynga akceptuje płatności w Bitcoin

Zynga, czyli amerykański producent gier przeglądarkowych, akceptuje płatności w wirtualnej walucie bitcoin. Teraz miłośnicy gier FarmVille, Zynga Poker czy CityVille będą mogli płacić za nie także cyfrowym pieniądzem, którego stabilność wciąż budzi wiele kontrowersji.

Rząd zdecyduje, na co wydać miliardy z Unii

We wtorek Rada Ministrów zaakceptuje programy operacyjne, według których będziemy wydawać unijne pieniądze do 2020 roku. Gdy będą gotowe, rozpoczną się ostateczne negocjacje z Komisją Europejską.

Rekordowa kara za pirackie udostępnienie kultowych kreskówek

Sąd w Toronto zasądził rekordową karę za nielegalne udostępnianie popularnych seriali animowanych. Właściciel dwóch stron internetowych musi zapłacić 10,5 mln dolarów kanadyjskich (7,3 mln euro) za zamieszczanie na nich: "The Simpsons" i "Family Guy" bez zgody właściciela praw autorskich koncernu 20th Century Fox.

Porozumienie z rebeliantami, wzrośnie wydobycie ropy w Libii

Wydobycie ropy naftowej w Libii spadło od lipca z 1,4 mln baryłek dziennie do zaledwie 250 tys. Zagraża to stabilności budżetowej tego kraju. Budżet w wysokości ok. 50 mld dolarów prawie w całości opiera się na eksporcie ropy. W niedzielę zawarto porozumienie z jednym z plemion blokujących wydobycie ze złóż na południu kraju.