Najnowsze

Najnowsze

27.01 Huśtawka walutowa, GPW spada

Sytuacja na rynkach wygląda coraz bardziej nerwowo, spadki na giełdach się pogłębiają. Kapitał ucieka z rynków rozwijających się i wraca do amerykańskich obligacji. Nagle turecki bank centralny zapowiada pilne posiedzenie i sytuacja na rynkach się uspokaja. To jednak nie oznacza, że powraca pełen optymizm. Dzień na rynkach - relacjonuje Rafał Hirsch

Najlepiej zestarzeć się na południu

Opolskie, Śląskie i Podkarpackie najwięcej wydają na opiekę długoterminową – informuje "Puls Biznesu". Każdego roku na ten cel przeznacza się tam około 620 zł.

Ostatni tydzień stycznia. O czym trzeba pamiętać w biznesie?

Zaczął się ostatni tydzień stycznia. To czas, w którym podatnicy płacący ryczałt od przychodów ewidencjonowanych mogą rozliczyć się z urzędem skarbowym. Także w tym tygodniu czekają nas ważne publikacje Narodowego Banku Polskiego oraz Europejskiego Banku Centralnego. O terminach powinni pamiętać też przedsiębiorcy i podatnicy podatku akcyzowego.

Niemieckie miasta "wpuszczone w maliny". Przez swapy

Miliony euro straciły niemieckie miasta na kontraktach mających zredukować wysokość ich pożyczek. Pod ścianą stanęły także niemieckie przedsiębiorstwa. Twierdzą, że zostały wprowadzone w błąd przez banki proponujące im tzw. swapy.

Brytyjska gospodarka w kondycji najlepszej od siedmiu lat

Mimo, iż 2013 rok był dla gospodarki brytyjskiej najlepszym od 2007 i zanosi się na to, że osiągnęła ona najlepszy wynik w całej UE, nadal nie odrobiła strat po recesji wywołanej globalnym krachem na finansowych rynkach z 2008 roku.

Walutowy pogrom - wywołał go Fed, czy "grypa" na rynkach wschodzących?

Powodem piątkowego "walutowego pogromu na rynkach wschodzących" jest zdaniem części analityków ucieczka kapitału inwestorów, którzy już szykują się do przyszłotygodniowej decyzji Rezerwy Federalnej (Fed), czyli banku centralnego USA. Fed prawdopodobnie ogłosi przykręcenie kurka z pieniędzmi, czyli ograniczenie skupu obligacji.

Ukraina: wydania specjalne programów w TVN24 Biznes i Świat

W związku z wydarzeniami na Ukrainie kanał TVN24 Biznes i Świat przygotował w niedzielę program specjalny. Wypełnią go rozmowy z ekspertami, serwisy informacyjne poświęcone sytuacji na Ukrainie oraz wydanie specjalne magazynu "Świat" Bartosza Węglarczyka.

Koniec ery bezpłatnych bankomatów?

Czas wyznaczony do obniżenia stawek interchange nieubłaganie płynie. Już teraz bankowcy szykując się do spadku przychodów, sięgają głębiej do kieszeni klientów. A najłatwiej jest to zrobić wprowadzają, lub podwyższając, już istniejące opłaty za korzystanie z bankomatów.

"Świat", 24.01

Czy Ukrainie można pomóc? A jeśli tak, to w jaki sposób? Ile prawdy jest w doniesieniach o tajnych więzieniach CIA w Polsce? Z tymi pytaniami zmierzyli się goście pierwszej części magazynu "Świat". W drugiej części Bartosz Węglarczyk, wraz z ekspertami, szukał odpowiedzi na pytanie, dlaczego islam jest najszybciej rozprzestrzeniającą się religią świata?

"Milion w portfelu", 24.01

Wszystkie trzy portfele kończą tydzień na delikatnym minusie. - Jeśli patrzeć na falę spadków jaka przetoczyła się przez polską giełdę czy rynki wschodzące, to wyniki są całkiem przyzwoite - powiedział w programie "Milion w portfelu" Marcin Różowski, analityk Analiz Online.

"Biznes dla ludzi", 24.01

O tym, jak zawiesić rentę rodzinną, napisać dobry list motywacyjny, jaką umowę podpisać, żeby zarobić więcej oraz co zrobić z palaczami w swojej firmie - wszystko w najnowszym programie "Biznes dla ludzi".

Poczta Polska zmienia cennik. Drożeją niektóre usługi

Od 1 lutego 2014 zacznie obowiązywać nowy cennik powszechnych usług pocztowych - informuje Poczta Polska. Zmiany dotyczą m. in. listów. Poczta informuje, że nowe cenniki "to odpowiedź na zmieniające się trendy rynkowe - rozwój komunikacji elektronicznej, spadek popularności korespondencji papierowej i rozwój e-handlu".

Kuba „zamrozi” aktywa banków powiązanych z Al-Kaidą

Władze kubańskie ogłosiły w piątek dekret, na mocy którego aktywa zagranicznych banków działających na Kubie będą zamrażane "bez uprzedzenia", jeśli te instytucje będą bezpośrednio lub pośrednio powiązane z Al-Kaidą i talibami.

Szwajcowski z Davos: Kryzys był takim horrorem

- Mamy nadzieję, że mogliśmy powoli przestać rozmawiać tylko i wyłącznie o kryzysie, myśląc o innych tematach - powiedział w rozmowie z Janem Niedziałkiem, dziennikarzem TVN24 Biznes i Świat, Jacek Szwajcowski, prezes Grupy Pelion. W Davos trwa 44. spotkanie Światowego Forum Ekonomicznego.

Dług spłaca się długiem

Ci, którzy uważają, że zadłużenie państwa to zło lubią sobie ponarzekać, że dług obciąża przyszłe pokolenia, że „zaciągnięte dziś długi będą spłacać nasze dzieci i wnuki”, bo „ktoś to kiedyś będzie musiał spłacić” i że to oczywiście niedobrze. Faktycznie, gdyby tak byłoby, to byłoby niedobrze. Na szczęście najczęściej tak nie jest.