Najnowsze

Najnowsze

Na Wyspach powstał łupkowy gigant

Z połączenia spółek IGas Energy oraz Dart Energy powstał największy w Wielkiej Brytanii operator koncesji na poszukiwanie i wydobycie gazu łupkowego. Wartość transakcji to ok. 120 mln funtów.

Spisek gigantów z Doliny Krzemowej? Pracownik odrzuca ugodę i chce 10 razy więcej

Micheal Devine, jeden z powodów w zbiorowym pozwie przeciwko m.in. Apple'owi i Google'owi poprosił sąd o odrzucenie wartej 324 miliony dolarów ugody wynegocjowanej przez jego własnych prawników. Sprawa dotyczy gigantów technologicznych z Krzemowej Doliny, którzy mieli spiskować w celu ograniczania pracownikom podwyżek wynagrodzenia.

Conchita Wurst wygrała i Austriacy mają problem. Finansowy

Austriacka telewizja publiczna ORF ma problem. Reprezentantka kraju Conchita Wurst wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji, a o to oznacza, że Austria będzie odpowiedzialna za organizację przyszłorocznej gali. Koszt takiej imprezy to ok. 20 mln euro. - To cenne, ale drogie zwycięstwo - przyznaje Richard Grasl, dyrektor finansowy ORF.

Jak świat zareagował na "referendum" na wschodzie Ukrainy? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Wyniki tzw. referendum niepodległościowego na wschodzie Ukrainy to dziś najważniejszy temat w TVN24 Biznes i Świat. Zastanowimy się jak na nielegalne głosowania w obwodzie donieckim i ługańskim zareaguje Kijów, Bruksela i Waszyngton. Według zapowiedzi Zachód ma ogłosić dziś kolejne sankcje wobec Rosji. Tymczasem Moskwa zaakceptowała wyniki głosowania i oświadczyła, że powinny być wdrożone w życie bez użycia siły.

Referenda w Doniecku i Ługańsku: wyniki i reakcja świata

Separatyści na wschodzie Ukrainy zorganizowali w niedzielę referenda niepodległościowe w obwodach donieckim i ługańskim. Uczestnicy w obwodzie donieckim odpowiadali na pytanie: "Czy popierasz akt niepodległości Donieckiej Republiki Ludowej?", a w ługańskim: "Czy popierasz akt niepodległości Ługańskiej Republiki Ludowej?".

12.05 Wyniki finansowe Pekao SA, Getinu, Energi, Agory

Unia Europejska nakład nowe sankcje na Rosję. Donieck ogłasza niepodległość. Rynki to ignorują, a Dow Jones bije kolejne rekordy wszechczasów. W Europie najlepiej wypada giełda warszawska. Dzień na rynkach - relacjonowali Rafał Hirsch i Mateusz Walczak

Wysłałeś e-mail do urzędu? Muszą ci odpowiedzieć

E-mail będzie traktowany tak samo jak tradycyjny list. Od poniedziałku urzędnicy muszą odpowiadać na wysłane do nich drogą elektroniczną wiadomości. - Ta zmiana wymusi na urzędnikach nową mentalność. Dokument elektroniczny zrówna się papierowemu - zapewnia szef MAC Rafał Trzaskowski, mówiąc o noweli ustawy informatyzacji, która właśnie weszła w życie.

Rafał Hirsch: UE - tak, strefa euro - nie

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski pozostaje euroentuzjastą. Zmienia wprawdzie główne powody swojego euroentuzjazmu, ale wniosek końcowy ma ten sam. W tym roku chce iść do strefy euro z powodów głównie politycznych i geopolitycznych, podczas gdy rok temu widział szereg powodów ekonomicznych. Niestety obawiam się, że i te i te są nieprawdziwe.

Jak wygasić niemiecki atom? Firmy mają pomysł. Rząd: Nic o tym nie wiemy

Niemieccy operatorzy elektrowni atomowych chcą powołania "publicznej fundacji", która zajęłaby się rozmontowaniem elektrowni atomowych - informuje Reuters, powołując się na źródło zbliżone do sprawy. W zamian koncerny byłyby gotowe zrezygnować z części odszkodowań za zmuszenie ich do zamknięcia siłowni.

Usmanow i Abramowicz zdetronizowani. Londyn stolicą miliarderów

Liczba miliarderów mieszkających w Wielkiej Brytanii po raz pierwszy w historii przekroczyła setkę. Najbogatsi są pochodzący z Indii bracia Srichand i Gopichand Hinduja, stojący na czele konglomeratu Hinduja Group. Zdetronizowali oni rosyjskich oligarchów, takich jak Uliszer Usmanow czy Roman Abramowicz.

Wolny weekend? A co to takiego?

Niemal co trzeci zatrudniony Niemiec pracuje w dni "teoretycznie" wolne od pracy, czyli weekendy i święta. W ciągu 20 lat liczba takich pracowników wzrosła z 7,7 do 11,5 miliona.

13 tys. zł płacy minimalnej? Dlaczego Szwajcarzy mogą powiedzieć "nie"

18 maja Szwajcarzy zdecydują, czy w ich kraju płaca minimalna będzie wynosić 22 franki szwajcarskie za godzinę, 4 tys. franków miesięcznie - w przeliczeniu około 13 tysięcy złotych za miesiąc pracy. W większości krajów trudno sobie wyobrazić, żeby obywatele w powszechnym głosowaniu odrzucili taką propozycję. Jednak w przypadku Szwajcarii wszystko wskazuje na to, że obywatele właśnie tak zrobią.