Najnowsze

Najnowsze

"Biznes dla ludzi", 24.06

Jakie prawa mają pracownicy sprzedawanej firmy? Jak handlować odzieżą? Czym charakteryzuje się umowa pożyczki rzeczy? Na te pytania wraz z ekspertami odpowiedział Paweł Blajer w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

Apple rozpoczyna produkcję nowych i większych iPhone'ów

W przyszłym miesiącu Apple rozpocznie w Chinach produkcję dwóch nowych modeli iPhone'ów - poinformowały osoby zaznajomione z planami koncernu z Cupertino. Smartfony będą cieńsze i bardziej okrągłe od poprzedników, ale to co będzie ich najbardziej wyróżniało, to wielkość ekranu.

PKO BP nie planuje emisji euroobligacji

PKO BP w najbliższych miesiącach nie planuje emisji euroobligacji. Może do niej dojść w 2015 roku, a wartość emisji byłaby nie mniejsza niż 500 mln euro - poinformował dziennikarzy w kuluarach Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie wiceprezes PKO BP Jakub Papierski.

Bilans: ponad 300 tys. Polaków w OFE, OMV wykona austriacki odcinek South Streamu

Do poniedziałku złożono łącznie 305 508 deklaracji ws. OFE. Austriacki koncern energetyczny OMV podpisał umowę z rosyjskim Gazpromem na budowę odcinka gazociągu South Stream. Według Gazpromu dostawy rosyjskiego gazu do Europy przez terytorium Ukrainy są stabilne. Przegląd najważniejszych wydarzeń dnia prezentuje Robert Stanilewicz.

Górnicy będą rozmawiać z premierem, bo "optymizm słabnie"

Kolejne spotkanie premiera Donalda Tuska i innych członków rządu z przedstawicielami górniczych związków zawodowych odbędzie się w środę w Warszawie. Jak sygnalizują związkowcy, po niedawnych sygnałach m.in. z firm wydobywczych ich wcześniejszy optymizm zaczął słabnąć.

Zapadł wyrok w sprawie brytyjskiej afery podsłuchowej

Rebekah Brooks, była dyrektor koncernu prasowego News Corp. Ruperta Murdocha, została uniewinniona w procesie dotyczącym afery podsłuchowej. Za winnego sąd uznał natomiast Andy Coulsona, byłego doradcę premiera Davida Camerona. Brooks i Coulson nie przyznali się do winy; prokuratura twierdziła, że wiedzieli o podsłuchach prowadzonych przez tabloid "News of the World" i uczestniczyli w zmowie mającej na celu podsłuchiwanie nagrań z prywatnych poczt głosowych.

Afera podsłuchowa. Opozycja pyta o gazoport w Świnoujściu

Były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz w podsłuchanej rozmowie z Sławomirem Nowakiem, byłym ministrem transportu stwierdza, że terminal LNG w Świnoujściu może być oddany do użytku nawet w 2017 roku. Opozycja żąda dlatego od Ministerstwa Skarbu Państwa podania konkretnego terminu oddania obiektu do użytku.

Google chce zarabiać na domenach. Wygryzie konkurencję?

Google testuje nową usługę - Google Domains, która pozwoli m.in. firmom na tworzenie i zarządzanie własnymi domenami internetowymi. Amerykański gigant chce w ten sposób przejąć część wartościowego rynku. To bardzo zła wiadomość dla firm zajmujących się rejestracją domen.

Strajk na francuskich lotniskach. Dotknął też lecących z Polski

Strajk kontrolerów ruchu lotniczego we Francji spowodował we wtorek pewne opóźnienia lotów na południu kraju. Przewoźnicy, poinformowani o strajku, zawczasu uprzedzili o odwołanych rejsach głównie na południe Europy - do Hiszpanii i Portugalii - oraz Maghrebu. Problemy mają też polscy pasażerowie, którzy m.in. z Modlina i Krakowa nie mogli odlecieć do Francji.

"Milion w portfelu", 24.06

Tym razem przyglądamy się zmianom w portfelu Tomasza Koraba z Eques Investment TFI. Uczestnik "Miliona w portfelu" uzyskał minimalną stratę od ostatniej odsłony.

Koszty konfliktów na świecie

Koszty gospodarcze konfliktów na świecie rosną. Obecnie pochłaniają one 11,3 proc. światowego PKB. Do najbezpieczniejszych krajów należą Islandia, Dania, Austria i Szwajcaria. Co warto jeszcze wiedzieć o konsekwencja jakie niosą konflikty zbrojne dla światowej gospodarki?

Światowe echa afery podsłuchowej, rozejm na Ukrainie. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

W TVN24 Biznes i Świat śledzimy rozwój sytuacji na Ukrainie i w Rosji. Dzisiaj Władimir Putin zwrócił się do wyższej izby rosyjskiego parlamentu, by uchyliła wydane mu 1 marca zezwolenie na użycie Sił Zbrojnych FR na Ukrainie. Sprawdzamy też, co pisze zagraniczna praca i portale internetowe, głównie w kontekście działań szefa MSZ Radosława Sikorskiego. Amerykański Departament Stanu dyplomatycznie skomentował publikację "Wprost". Jego rzeczniczka stwierdziła, że sojusz USA i Polska jest bardzo silny.

Miliony za znaczek pocztowy. Fortuny zainwestowane w filatelistykę

Niewielki znaczek pocztowy "British Guiana 1 c Magenta" wydany w 1856 roku w Gujanie Brytyjskiej sprzedano na aukcji w Nowym Jorku za 9,5 mln dolarów. Kawałek różowego papieru o wymiarach 2,5 cm na 3,2 cm, na którym czarnym tuszem wydrukowano dewizę dawnej kolonii brytyjskiej i wizerunek okrętu, to najdroższy znaczek w historii filatelistyki. Łukasz Kijek z TVN24 Biznes i Świat przygląda się najdroższym znaczkom na świecie.