Najnowsze

Najnowsze

MON wybrał samolot szkoleniowy. To włoski M-346 Master

Ministerstwo Obrony Narodowej wybrało firmę, która dostarczy polskiemu wojsku zintegrowany system szkolenia pilotów (AJT). Jak informuje MON, wygrała oferta złożona przez włoską firmę Alenia Aermacchi. W ramach systemu dostarczony zostanie też samolot szkoleniowy M-346 Master.

Białoruś zezwoliła na tranzyt unijnej wieprzowiny

Białoruś zezwoliła na tranzyt wieprzowiny i produktów wieprzowych z Unii Europejskiej – poinformowało białoruskie Ministerstwo Rolnictwa. Pod koniec stycznia Białoruś zaczęła zawracać z granicy samochody z wieprzowiną z UE, w związku z wykryciem na Litwie ognisk afrykańskiego pomoru świń. Embargo na import tego mięsa wprowadziła Rosja.

TVN24 i TVN najbardziej opiniotwórcze w 2013 roku

TVN24 najbardziej opiniotwórczą stacją telewizyjną w 2013 roku - wynika z najnowszego raportu Instytutu Monitorowania Mediów. Drugie miejsce zajął TVN. Na TVN24 inne media powoływały się w ubiegłym roku niemal 2,8 tys. razy, a na TVN ponad 1,2 tys. razy.

S&P ostrzega Turcję: "Niespodziewana erozja"

Agencja ratingowa Standard & Poor's obniżyła perspektywę ratingów Turcji na negatywną ze stabilnej. S&P podkreśla, że nadal widzi ryzyko dla gospodarki, która staje się mniej przewidywalna.

Portugalczycy wracają do tradycji. Pracy szukają w rybołówstwie

Kryzys gospodarczy powoduje, że Portugalczycy coraz chętniej wracają do rybołówstwa. Napotykają jednak na problem - tam też brakuje miejsc pracy, ze względu na wcześniejsze regulacje UE. Przedstawiciele tej gałęzi przemysłu domagają się teraz większej ochrony europejskiego rynku w branży rybołóstwa.

Toyota zwija produkcję w Australii. Przemysł motoryzacyjny w strachu

Toyota zapowiedziała zaprzestanie produkcji samochodów w Australii w 2017 roku - informuje "The Guardian". Japońska firma zatrudnia tam około 2 tys. osób, jednak decyzja władz koncernu odbije się na całym tamtejszym przemyśle motoryzacyjnym, w którym pracuje ponad 30 tys. osób.

10.02 Niezły początek, a potem spadki

Poprzedni tydzień na GPW był najlepszy od października. Dziś nie było widać na horyzoncie żadnych wydarzeń, które miałyby te dobre nastroje zepsuć. Ale rynek nie miał siły dalej rosnąć bez chwili odpoczynku. Mamy więc lekkie spadki. Dzień na rynkach - w relacji Rafała Hirscha

Szwajcarzy w większości za ograniczeniem imigracji. Komisja ubolewa

W niedzielnym referendum w sprawie ograniczenia masowej imigracji większość Szwajcarów opowiedziała się za przywróceniem limitów dotyczących zagranicznych pracowników. Według oficjalnych wyników chce tego 50,3 proc. wyborców i większość kantonów. Z powodu wyniku referendum ubolewanie wyraziła Komisja Europejska, która oznajmiła, że "zbada skutki" referendum "dla całości relacji między UE a Szwajcarią".

Szwajcarzy głosują ws. imigrantów. "To wyścig łeb w łeb"

W niedzielnym referendum w sprawie ograniczenia imigracji Szwajcarzy są podzieleni pół na pół - wynika z prognoz podanych przez szwajcarskie media. - To wyścig łeb łeb - powiedział portalowi Swissinfo politolog Claude Longchamp z wiodącego instytutu badania opinii publicznej GfS.

Nowy tydzień. Ważne dane o wynagrodzeniu i PKB

W nadchodzącym tygodniu ważne dane poda Główny Urząd Statystyczny, m.in. o statystycznym wynagrodzeniu w IV kwartale i szybki szacunek PKB za ten sam okres. Przedsiębiorcy powinni pamiętać o rozliczeniach z ZUS.

Jumbo Jet kończy 45 lat. I ma się dobrze

Jeden z najsłynniejszych samolotów świata obchodzi dziś 45 urodziny. 9 lutego po raz pierwszy w historii w powietrze wzbił się boeing 747 Jumbo Jet. - Samolot zapewnił olbrzymie zyski firmie Boeing i szybko stał się symbolem lotnictwa - mówił w TVN24 Biznes i Świat Michał Setlak z "Przeglądu Lotniczego".

Królewska reklama. Katar sponsoruje Royal Ascot

Royal Ascot - czyli królewskie wyścigi konne będą miały oficjalnego sponsora. Dla wielu Brytyjczyków to szok i koniec pewnej epoki. Do tej pory organizatorzy imprezy opierali się szeroko pojętej komercji. Od tego roku, po raz pierwszy w 300-letniej historii Royal Ascot, podczas imprezy eksponowane będą logotypy sponsorów. ta zmiana wymagała akceptacji królowej Elżbiety II.

Wysokie rachunki wzburzyły Bułgarów

Rok po fali gwałtownych protestów, która zalała Bułgarię i doprowadziła do dymisji ówczesnego centroprawicowego rządu, wystąpienia wznowiono. Podobnie jak w zeszłym roku, protestowano przeciw wysokim rachunkom za prąd i energię cieplną.

Amerykańskie jogurty czekają na wizę do Soczi

Rosja zablokowała dostawę 5 tys. kubeczków jogurtu dla amerykańskich olimpijczyków, którzy będą rywalizować o medale w Soczi. Bezskutecznie interweniowała w tej sprawie administracja Baracka Obamy.

Barclays okradziony. Wypłynęły dane klientów banku

Bankowi Barclays, należącemu do wielkiej czwórki największych brytyjskich banków, wykradziono poufne dane 27 tys. klientów, którzy kontaktowali się z doradcami instytucji – poinformował "Mail on Sunday". Bank wszczął wewnętrzne dochodzenie.

Ziemia legalna. Spada liczba gruntów użytkowanych bezprawnie

Na koniec października 2013 r. bez stosownej umowy użytkowano 13,6 tys. ha państwowych gruntów. Od momentu, gdy zaostrzono sankcje, ich powierzchnia spadła o 30 proc. - powiedziała rzeczniczka Agencji Nieruchomości Rolnych Grażyna Kapelko.

GoPro zakręci giełdą? Inwestorzy oczekują zysków

Firma GoPro, producent ukochanych przez miłośników sportów ekstremalnych, małych kamer wideo idzie na giełdę. Są już plany dotyczące pierwszej wielomiliardowej oferty publicznej (IPO), a tym samym dopuszczenia akcji do obrotu - pisze "Financial Times". Jak mówi osoba zaangażowana w proces, oczekuje się, że firma zyska w ten sposób od 300 do 500 mln dolarów.

Rosja ostrzega przed bitcoinami. "Możliwe finansowanie terroryzmu"

Przedstawiciele rosyjskich władz ostrzegają przed używaniem bitcoinów. W wydanym właśnie komunikacie podkreślają, że wirtualna waluta może być wykorzystywana do prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu. Podkreślają też, że nielegalne jest traktowanie bitcoinów jako waluty równoważnej z rublem.

Litwa szykuje się do handlu gazem

Powstający w litewskiej Kłajpedzie terminal LNG ma być gotowy do końca 2014 r. Jego operator - spółka Klaipedos Nafta - zbiera już zamówienia na zdolności przeładunkowe. Litwini, obok alternatywnego źródła gazu, chcą też handlować LNG.

Renta za mieszkanie. Będzie regulacja rynku

Rząd chce w końcu uregulować tzw. renty dożywotnie, zwane też odwróconą hipoteką. Lepsza ochroną objęte zostałyby osoby decydujące się na skorzystanie z niej - głównie osoby starsze. Dziś firmy oferujące dożywotnie świadczenia, w zamian za przeniesienie prawa do własności, opierają się tylko na Prawie Cywilnym. Rząd chce większej kontroli nad tym rynkiem.

Rosja do Ukrainy: najpierw spłata długu, potem druga transza kredytu

Rosja uzależnia wypłacenia Ukrainie drugiej transzy, przyznanego w grudniu przez Moskwę kredytu w wysoskości 15 mld dolarów, od uregulowania przez Kijów długu za gaz odebrany w ubiegłym roku. - Rosja będzie wywiązywać się z zobowiązań wobec Ukrainy, ale chciałaby, aby również strona ukraińska wypełniała swoje w terminie - powiedział minister finansów Anton Siłuanow.

Wyższy Urząd Górniczy przypilnuje łupków

Ewentualne wzmocnienie Wyższego Urzędu Górniczego w nadzorze nad poszukiwaniami, rozpoznawaniem i wydobyciem gazu z łupków powinno się przełożyć głównie na zwiększenie liczby specjalistów w terenie - uważają przedstawiciele WUG.