Najnowsze

Najnowsze

Największa hala produkcyjna w Polsce powstaje w Szczecinie

W Szczecinie na wyspie Gryfia powstaje największa hala produkcyjna w Polsce o kubaturze 1,1 mln metrów sześciennych. W fabryce wartej 400 mln zł będą powstawać fundamenty morskich farm wiatrowych. Pracę w niej ma dostać około 500 osób, głównie spawaczy, ślusarzy, monterów konstrukcji stalowych i operatorów maszyn.

Bilans: bezrobocie w USA bez zmian, PESA w Moskwie i gazowe przepychanki

Wiceminister skarbu państwa Paweł Tamborski zrezygnował z pracy w ministerstwie. Ekonomistę wymienia się wśród kandydatów na prezesa Giełdy Papierów Wartościowych. Stopa bezrobocia w USA w maju wyniosła 6,3 proc. wobec 6,3 proc. w kwietniu. Kilka pierwszych tramwajów Fokstrot, wyprodukowanych przez bydgoską Pesę, od paru dni już jeździ po Moskwie. Przegląd najważniejszych wydarzeń dnia prezentuje Robert Stanilewicz.

WiFi na pokładzie brytyjskich samolotów w 2016 roku? Jest porozumienie

Być może pasażerowie British Airways na trasach europejskich już wkrótce będą mogli sprawdzać pocztę podczas lotu, pisać na Facebooku i oglądać filmy w streamingu. Jak donoszą brytyjskie media, wszystko dzięki wprowadzeniu szybkich łączy szerokopasmowych WiFi na pokładach samolotów podczas lotu. Ma to umożliwić współpraca z firmą satelitarną Inmarsat.

Złoty słabszy, czy mocniejszy? Ministerstwo obawia się umocnienia

W przypadku kursu złotego większe ryzyko niesie umocnienie niż osłabienie polskiej waluty - ocenia wiceminister finansów Wojciech Kowalczyk. - W stosunku do kursu złotego większe ryzyko związane jest z nadmierną aprecjacją, a nie deprecjacją - powiedział Kowalczyk.

Pesa pojechała do Moskwy

Kilka pierwszych tramwajów Fokstrot, wyprodukowanych przez bydgoską Pesę, od paru dni już jeździ po Moskwie - poinformował Pesa.

BNP Paribas zapłaci nawet 16 mld dolarów? Trwa podbijanie stawki

Największy bank we Francji może zapłacić karę sięgającą nawet 16 mld dolarów - podaje Reuters, powołując się na osoby znające sprawę. Ma to być efekt negocjacji władz USA z bankiem BNP Paribas w sprawie kary za domniemane naruszenie sankcji. Wcześniej pojawiały się informacje na temat 10 mld dolarów.

Niemcom rośnie produkcja i eksport

Eksport Niemiec wzrósł w kwietniu o 3,0 proc. mdm, po uwzględnieniu dni roboczych i zmian sezonowych, po spadku miesiąc wcześniej o 1,8 proc. - poinformował Federalny Urząd Statystyczny.

Obchody D-Day w cieniu polityki, nowy prezydent Ukrainy. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

W Normandii dziś obchody 70. rocznicy lądowania aliantów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. prezydent USA Barack Obama i prezydent Rosji Władimir Putin. Uroczystości będą też okazją do rozmów m. in. o kryzysie na Ukrainie. W TVN24 Biznes i Świat przyglądamy się wydarzeniom w Normandii. Jesteśmy też na Ukrainie, a także przyglądamy się konsekwencjom czwartkowej decyzji EBC ws. stóp procentowych.

Orlen inwestuje w Kanadzie. Przejmuje i podwaja zasoby

Orlen przejął kanadyjską firmę wydobywczą Birchill Exploration LP. Transakcja została zrealizowana za pośrednictwem spółki zależnej TriOil Resources i była warta ponad 255 mln dolarów kanadyjskich, czyli ok. 707 mln zł.

Zarobić w internecie może każdy, ale nie na wszystkim

Każdy może zarobić w internecie, ale nie na wszystkim - ocenił Jerzy Cichowicz ze Związku Banków Polskich. Dodał, że poszukiwanie usług, na których da się zyskać ma być przedmiotem zbliżającego się IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej.

06.06 Euro poniżej 4,10 PLN, frank poniżej 3,36 PLN

Szalony dzień w Europie. Inwestorzy zaczekali na dane z USA z 14:30, a potem ruszyli na zakupy. Obligacje biły rekordy wszechczasów, wszystkie giełdy zaliczyły wzrosty, a u nas euro spadło do poziomu najniższego od ponad roku. Dzień na rynkach relacjonowali Rafał Hirsch i Mateusz Walczak

Polskim przedsiębiorcom wraca apetyt na przejęcia

Ożywienie w gospodarce znajduje odzwierciedlenie na rynku fuzji i przejęć - informuje piątkowy "Puls Biznesu". Gazeta pisze, że grono firm, które myślą o kupnie innych spółek przez rok się podwoiło.