Najnowsze

Najnowsze

Krupa: Mistrale trafią do Rosji. Inne pomysły są nierealne

Pomysł odkupienia francuskich okrętów przez NATO lub Unię Europejską jest nierealny - ocenił w TVN24 Biznes i Świat Kazimierz Krupa, redaktor naczelny magazynu "Forbes". Jego zdaniem Francji nie zależy tylko na jednorazowej sprzedaży Mistrali, ale na utrzymaniu poprawnych stosunków handlowych z Rosją.

Saryusz-Wolski w TVN24 Biznes i Świat: Polska powinna "podkupić" Mistrale, aby nie trafiły do Rosji

- Mamy taką sytuację, w której Europa stoi po stronie Ukrainy, natomiast dostarcza broń Rosji. Mam na myśli francuskie Mistrale oraz centrum dowodzenia wojsk lądowych, które jest dziełem Niemców - powiedział w poniedziałek w TVN24 Biznes i Świat Jacek Saryusz-Wolski, eurodeputowany PO. To on zgłosił pomysł, aby Polska odkupiła od Francji okręty Mistrale zakontraktowane przez Rosję. W TVN24 Biznes i Świat Saryusz-Wolski przyznał, że na razie to tylko pomysł, a nie plan polskiego rządu.

09.06 Spadek na GPW, złoty zahamował

Rano mieliśmy jeszcze ciąg dalszy ubiegłotygodniowej euforii - wzrosty na giełdzie, dolara poniżej 3 PLN, taniejące euro i franka. Po południu rynek wyraźnie się cofnął, dolar wrócił powyżej 3,10 PLN, a giełda zaliczyła dość wyraźny spadek. Dzień na rynkach - relacjonowali Rafał Hirsch i Mateusz Walczak.

Wielcy nieobecni mundialu

Na rozpoczynającym się za kilka dni mundialu w Brazylii zabraknie kilku wielkich piłkarzy. Łukasz Kijek przypomina, ile są warci.

Samsung tnie produkcję Galaxy S5. Z obawy przed iPhone 6?

Sprzedaż Galaxy S5 - najnowszego smartfona Samsunga - idzie bardzo dobrze, jednak południowokoreański producent zmniejszy w III kwartale tego roku zamówienie na produkcję swojego flagowego modelu aż o 25 proc. Eksperci z branży uważają, że jest to spowodowane oczekiwaniem klientów na pojawienie się na rynku iPhone'a 6.

Czeka nas powtórka z Heartbleed? Wykryto nową lukę w kodzie

Eksperci ds. bezpieczeństwa internetowego nadal próbują załatać dziurę pozostawioną przez wirus Heartbleed czyli błąd w protokole OpenSSL. To narzędzie służące do szyfrowania połączeń w internecie. Teraz doszło im nowe zmartwienie, bowiem zespół tworzący bibliotekę OpenSSL poinformował o wykryciu nowej luki w kodzie.

Większość Hiszpanów chce referendum ws. monarchii

Większość Hiszpanów chce referendum ws. utrzymania monarchii. Jednocześnie w takim głosowaniu 49 proc. wybrałoby zachowanie monarchii z Filipem jako królem, a 36 proc. opowiedziałoby się za republiką - wynika z sondażu opublikowanego w niedzielę przez "El Pais".

Zapłaci 2,2 mln dolarów za lunch z Warrenem Buffetem

Lunch z Warrenem Buffetem, amerykańskim miliarderem uznawanym za najlepszego inwestora giełdowego na świecie, może kosztować nawet 2,2 mln dolarów. Tyle zapłacił jeden z oferentów podczas charytatywnej aukcji zakończonej w piątek na eBayu.

Ameryka symbolicznie wesprze Ukrainę

USA ogłosiły w sobotę udzielenie Ukrainie doraźnej pomocy w wysokości 48 mln dolarów. Jest to symboliczny gest poparcia dla tego kraju w dniu zaprzysiężenia prezydenta Petra Poroszenki. Zakomunikował o tym w Kijowie wiceprezydent USA Joe Biden.

Ubój rytualny wraca do Sejmu. Politycy podzieleni

Klub PO znów dzieli kwestia przywrócenia w Polsce uboju rytualnego i wiele wskazuje na to, że podczas wtorkowego głosowania obywatelski projekt w tej sprawie może zostać odrzucony. Zmianom przeciwne są kluby: PiS, Twojego Ruchu i SLD. "Za" opowiada się jedynie PSL.

Weekend w TVN24 Biznes i Świat: abdykacja króla Hiszpanii i niechciany mundial w Brazylii

W weekend w TVN24 Biznes i Świat zajrzymy do Kijowa, gdzie Petro Poroszenko oficjalnie wstąpi na urząd prezydenta Ukrainy. Nasi goście skomentują wizytę Baracka Obamy w Polsce. Sprawdzimy jak zmiana na królewskim tronie wpłynie na Hiszpanię. Odpowiemy na pytanie, dlaczego Brazylijczycy nie chcą u siebie mundialu i zastanowimy się co mogło się stać z zaginionym samolotem malezyjskich linii lotniczych.

Coraz większe zagrożenie metanowe w polskich kopalniach

Z każdym rokiem rośnie zagrożenie metanowe w polskich kopalniach. Na każdą tonę wydobytego węgla wydziela się ponad 10 metrów sześciennych tego gazu. Eksperci przewidują, że będzie tylko gorzej, w miarę sięgania do coraz głębszych pokładów. Zwracają też uwagę, że kopalnie wciąż słabo radzą sobie z usuwaniem tego niebezpiecznego gazu z wyrobisk.