Najnowsze

Najnowsze

Szukasz pracy? Odpowiedz sobie na kilka pytań

Szukanie pracy to poważne wyzwanie. Gdzie, jak długo, z kim, za ile? "Business Insider" przypomina o kilku pytaniach, które możemy sobie zadać przed podjęciem decyzji o przyjęciu konkretnej oferty zatrudnienia.

Chiny kuszą inwestorów zyskami. Zachód ma jednak wątpliwości

Chiny kuszą zagranicznych inwestorów. Podejmowane kolejno przez Pekin inicjatywy otwarcia rynku obligacji czy współpracy ze światowymi giełdami mają zachęcić do pozostawienia kapitału w Państwie Środka. Inwestorzy ciągle jednak obawiają się płynności tamtejszego rynku i są sceptyczni co do możliwości zysku.

Kupujesz pralkę lub lodówkę? Nie zapłacisz za jej utylizację

Wbrew oczekiwaniom części branży zajmującej się recyklingiem tzw. elektrośmieci, kupujący sprzęt elektryczny i elektroniczny nie będą musieli płacić dodatkowej opłaty za jego późniejszą utylizację - poinformował wiceminister środowiska Janusz Ostapiuk.

Deflacja zagraża Europie? "Ryzyko wydaje się zażegnane"

Ryzyko deflacji w strefie euro wydaje się zażegnane, nawet jeśli inflacja pozostaje zbyt niska - ocenił Christian Noyer, szef Banku Francji i członek Europejskiego Banku Centralnego. Ostrzegł jendak rządy strefy euro przed rezygnacją z obniżania deficytów, w celu pobudzania wzrostu gospodarczego.

Wakacyjny wyjazd do Londynu? Tego nie możesz przegapić

Aż 334 schodków trzeba pokonać, aby wspiąć się na szczyt Big Bena. To obok London Eye i Tower Bridge jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych. Stolica Wielkiej Brytanii słynie także z mnóstwa muzeów - jest ich ponad 240. Najsłynniejsze z nich takie, jak British Museum, Tate Gallery czy National Gallery odwiedza co roku ponad siedem milionów osób. W sumie Londyn odwiedza co roku 32,8 mln turystów, którzy zostawiają ok. 21 mld funtów.

Google przywraca niektóre usunięte linki. "Uczymy się na bieżąco"

Google zaczął przywracać w liście wyników wyszukiwania niektóre linki usunięte na skutek wniosków o zastosowanie "prawa do bycia zapomnianym" - pisze BBC. I dodaje, że wśród przywróconych wyników jest sześć artykułów ze strony dziennika "The Guardian". Jeszcze kilka dni temu amerykański koncern usuwał tego typu wpisy.

Myślisz o budowie domu energooszczędnego? Dopłaty nie tylko dla deweloperów

Rośnie zainteresowanie deweloperów programem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ws. dopłat do kredytów bankowych na budowę domów energooszczędnych - powiedział rzecznik Funduszu Witold Maziarz. Przypomniał też, że program skierowany jest nie tylko do deweloperów, ale też do osób fizycznych budujących dom jednorodzinny lub kupujących go od dewelopera.

Wielkopolska już zyskuje. Dzięki Volkswagenowi

VW szuka lokalnych poddostawców dla nowej fabryki, która powstanie pod Wrześnią. Potrzebne są firmy usługowe oraz producenci części motoryzacyjnych. VW w fabryce zatrudni 2,3 tys. osób. Szacuje się, że inwestycja w całej Polsce przyniesie 10 tys. miejsc pracy.

Airbus już liczy zamówienia na swoje nowe "dziecko". Czy dogoni Boeinga?

Airbus oczekuje, że jego nowy samolot A330neo okaże się hitem na rynku lotniczym i pozwoli na dogonienie w liczbie zamówień swojego odwiecznego rywala Boeinga. Koncern z Tuluzy nie zdecydował jeszcze, czy ujawni projekt maszyny podczas zbliżających się międzynarodowych targach i pokazach lotniczych Farnborough.

MF: rekordowe dochody z VAT. ISP: to najgorszy rok w historii

W ciągu pięciu pierwszych miesięcy 2014 r. budżet uzyskał rekordowe dochody z VAT - 53 mld zł - poinformowało Ministerstwo Finansów. Zdaniem Instytutu Studiów Podatkowych ten rok będzie najsłabszy w historii pod tym względem. Resort finansów temu zaprzecza.

Łączenie spółek, obligacje, likwidacja deputatów. Sprawdzamy, co uratuje polski węgiel

- Źródłem wszystkich patologii w branży górniczej jest trwała nierentowność tego sektora - uważają zgodnie zapytani przez tvn24bis.pl znawcy branży. Co do jego przyczyny eksperci i związkowcy mają już jednak odmienne zdanie. Ci pierwsi widzą ją w przywilejach, które zawyżają ceny węgla. - To nie tu leży problem, ale w dużej liczbie pośredników w obrocie węglem - odpowiadają przedstawiciele branży górniczej.

Merkel jedzie do Chin. Będzie promować niemieckie firmy

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wraz z delegacją niemieckich przedsiębiorców rozpocznie w niedzielę swoją siódmą wizytę w Chinach. Celem podróży jest wzmocnienie strategicznej współpracy między obydwoma krajami, które są potęgami eksportu.

Chcesz kredyt w euro? Masz szansę, banki nie rezygnują

Banki nie rezygnują z kredytów walutowych, choć to obecnie ułamek ich oferty. Od lipca Polacy otrzymujący pensje w złotych, nie mogą ich bowiem zaciągać. Kredyty walutowe są, ale tylko dla tych, sporo zarabiających w obcej walucie.

"Świat", 4.07

Gośćmi programu "Świat" był Jan Natański były ambasador RP w Egipcie i Roman Frister korespondent "Haaretz". Wśród tematów m.in. nowa palestyńska grupa, która ma być powiązana z ISIL. Grupa ta, przyznała się do zamordowania w ubiegłym miesiącu trzech młodych Izraelczyków na Zachodnim Brzegu Jordanu.

"Epicentrum", 04.07

W programie "Epicentrum" Marek Tejchman wraz z gośćmi rozmawiał m.in o karach za komplement wobec kobiety; o tym, jak przepraszają Japończycy i jakie są rasistowskie stereotypy.

Stany Zjednoczone biją konkurencję. Produkują najwięcej ropy

Stany Zjednoczone pozostaną w tym roku największym producentem ropy naftowej na świecie po wyprzedzeniu Arabii Saudyjskiej i Rosji. - A pozyskiwanie energii z łupków przyczyni się do ożywienia gospodarczego kraju - podał w piątek Bank of America.

Nowa ustawa hipoteczna będzie kosztowała banki do 3 mld euro

Węgierski parlament uchwalił w piątek ustawę, która zmienia kursy wymiany i oprocentowania stosowane przez banki w przypadku hipotek zakładanych w walutach obcych, uznając dotychczasowe za mocno zawyżone. Może to kosztować sektor bankowy do 3 miliardów euro.