Najnowsze

Najnowsze

Nieruchomości na rynku wtórnym nieco tańsze. Ale rosną marże kredytów

W czerwcu w siedmiu z 15 miast odnotowano niższe średnie ceny nieruchomości na rynku wtórnym niż w poprzednim miesiącu - wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera. W stosunku do ubiegłego roku, tańszą ofertę łatwiej znaleźć m.in. w Toruniu, Olsztynie i Katowicach. W Krakowie natomiast kwoty transakcyjne wzrosły i wynoszą już średnio 6 394 zł za metr kwadratowy. Większy jest również koszt kredytu hipotecznego. W lipcu aż sześć banków podwyższyło swoje marże - wynika z raportu.

Kompania Węglowa "odchudza" spółki zależne

Mniej liczne składy rad nadzorczych i zarządów oraz niższe wynagrodzenia członków rad – decyzję w sprawie takich zmian w spółkach zależnych, w których Kompania Węglowa jest jedynym lub większościowym udziałowcem, podjął właśnie jej zarząd.

Komisarz UE ds. konkurencji: będzie pozytywna decyzja ws. pomocy dla LOT-u

Komisja Europejska uzna, że pomoc publiczna dla Polskich Linii Lotniczych LOT jest zgodna z prawem Unii Europejskiej - zapowiedział w środę komisarz UE ds. konkurencji Joaquin Almunia. Decyzja ma nastąpić w najbliższych tygodniach. Minister skarbu Włodzimierz Karpiński ocenił zapowiedź przekazaną przez komisarza Almunię za "pozytywny sygnał". Zaznaczył jednak, że resort czeka na "oficjalną decyzję".

Bruksela domaga się od Polski zwrotu unijnych funduszy rolnych

Komisja Europejska upomina się o zwrot 57 mln euro funduszy rolnych UE nieodpowiednio - jej zdaniem - wydanych przez kraje członkowskie. Dotyczy to 15 państw, Polska ma zwrócić 5,84 mln euro z funduszy na rozwój obszarów wiejskich. Najwięcej musi zwrócić Francja.

USA łupkową potęgą? "W 2035 r. mogą stać się niezależne energetycznie"

Eksperci zgadzają się, że cztery lata od rozpoczęcia rewolucji łupkowej USA są na dobrej drodze, aby wyprzedzić Rosję i Arabię Saudyjską i stać się największym producentem ropy naftowej na świecie. Nie wiadomo jednak kiedy tak się stanie, wszystko zależy od niepewnych czynników począwszy od postępów w technologii wiercenia przez dostępność funduszy do cen benzyny.

Wypożyczalnia rowerów. Biznes prosty i łatwy?

Rower elektryczny, trike, samochód elektryczny dla dzieci, gokart - między innymi taki sprzęt można znaleźć w wypożyczalniach rowerów, oprócz tradycyjnych rowerów. Czy jest to opłacalny biznes? Sprawdza Łukasz Kijek.

"Milion w portfelu", 9.07

Gościem "Miliona w portfelu" był Michał Duniec prezes Analiz Online. W tym odcinku podsumowywaliśmy zmagania uczestników programów podczas 18. edycji.

Francuz powalczy z korupcją w watykańskim banku

Francuski finansista Jean-Baptiste de Franssu został mianowany w środę nowym prezesem watykańskiego banku IOR. Nominacja ta - jak wyjaśniono - oznacza otwarcie nowego rozdziału w historii banku i drugiej fazy jego wielkiej reformy.

Gant upadł. Zobacz, jak chronić się przed nieuczciwymi deweloperami

- Działalność deweloperską może wykonywać każdy przedsiębiorca. Natomiast są bardzo duże obwarowania, co do wykonywania tej działalności, czyli każdy deweloper musi obecnie spełnić szczegółowe wymagania ustawy deweloperskiej. Nowe mieszkania są obwarowane rachunkiem powierniczym, co nam gwarantuje, że bank weryfikuje prawidłowość procesu inwestycyjnego - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich Kondrat Płochocki.

Lot balonem. Ile to kosztuje?

Najlepsze warunki na loty widokowe, to wczesny poranek i wieczór, ze względu na stabilne warunki pogodowe. Łukasz Kijek zabiera nas balonem na widokowy lot nad polskimi górami i sprawdza ile to kosztuje.

Niemieccy piłkarze powalczą o Puchar Świata. I prawie 7 mln euro

Po wczorajszym zwycięstwie Niemców nad Brazylią w półfinale mistrzostw świata Niemiecka Federacja Piłkarska (DFB) musi zarezerwować na premie dla zawodników prawie 3,5 mln euro, czyli po 150 tys. dla każdego. Jeżeli Niemcy wywalczą w Brazylii mistrzowski tytuł suma ta wzrośnie dwukrotnie.

Polscy naukowcy projektują chipy dla japońskiego giganta

Naukowcy z AGH projektują układy scalone do kamer japońskiej firmy Rigaku Corporation, jednego z najważniejszych producentów aparatury do badania składu i struktury materiałów oraz kontroli jakości produktów, m.in. w przemyśle farmaceutycznym, chemicznym, elektronicznym i motoryzacyjnym.

09.07 Trudna sesja na giełdzie, WIG20 najniżej od marca

WIG20 dziś zleciał do poziomu najniższego od marca, coraz więcej osób mówi też o tym, że wzrost gospodarczy w drugim kwartale był słabszy niż w pierwszym. Europę dodatkowo straszył dziś portugalski bank Espirito Santo. Dzień na rynkach - relacjonowali Rafał Hirsch i Mateusz Walczak

Nie dojadłeś w restauracji? Sąd: resztki możesz zabrać

Restauracja nie może odmówić klientowi prawa do zabrania resztek jedzenia w torebce, tzw. doggy bag - orzekł włoski Sąd Najwyższy. Uznał, że "doggy bag" stała się powszechnie akceptowaną praktyką. W ten sposób sąd rozstrzygnął na korzyść klienta spór z właścicielem hotelu.

Ciszej w tym kinie. Hałas do regulacji

Powinny powstać specjalne normy określające dopuszczalny poziom hałasu w kinach - uważa rzecznik praw dziecka Marek Michalak i zwraca się do Głównego Inspektoratu Sanitarnego o przeprowadzenie badań podczas seansów – donosi "Rzeczpospolita".