Najnowsze

Najnowsze

Analitycy: polityczna niepewność osłabia złotówkę

Polityczna niepewność związana z wydarzeniami na Ukrainie i w Iraku osłabia notowania złotego oraz rynek długu - uważają analitycy. Po weekendzie nadal kluczowe będą nastroje globalne, które mogą przyczynić się do dalszego spadku wartości polskiej waluty i obligacji.

Amerykańskie samoloty nie polecą nad Irakiem

Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) zakazała w piątek amerykańskim przewoźnikom lotów w irackiej przestrzeni powietrznej "z powodu niebezpiecznej sytuacji stworzonej przez konflikt zbrojny".

Żywność, której nie chce Rosja trafi do głodujących? Na to liczy Sawicki

Austria, Holandia i Polska postulują pilnego zwołania rady ministrów rolnictwa państw Unii Europejskiej w sprawie rosyjskiego embarga na żywność. Polski szef resortu rolnictwa oczekuje, że i KE i Stany Zjednoczone zdecydują się, "by produkty, które nie zostaną wysłane na rosyjski rynek, zostaną w miarę szybko wykupione i przeznaczone na dożywianie głodujących na świecie".

Sawicki chce zawieszenie akcyzy na cydr

Minister rolnictwa Marek Sawicki wystąpił do resortu finansów z wnioskiem o czasowe zawieszenie akcyzy na cydr. Akcyza na cydr wynosi 97 zł za hektolitr napoju, czyli tyle samo, ile w przypadku piwa - mówił minister podczas piątkowego briefingu.

Powrót z wojny. Ewa Ewart poleca dokument o Afganistanie

W najbliższą sobotę 9 sierpnia o godzinie 22:15 w cyklu „Ewa Ewart poleca” telewizja TVN24 Biznes i Świat wyemituje film „Powrót z wojny”. Dokument opowie o zaburzeniach emocjonalnych, które starają się przezwyciężyć lekarze i żołnierze powracający z misji wojennych. Przedstawi ich pracę i zmagania z długotrwałym stresem.

Amerykańskie bomby spadły na Irak

Stany Zjednoczone zbombardowały stanowiska artyleryjskie Państwa Islamskiego w Iraku, które zagrażają personelowi amerykańskiemu w mieście Irbil w irackim Kurdystanie - poinformował w piątek Pentagon.

Ukraina nakłada sankcje na Rosję. Zakręci kurek z gazem płynącym do Europy?

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk poinformował dzisiaj, że jego kraj nakłada sankcje wobec rosyjskich firm i obywateli. Zasygnalizował, że mogą one objąć także wstrzymanie tranzytu wszelkich rosyjskich dóbr przez Ukrainę. Dopytywany, czy sankcje mogą dotknąć tranzyt rosyjskiego gazu, Jaceniuk powiedział, że restrykcje mogą zatrzymać "wszystkie rodzaje tranzytu, od samolotów do przepływu surowców".

Już 2,2 mln osób w OFE. A ZUS dalej liczy

ZUS zarejestrował już 2 mln 217 tys. 892 deklaracji osób, które zdecydowały się na odkładanie części składki emerytalnej w OFE - dowiedział się reporter TVN24 Biznes i Świat Dominik Cierpioł. Zakład dalej liczy oświadczenia, które spływają pocztą.

Australia grozi ostrzejszymi sankcjami. "Rosja tyranizuje świat"

W odpowiedzi na rosyjskie sankcje wobec Zachodu premier Australii Tony Abbott określił w piątek Federację Rosyjską mianem państwa tyranizującego społeczność międzynarodową. Ostrzegł jednocześnie Moskwę przed możliwością zaostrzenia zachodnich restrykcji.

"Epicentrum", 07.08

W programie "Epicentrum" mówiliśmy o nowym podręczniku do wychowania seksualnego w szkole w Kalifornii. Można w nim przeczytać o seksie oralnym, erotycznych SMS-ach i wiązaniu. Rodzice protestują.

Bruksela: Potrzeba czasu, by ocenić skutki embarga

Instytucjom europejskim zajmie trochę czasu ocena sytuacji po rozszerzeniu embarga przez Rosję na kraje UE , USA, Australię, Kanadę i Norwegię - poinformował, cytowany w komunikacie resortu rolnictwa, przedstawiciel Komisji Europejskiej.

08.08 Nerwowa końcówka tygodnia, czeka nas wojna?

Rynki w Europie, Stanach Zjednoczonych i Japonii zamykały ostatnią sesję na minusie. Dziś również nie należy spodziewać się wzrostów. Świat boi się eskalacji konfliktu i nowej zimnej wojny. Już wczoraj wieczorem niemccy przedsiębiorcy nawoływali do zatrzymania tej spirali. Pytanie czy nie jest już za późno. Nasze oczy zwrócone będą dziś na Wschód. Dzień na rynkach relacjonuje redakcja tvn24bis.pl.

Rząd chce pomóc Malaysia Airlines. Będzie przejęcie i restrukturyzacja?

Państwowa firma inwestycyjna Khazanah Nasional chce przejąc linie lotnicze Malaysia Airlines, a następnie przeprowadzić gruntowną restrukturyzację. To jedna z ostatnich szans na ocalenie przewoźnika, który w ostatnich miesiącach stracił dwa samoloty. Jeden z nich przepadł bez wieści, a drugi zestrzelono nad Ukrainą.

Wybiórcze embargo Putina. Czarna lista pełna dziur

Wprowadzony przez Rosję w czwartek zakaz importu produktów rolnych z Unii Europejskiej, USA i kilku innych państw ma charakter wybiórczy, traktując bardzo restrykcyjnie określone grupy artykułów, a inne całkowicie pomijając.

Bruksela o rosyjskich sankcjach: straty będą mniejsze niż myśleliśmy

Ponieważ rosyjskie sankcje obejmują tylko wybrane kategorie produktów, Komisja Europejska uważa, że straty będą znacznie mniejsze, niż początkowo myślano w Brukseli. Ze wstępnych analiz wynika, że sankcje obejmą towary, których eksport w 2013 r. wyniósł 5,252 mld euro, czyli mniej niż połowę całego eksportu rolno-spożywczego UE do Rosji.

Żywność, która nie pojedzie do Rosji zostanie w Europie

Połowa żywności w Rosji pochodzi z importu, z samej UE 35-40 proc., więc olbrzymia ilość unijnej produkcji zostanie w Europie - mówi prof. Andrzej Kowalski. Podkreśla, że ponieważ embargo dotknie wszystkie kraje UE, to chętnych na rekompensaty będzie wielu.

Setki milionów na etaty dla duchownych. "Wierni powinni sami płacić za wiarę"

Duchowni są zatrudnieni w policji, straży pożarnej, BOR, resorcie finansów czy szpitalach. - Te funkcje są finansowane przez państwo we wszystkich krajach Europy - mówił na antenie TVN24 Mateusz Dzieduszycki, rzecznik kurii warszawsko-praskiej. - Finansując Kościół państwo łamie konstytucję, ponieważ obiecywało, że nie będzie w żaden faworyzować któregokolwiek z wyznań - uważa etyk Jan Hartman.

"Świat", 07.08

Co dzieje się naprawdę na wschodzie Ukrainy? Jak faktycznie wygląda operacja antyterrorystyczna i dlaczego ostatnio wytraciła impet? Ilu rzeczywiście jest separatystów i czy Rosja jest gotowa na zbrojną interwencję? Rozmawiali o tym dr Jarosław Ćwiek Karpowicz z PISM, gen. Gromosław Czempiński, były szef UOP oraz mjr. Michał Fiszer z miesięcznika „Lotnictwo”.

Sankcje dotkną nieba. Najwięcej straci Lufthansa

Lufthansa, Air France-KLM i Finnair ucierpiałyby najbardziej, gdyby doszło do zamknięcia przez Moskwę przestrzeni powietrznej nad Syberią - wynika z wyliczeń, na które powołuje się agencja Reutera.