Najnowsze

Najnowsze

Amerykanie mają więcej pracy. Bezrobocie w marcu: 6,7 proc.

Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w marcu wzrosła o 192 tys., podczas gdy w lutym ten wzrost wyniósł 197 tys., po korekcie w górę ze 175 tys. - podał amerykański Departament Pracy w komunikacie. Ekonomiści spodziewali się zwiększenia zatrudnienia o 200 tys.

LOT szykuje się na lato: wypożyczył bombardiery i przemalował embraera

Pięć samolotów typu bombardier linii Eurolot będzie w sezonie letnim wykonywać rejsy krajowe oraz niektóre europejskie dla PLL LOT. "Bombardiery Eurolotu będą wykonywać rejsy na zlecenie PLL LOT. Spółki podjęły decyzję o kontynuacji współpracy w rozpoczynającym się właśnie sezonie letnim" - czytamy w piątkowym komunikacie spółki.

"Milion w portfelu", 04.04

Tym razem sprawdzamy wyniki uczestników "Miliona w portfelu". Kto osiągnął najwyższy zysk, a kto wygenerował największą stratę, szczegółowo omówi Tomasza Publicewicz z Analiz Online.

Koniec opłat za roaming

Parlament Europeski przegłosowawał zniesienie od 15 grudnia, opłat naliczanych przy połączeniach telefonicznych, wysyłaniu wiadomości tekstowych oraz używaniu mobilnego internetu na terenie Unii Europejskiej. Opłaty będą takie same jak za połaczenia w kraju.

Polska firma inwestuje w Rosji. Rusza zakład pod Moskwą

Grupa Rovese, mająca siedzibę w Kielcach, a wytwarzająca i dystrybuująca wyroby do wykańczania i wyposażenia łazienek, w piątek uruchomiła produkcję płytek ceramicznych i gresu w Kuczinskim Zakładzie Ceramicznym w Żeleznodorożnym, 37 km na wschód od Moskwy.

"Milion w portfelu", 03.04

Przyglądamy się portfelowi Aleksandra Jawienia, zarządzającego Investment Fund Managers, który od 2011 roku osiagnął prawie 25 proc. wzrost. Na czym polegała jego strategia inwestycyjna, i jakie rynki wchodza w skład jego portfela?

Jak zarobić na debiucie giełdowym

Jak zarabiać na debiucie giełdowym? Czym jest takei debiut? Czy warto zaciągnąć kredyt na zakup akcji debiutujących spółek? Na te pytania odpowiada w "Szkole Zarabiania" zaproszony gość.

Dziś w TVN24 Biznes i Świat: Ukrainie grozi inwazja Rosji? Londyn drugim Pekinem? Czy powinniśmy się bać Eboli?

W TVN24 Biznes i Świat śledzimy najważniejsze wydarzenia. Dziś czekamy na konferencję rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Sergieja Ławrowa, który ma skomentować działania NATO w Europie, będące odpowiedzią na aneksję przez Rosję Krymu. Zastanowimy się też, czy Londyn styanie się drugim Pekinem. Nad Tamizą odnotowano rekordowe zanieczyszczenie powietrza. W Mali szaleje wirus Ebola. Z jego powodu zmarło już 84 osoby. W TVN24 BiŚ porozmawiamy na ten temat z ekspertami i zapytamy ich, czy jest się czego bać.

4.04 Po danych z rynku pracy USA Europa w górę, Wall Street w dół

Więcej pracujących, większa aktywność zawodowa, płace rosną o ponad 2 procent, ale stopa bezrobocia nie spada - to obraz rynku pracy USA, który rynkom bardzo się spodobał. Amerykanie wprawdzie potem zmienili zdanie, ale inwestorzy w Europie zdążyli zakończyć dzień sporymi wzrostami. Dzień na rynkach - relacjonują Rafał Hirsch i Mateusz Walczak.

"Świat", 03.04

Dlaczego Rosja chce wyjaśnień od NATO w sprawie zwiększonej obecności w Europie? Jak zakończy się debata o przyszłości Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej? Na te pytania odpowiedał Bartosz Węglarczyk wraz z ekspertami w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat.

"Biznes dla ludzi", 03.04

Na co zwrócić uwagę przy umowie na świadczenie usług turystycznych oraz jak odliczyć koszty paliwa, wymiany opon, akumulatora i miejsca garażowego do samochodu, prowadząc firmę - o tym w programie "Biznes dla ludzi" mówił wraz z gośćmi Paweł Blajer.

Amerykańscy naukowcy: Badania opłacają się gospodarce

Badania uniwersyteckie są ważną składową systemu amerykańskiej gospodarki. Wpływają na zatrudnienie, biznes i produkcję w całym kraju, przez co zapewniają zwrot zainwestowanych pieniędzy. Mechanizmy te przedstawiono w "Science".

"Bojkotuj okupantów". Ukraińcy walczą z rosyjskimi towarami za pomocą aplikacji

Coraz większą popularnością wśród Ukraińców cieszy się aplikacja na smartfony ułatwiająca identyfikację i bojkot towarów pochodzących z Rosji - podaje BBC. To odpowiedź ukraińskich konsumentów na rosyjską aneksję Krymu w marcu. Z aplikacji "Bojkotuj okupantów" mogą korzystać użytkownicy smartfonów z systemem operacyjnym Android.