Najnowsze

Najnowsze

Polska sprzeda węgiel Ukrainie? "Nawet po kosztach byłoby to korzystne"

- Mamy ponad 8 mln ton węgla na zwałach, z którymi nie za bardzo mamy co zrobić. Gdyby udało się ten węgiel sprzedać na Ukrainę, nawet po kosztach własnych, to byłoby to z zyskiem dla polskiego górnictwa i wsparciem energetycznych problemów Ukrainy - ocenił w rozmowie z dziennikarzami w Krynicy były minister gospodarki Janusz Steinhoff pytany, czy to dobry pomysł, aby Polska sprzedawała węgiel Ukrainie.

UE odetnie Rosję od finansowania? Komisja Europejska zaproponowała nowe sankcje

Blokada rosyjskich przedsiębiorstw państwowych kontrolowanych przez Skarb Państwa, ograniczenie dostępu do pożyczek, zakaz kupowania rosyjskich obligacji skarbowych przez europejskich inwestorów, zakaz eksportu technologii energetycznych i produktów podwójnego przeznaczenia na terytorium Rosji oraz objęcie restrykcjami kolejnych osób - to propozycje Komisji Europejskiej dotyczące sankcji wobec Moskwy, do których dotarł Reuters.

Pietraszkiewicz: Przed polskim sektorem bankowym stoją wyzwania, ale i szanse

Poziom niepewności gospodarczej i politycznej jest bardzo wysoki. Polski sektor bankowy stoi przed wyzwaniami, ale i szansami. Dobrze przeszliśmy przez kryzys, mamy nowe środki finansowania naszego rozwoju na kolejne lata, ustabilizowaną scenę polityczną i zabezpieczenia konstytucyjne - powiedział TVN24 Biznes i Świat Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich.

Buczek: spodziewamy się obniżki stóp

Na środowym posiedzeniu RPP oczekujemy obniżki stóp procentowych o 25 pkt. bazowych - powiedział w TVN24 Biznes i Świat Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI. Przyznał, że na rynku obligacji mamy do czynienia z hossą, a z inwestycjami w akcje warto jeszcze poczekać i to "do czasu większej korekty". - Naszym zdaniem rynki na świecie mimo wszystko jesienią powinny się skorygować - powiedział i dodał, że "to będzie bardzo dobry moment do kupowania".

Startuje "polskie Davos". To już XXIV Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju

Dziś rusza XXIV Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju. W programie ponad 150 sesji plenarnych, paneli dyskusyjnych, prezentacji, wydarzeń specjalnych i kulturalnych, w których udział ma wziąć ponad 3 tys. osób. W TVN24 Biznes i Świat i na portalu tvn24bis.pl relacjonujemy to wydarzenie. Porozmawiamy też z wyjątkowymi gośćmi.

Ukraina w ogniu, Obama w Estonii, szczyt NATO. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

We wtorek w TVN24 Biznes i Świat śledzimy wydarzenia na Ukrainie. Poniedziałkowe spotkanie grupy kontaktowej Rosja-Ukraina-OBWE w Mińsku nie przyniosło rezultatów. Czy lepsze efekty zostana uzyskane podczas zaplanowanego na 4 i 5 września szczytu NATO? Będziemy też w Estonii, w której wizytę złoży prezydent USA Barack Obama. W TVN24 Biznes i Świat obszernie relacjonujemy wydarzenia na rozpoczynającym się Forum Ekonomicznym w Krynicy.

02.09 Wall Street wkroczyło do gry, dolar rośnie w siłę

Druga giełdowa sesja po wakacjach upłynęła pod znakiem niewielkich wzrostów. Inwestorzy czekają na decyzję ws. wysokości stóp procentowych - dziś rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Chyba już widzą obniżkę, bo złoty sytematycznie tracił. Stany wrześniową przygodę z parkietami rozpoczęły od dobrych danych o przemyśle i silnego dolara. Dzień na rynkach - relacjonował Radosław Fellner.

Embargo pomaga ubogim. Rolnicy oddają warzywa i owoce

Coraz więcej rolników oddaje organizacjom charytatywnym wycofane z Rosji warzywa i owoce. Po embargu tak spadły ceny, że mogą za to dostać więcej, niż gdyby sprzedali towar do hurtowni – informuje wtorkowe "Metro".

"Świat", 01.09

W programie "Świat" rozmawialiśmy o przyszłości Europy. Co czeka Ukrainę? Jak po wyborze Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej będzie wyglądał polski rząd? M.in. na te pytania próbowali odpowiedzieć Karolina Wigura z "Kultury Liberalnej", Jacek Żakowski z "Polityki" oraz Jan Maria Rokita, stały komentator TVN24 Biznes i Świat. Zaprasza Bartosz Węglarczyk.

"Epicentrum", 01.09

W programie "Epicentrum" mówiliśmy o drugim i trzecim pokoleniu imigrantów na Wyspach Brytyjskich. Mimo, że wychowani tam, młodzi ludzie nie czują się Brytyjczykami. Władze alarmują, że to potencjalni ekstremiści i terroryści. Porozmawiamy o ich wykluczeniu, frustracji, bezrobociu oraz poszukiwaniu korzeni. W programie także o tatuażach i o tym, że w Grecji panowie z ogłoszenia spełniają tradycyjne męskie role za pieniądze.