Najnowsze

Najnowsze

Polskie miasta będą się wyludniać w szybkim tempie

W ciągu najbliższych 35 lat spodziewany jest spadek liczby mieszkańców w zdecydowanej większości miast wojewódzkich w Polsce. Jedynie w przypadku Warszawy i Rzeszowa liczba ludności ma utrzymywać się na stałym poziomie.

Akcje AirAsia na giełdzie poleciały na łeb na szyję

O 11,6 proc. spadła wartość akcji spółki AirAsia na otwarciu poniedziałkowego handlu. To efekt niedzielnego zaginięcia jednego z samolotów, który należał do malezyjskich linii lotniczych. Według wstępnych ustaleń służb maszyna rozbiła się na morzu.

Innowacje wjadą na drogi. Ma być bezpieczniej

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłoszą konkurs na opracowanie nowatorskich nawierzchni i programów poprawiających bezpieczeństwo na polskich drogach – pisze "Puls Biznesu".

Zmiany na warszawskim parkiecie. Tego oczekują inwestorzy?

Po Nowym Roku warszawska Giełda Papierów Wartościowych przestanie publikować kilka indeksów giełdowych. W 2015 r. z tabel zniknie WIG50, WIG250 oraz pochodne od WIG30 indeksy WIG30lev i WIG30short. Wznowiona natomiast zostanie publikacja indeksu sWIG80.

AirAsia startowała z dwoma samolotami. A stała się potentatem w regionie

Linie lotnicze Air Asia zostały zbudowane w 2001 roku "na dwóch samolotach" a dziś posiadają ponad 180 maszyn. Z 475 zamówionymi lub już dostarczonymi samolotami AirAsia stała się największym azjatyckim klientem Airbusa. Ale wydaje się, że ostatnie wydarzenia to jedno z największych wyzwań w historii firmy - pisze Reuters.

Szefowa UKE: aukcja na 800 MHz i 2,6 GHz to gra o duże pieniądze

Licytacja na częstotliwości 800 MHz i 2,6 GHz zacznie się pod koniec stycznia, a skończy prawdopodobnie w lutym. Nie dziwi, że wzbudza tyle emocji polityków, urzędników i przedsiębiorców - to gra o duże udziały w rynku - mówi PAP szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj.

Chude lata dla producentów ropy. Kraje OPEC tracą miliardy dolarów

Przychody netto krajów OPEC z eksportu ropy - z wyłączeniem Iranu - spadną w 2014 i 2015 roku - prognozuje amerykańska agencja analityczna U.S. Energy Information Administration należąca do Departamentu Energetyki. To wynik globalnego spowolnienia gospodarczego i spadających cen surowca.

KGHM z konsorcjum dostanie 400 mln euro. Dzięki nim ma zwiększyć bezpieczeństwo surowcowe Europy i stworzyć etaty

Jak wydobywać w Europie cenne surowce, jak je skutecznie odzyskiwać i zmniejszyć uzależnienie Europy od importu np. kobaltu? Rozwiązywaniem takich problemów zajmie się międzynarodowe konsorcjum współtworzone przez KGHM. - Chcemy zrealizować 200 pomysłów na nowe produkty, usługi czy technologie, stworzyć 50 małych i średnich firm oraz 10 tys. nowych miejsc pracy w europejskim sektorze surowców - zapowiada dyrektor Departamentu Badań i Innowacji w KGHM Agata Juzyk.

"Atlas świata", 27.12

W świąteczno-noworocznym wydaniu "Atlasu Świata" Magdalena Ogórek gościła w studiu Katarzynę Górak-Sosnowską, Piotra Schramma, Łukasza Jasinę i ks. Kazimierza Sowę, którzy podsumowali ostatnie 12 miesięcy.

Najważniejsze wydarzenia, które wstrząsnęły rosyjską gospodarką w 2014 r.

Rosja rozpoczęła 2014 rok od spowolnienia wzrostu gospodarczego. Ale to, co najgorsze miało dopiero nadejść. Zachodnie sankcje, załamanie cen ropy naftowej oraz kursu rubla pogłębiły fatalne nastroje i spowodowały, że Moskwa, w obliczu ekonomicznej izolacji, zwróciła się w kierunku Chin. Oto gospodarcze podsumowanie roku w Rosji.

Chiny wyprzedzą USA, a Indie - Japonię. Czeka nas dekada zmian

USA, Chiny i Japonia to największe gospodarki świata, ale w ciągu 10 lat ma dojść do przetasowań na podium. Tak wynika z opublikowanego w piątek dorocznego rankingu ośrodka badawczego CEBR, opracowanego w oparciu o parytet siły nabywczej. W pierwszej dziesiątce znalazły się też cztery unijne gospodarki - niemiecka, brytyjska, francuska i włoska.