Najnowsze

Najnowsze

"Biznes dla ludzi", 20.10

W programie mówiliśmy o tym, jak uzyskać odszkodowanie w przypadku, gdy na nasz samochód spadnie tynk. A także o tym, ile upomnień jest wymaganych by doszło do zwolnienia dyscyplinarnego.

Rosja rozszerza embargo na import mięsa z Unii Europejskiej

Federacja Rosyjska jeszcze bardziej rozszerzyła embargo na import mięsa z Unii Europejskiej i w poniedziałek zakazała sprowadzania tłuszczu wołowego, wieprzowego i drobiowego, a także wieprzowych podrobów. Zakaz będzie obowiązywać od wtorku, 21 października.

LOT z "efektem Dreamlinera" i lepsze wyniki finansowe

LOT systematycznie poprawia wyniki finansowe. Pozytywny wpływ na wyniki ma „efekt Dreamlinera”. Dzięki Boeingom 787 LOT obniżył koszty eksploatacyjne o 20 proc. – powiedział wiceminister skarbu Rafał Baniak na spotkaniu z przedstawicielami koncernu Boeing.

Putin oferował Tuskowi rozbiór Ukrainy? Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Władimir Putin zaproponował Donaldowi Tuskowi w czasie jego wizyty w Moskwie, w lutym 2008 r., rozbiór Ukrainy - mówi w wywiadzie dla amerykańskiego magazynu "Politico" Radosław Sikorski. To główny temat wieczoru w TVN24 Biznes i Świat. Będziemy zastanawiać się, jakie były wówczas okoliczności tej propozycji i dlaczego polski premier z niej nie skorzystał.

"Państwo nie powinno ratować kredytobiorców walutowych"

Państwo nie powinno ratować kredytobiorców, którzy mają problem ze spłatą kredytów we frankach szwajcarskich - uważa Andrzej Rzońca z RPP. Rzońca uczestniczył w poniedziałek w debacie dotyczącej budownictwa mieszkaniowego i kredytów hipotecznych.

Schetyna: Unia utrzyma sankcje wobec Rosji

Unia Europejska nie złagodzi sankcji wobec Rosji, wprowadzonych w związku z konfliktem na Ukrainie - poinformował w poniedziałek w Luksemburgu szef polskiej dyplomacji Grzegorz Schetyna, relacjonując uzgodnienia ministrów spraw zagranicznych państw unijnych.

Zawirowania na rynkach. Przez osłabienie strefy euro

Skala zawirowań na rynkach finansowych w ubiegłym tygodniu była tak duża, że ekonomiści na razie nie potrafią tego wyjaśnić, jest to zapewne wynik znacznego osłabienia strefy euro - głosi poniedziałkowy raport instytutu Bruegel.

Przewozy Regionalne zwalniają. Nawet 760 osób

Spółka Przewozy Regionalne, największy przewoźnik pasażerski w Polsce, w ramach restrukturyzacji firmy planuje zwolnienia - poinformował prezes PR Tomasz Pasikowski. W tym roku ma to być ok. 8 proc. liczącej blisko 9,5 tys. osób załogi.

Unia chce innowacji. Telefony stacjonarne będą droższe?

Ogłoszona przez Komisję Europejską deregulacja rynku telefonii stacjonarnej w UE ma wzmocnić firmy telekomunikacyjne, tak by ruszyły z potrzebnymi wielkimi inwestycjami, jednak organizacje konsumenckie obawiają się wzrostu cen za ich usługi.

"Milion w portfelu", 20.10

Gościem poniedziałkowego programu "Milion w portfelu" był Marcin Bilewicz prezes Copernicus Capital. Co miało wpływ na wynik podczas ostatniej odsłony? - pyta Mateusz Walczak.

IBM pozbywa się nierentownych chipów. I dopłaca 1,5 mld dolarów

Koncern oddaje udziały w spółce zajmującej się produkcją półprzewodników. O transakcji mówiło się od jakiego czasu. Amerykański koncern chciał pozbyć się firmy, bo nie osiągała ona oczekiwanych wyników i negatywnie wpływała na wyniki finansowe IBM. Spółkę przejmie fundusz należący do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Chiny boją się firm "zombie". Pekin szuka rozwiązania

Ekonomiści są coraz bardziej zaniepokojeni szybko rosnącym poziomem zadłużenia przedsiębiorców w Chinach. I biją na alarm ostrzegając, że jeśli kraj chce uniknąć wzrostu liczby tzw. firm "zombie", konieczne są większe zmiany.

Drób drożeje, ale i tak jest najtańszy

Od początku tego roku rosną ceny detaliczne mięsa drobiowego. Drób podrożał względem wieprzowiny i wołowiny oraz w stosunku do innych gatunków mięs, ale i tak jest najtańszy - informuje Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej (IERiGŻ)

Rosyjscy szpiedzy w Warszawie. "Byli, są i będą"

- Szpiedzy byli, są i będą - komentował ujawnienie zatrzymanie dwóch rosyjskich szpiegów Vincent V. Severski, były oficer wywiadu. Jak dodał Robert Zieliński, dziennikarz tvn24.pl: - Nie było tu żadnej gry służb specjalnych. Tym się różnimy od reżimów, że takie rzeczy należy wyjaśniać opinii publicznej.

Bez rewolucji po synodzie. Komentują Magdalena Ogórek i Jacek Pałasiński

Nowa faza papiestwa, głęboki rozłam w kościelnej hierarchii, wielki przełom w podjęciu kontrowersyjnej tematyki - tak włoska prasa komentuje zakończony w niedzielę synod. Poświęcony on był rodzinie. W jego końcowym dokumencie, ogłoszonym w sobotę w Watykanie, podkreślono, że nie ma żadnych analogii między związkami homoseksualistów a małżeństwami. Synod uznał sprawę komunii dla rozwodników będących w nowych związkach za wymagającą pogłębienia.

Piloci Lufthansy strajkują. Odwołano 40 połączeń z Polską

O godz. 13 rozpoczął się strajk pilotów niemieckich linii Lufthansa, który obejmie loty na krótkich i średnich dystansach. Akcja protestacyjna potrwa do północy we wtorek. Jest to kolejny strajk pilotów w obronie przywilejów emerytalnych. Z powodu strajku Lufthansa odwołała do środy także 40 połączeń z Polski.

Arabski bank dostosowuje się do zasad islamu. "Religia jest ponad wszystkim"

Największy bank w Arabii Saudyjskiej - National Commercial Bank - odpowiedział na krytykę ze strony uczonych islamskich. Wszystko w związku z jego debiutem na giełdzie. Warta 6 mld dolarów oferta publiczna jest największą w historii w świecie arabskim. Bank ma zamiar przestawić się na zasady całkowicie zgodne z islamem w ciągu ok. pięciu lat.

Rośnie liczba milionerów. Jak trafić do tego grona?

Światowa populacja milionerów wzrośnie w ciągu pięciu lat z 35 do 53 mln osób. Wszystko dzięki szybkiemu bogaceniu się rynków wschodzących. W Polsce liczba milionerów ma wzrosnąć aż o 79 proc., do 89 tys. osób. Co trzeba zrobić, aby na naszym koncie pojawiła się kwota z sześcioma zerami?

Hybryda z Ukrainy pali 3 l na "setkę". Inżynierowie z Charkowa szukają inwestora

Konstruktorzy z Charkowa zaprojektowali napęd hybrydowy, który zapewnia spalanie na poziomie 3 litrów benzyny na 100 km. Sam silnik elektryczny gwarantuje mu zasięg 36 km i to po zaledwie dwóch godzinach ładowania baterii. Twórcy superoszczędnego napędu poszukują teraz inwestorów, dzięki którym uda się uruchomić produkcję seryjną. Zapewniają, że ich wynalazek jest doskonałym rozwiązaniem na zakorkowanych drogach. I że nie będzie drogi. Zbudowanie pierwszego egzemplarza hybrydowego auta kosztowało 3 tys. dol. Wykorzystano dostawczą wersję produkowanego swego czasu w Polsce daewoo lanosa. Produkcja seryjna pozwoli jeszcze obniżyć cenę.