Najnowsze

Najnowsze

"Rosjanie chcą rosyjskiej żywności". Nowy trend ma pobudzić gospodarkę

Rosjanie chcą rosyjskiej żywności - to nowy patriotyczny trend, który zapanował w kraju rządzonym przez Władimira Putina. Po latach zaniedbań w sektorze rolnictwa, produkcja rolna przeżywa okres przebudzenia. Zachodnie sankcje i wprowadzony w odwecie przez Kreml zakaz importu żywności z Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych spowodował wzrost zainteresowania Rosjan lokalnymi, ekologicznymi produktami.

Kiedy wolny handel z USA? Europosłowie mieli niemal 900 poprawek

Europosłowie zgłosili ok. 900 poprawek do raportu z zaleceniami dotyczącymi negocjacji między UE a USA w sprawie wywołującej kontrowersje transatlantyckiej umowy handlowo-inwestycyjnej (TTIP). W poniedziałek debatowała nad nimi komisja handlu zagranicznego PE.

"Biznes dla Ludzi", 13.04

Jak ubiegać się o "becikowe"? Jakich obowiązków szef nie może zlecić kobiecie? Co zrobić, gdy zgubimy dokumenty za granicą? Jak budować relacje z klientami? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer w programie "Biznes dla Ludzi" na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Transport wpadł w kłopoty. Przez blokadę handlową z Rosją

W marcu br. upadłość ogłosiły 83 firmy, czyli o 43,1 proc. więcej niż miesiąc wcześniej, ale to wynika m.in. z sezonowości tego zjawiska - podała KUKE. Jej eksperci szacują, że w całym 2015 r. bankructwo zaliczy ok. 754 firm - to o 7,8 proc. mniej niż w 2014 r.

Turysta wciąż bez ochrony. Za bierność urzędników państwo zapłaci miliony

Polaków wyjeżdżających na wakacje miał chronić specjalny fundusz, ale nie powstał. Prace nad jego powstaniem zakończyły się awanturą i odwołaniem wiceministra sportu i turystyki. Bruksela przy użyciu dyrektywy zmusza kraje członkowskie do ochrony podróżujących turystów, ale nasze władze ociągają się z wprowadzeniem regulacji. I są już pierwsze skutki takiego działania. Niedawno Skarb Państwa przegrał pierwszą sprawę z klientami biura podróży, które upadło. W efekcie tego państwo, czyli my wszyscy musimy zapłacić odszkodowanie. - To wierzchołek góry lodowej. Poszkodowanych turystów są tysiące - mówi dr Piotr Cybula, który prowadził sprawę.

Polska potęga na Wyspach na politycznym celowniku. Sprawdź, kim są imigranci w Wielkiej Brytanii

Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii nie chcą być wciąż obrażani i wykorzystywania w kampanii wyborczej. Stąd pomysł na kampanię, która ma zmienić nastawienie do nich. Na plakatach, które mają pojawić się we wszystkich większych miastach w Wielkiej Brytanii, pokazanych będzie 15 pracujących na Wyspach imigrantów. Jak tłumaczą "chcą pokazać, jak wiele Brytyjczycy im zawdzięczają – i to każdego dnia". My pokazujemy - posługując się brytyjskimi statystykami - obraz Polaków na Wyspach. W Wielkiej Brytanii mieszka 679 tys. Polaków.

Złoty za mocno urósł? "Nie ma powodu do niepokoju"

Umocnienie złotego nie jest powodem do niepokoju, a zmiany kursów walut są wynikiem zawirowań na rynkach finansowych związanych z programem skupu aktywów prowadzonym przez Europejski Bank Centralny - ocenił członek zarządu NBP Eugeniusz Gatnar.

Rusza proces byłego prezesa giganta paliwowego

Przed chińskim sądem rozpoczął się w poniedziałek proces byłego prezesa państwowego giganta paliwowego CNPC i byłego szefa chińskiej Komisji Kontroli i Zarządzania Majątkiem (SASAC) Jianga Jemina oskarżonego o korupcję i nadużywanie władzy.

Tajwan przystąpi do chińskiego superbanku? Pekin stawia warunki

Tajwan nie będzie mógł być współzałożycielem powstającego z inicjatywy Chin Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB), lecz będzie mógł doń przystąpić w przyszłości - poinformował w poniedziałek chiński rząd, nie podając szczegółów.

Pociąg, autobus, a może samolot? Jak najlepiej podróżować po Polsce

Elastyczne ceny biletów na Pendolino, loty krajowe za kilka złotych, przejazdy przez Polskę za złotówkę - takimi ofertami przewoźnicy kuszą klientów wybierających się np. długi weekend. Sprawdziliśmy, jaki sposób podróży jest najbardziej atrakcyjny nie tylko pod względem ceny, ale również czasu i komfortu.

Chińska gospodarka hamuje. Eksport i import w dół

O 14,6 proc. skurczył się w marcu 2015 roku względem tego samego miesiąca w zeszłym roku chiński eksport. To zaskakujące dane, bo analitycy oczekiwali wzrostu o ponad 8 proc. Mniejszy od prognoz okazał się również import.

Azjatycki smok osłabnie? Bank Światowy obniża swoje prognozy

Bank Światowy obniżył tegoroczne prognozy wzrostu dla gospodarek Azji Wschodniej i Chin. Ostrzegł także przed „znaczącym” zagrożeniem wynikającym z globalnej niepewności oraz skutkami umocnienia się dolara i wzrostu stóp procentowych w USA - pisze Reuters.