Najnowsze

Najnowsze

Polski banknot z plastiku nagrodzony. Za wygląd i bezpieczeństwo

Kolekcjonerski banknot upamiętniający 100. rocznicę utworzenia Legionów Polskich, który wyemitował Narodowy Bank Polski zdobył nagrodę "Regional Banknote of The Year" na European High Security Printing w Budapeszcie. Polski banknot został doceniony za wyrafinowane wykończenie wizualne oraz wysoki poziom bezpieczeństwa.

Żeby żubry mogły żerować. Rolnicy zwietrzyli interes

64 rolników chce wydzierżawić Białowieskiemu Parkowi Narodowemu w sumie ok. 190 hektarów łąk na potrzeby żubrów żyjących na wolności w polskiej części puszczy. Park chce do połowy kwietnia wybrać do dzierżawy ok. 100 ha takich łąk na obrzeżach puszczy.

Drożeje miedź. Przez ulewne deszcze w Chile

Miedź na giełdzie w Londynie drożeje, bo z powodu ulewnego deszczu w Chile zamknięto kopalnie miedzi w tym kraju - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.154,50 USD za tonę, po wzroście o 0,5 proc.

Ceny ropy galopują. Po akcji Saudyjczyków w Jemenie

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku bardzo mocno rosną z powodu akcji Arabii Saudyjskiej w Jemenie - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na maj, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 51,98 USD, po zwyżce o 2,77 USD.

Gdzie najlepiej robić pieniądze? W czołówce Afryka i Azja

Pieniądze "robi się" głównie w Nowym Jorku i Hong Kongu. Wynika to z rankingu najważniejszych światowych centrów finansowych (Global Financial Cities Index). Ich pozycja jest bezsprzeczna i pozostanie niezagrożona przez najbliższe dziesięciolecia. Przoduje największa metropolia w USA, ale jego przewaga nad drugim w klasyfikacji Londynem jest minimalna (1 pkt w skali od 1 do 1000). Kolejne miejsca zajęły Singapur, Tokio i Zurych. Zestawienie obejmuje 82 miasta.

Niepewność rządzi na Wall Street. Mocne spadki

Środowa sesja na amerykańskich giełdach przebiegała pod znakiem mocnych spadków głównych indeksów. W centrum uwagi rynków pozostają spekulacje na temat przyszłych ruchów Fed-u oraz obawy, że silny dolar zaszkodzi zyskom amerykańskich spółek.

"Air Force One prezydenta USA jest starszy niż rozbity Airbus". Co jest przyczyną katastrofy?

- Każdy samolot dopuszczony do latania jest samolotem sprawnym. To nie jest tak, że skorupa, która ma 24 lata zawiera w sobie 24-letnie elementy - powiedział w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat Leszek Chorzewski z Polskiego Klubu Lotniczego. - Tysiące samolotów w tym wieku lata i jeszcze długo będzie latać - dodał Edward Łojek z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Kataklizm nawiedził Chile. Co z kopalnią miedzi KGHM?

Ulewne deszcze w północnych, pustynnych regionach Chile spowodowały lawiny błotne i wystąpienie rzek z koryt. To z kolei pozbawiło wielu mieszkańców domów, dostępu do energii elektrycznej i wody pitnej - pisze Reuters. W rejonie tym znajdują się jedne z największych na świecie kopalni miedzi.