Najnowsze

Najnowsze

"System" zakazany w Rosji. Sprawdź najnowsze propozycje kinowe

Do kina wchodzą kolejne nowości filmowe. Jedną z propozycji jest amerykański thriller "System", którego pokazy zostały zakazanane przez rosyjskie Ministerstwo Kultury. W rozmowie na temat nowości kinowych nie zabrakło także tematu Royal Baby. Jak mówił Marcin Cisowski z moviemag.pl, "kino spogląda na rodzinę królewską, ale nie tak często jak chcieliby Brytyjczycy". Ponadto, pojawił się także wątek "Gwiezdnych Wojen", których premiera zbliża się wielkimi krokami.

Rowery zmieniają miasta. To nie tylko moda, ale i niezły biznes

Rowerzyści są dla miasta tym, czym raki dla jeziora. Drugie wskazują jakość wody, ci pierwsi - jakość miasta. Ścieżek rowerowych w polskich miastach przybywa, choć w przypadku niektórych miast, długo trwało przekonywanie ich włodarzy o konieczności stworzenia odpowiedniej infrastruktury. Jak powiedział Michał Kalida z warszawskiej Masy Krytycznej, "rowery są modne". Ile może kosztować takie hobby oraz kto okazał się lepszy w wyścigu z Anną Dec, prezenterką pogody z TVN24 Biznes i Świat, wyjaśniła Katarzyna Karpa-Świderek.

Twiplomacy, czyli dyplomacja w sieci. Najpopularniejsi przywódcy w mediach społecznościowych

Coraz częściej przekonujemy się, że politykę międzynarodową napędzają media społecznościowe, które są pierwszym źródłem informacji. Tak było m.in. w przypadku reakcji polskiego MSZ na słowa szefa FBI, czy zapowiedzi startu w wyborach w 2016 roku przez Hilary Clinton. Mamy do czynienia z twiplomacy - dyplomacją w sieci, a nie na salonach czy w kuluarach. Wśród profili największych światowych przywódców, prym wiedzie Barack Obama, którego profil zyskał najwięcej obserwujących. Jego profil w mediach społecznościowych śledzi bowiem ponad 56 mln użytkowników. W Unii Europejskiej najpopularniejszym liderem pod względem obecności w sieci jest premier Wielkiej Brytanii David Cameron. Tymczasem, w 2014 roku najszybciej rosła popularność prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki.

"Polska potrzebuje odbudowy przemysłu"

Zdaniem kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudy Polska potrzebuje odbudowy przemysłu i to jest jedno z najważniejszych zadań władzy - mówił w sobotę w Strachocinie na Podkarpaciu. Zaapelował do mieszkańców o poparcie w najbliższych wyborach.

Prezydencki program ma pomóc młodym. Na razie powstanie specjalny zespół

Prezydencka minister Irena Wóycicka powiedziała, że w Kancelarii Prezydenta zostanie powołany zespół do prac nad programem "Dobry Start dla Młodych". Jak mówiła, prezydent chciałby, aby partnerami w realizacji programu był rząd, samorządy, przedsiębiorcy i pracodawcy, uczelnie i organizacje pozarządowe.

"Rosja prawdopodobnie przedłuży zakaz importu żywności z Zachodu"

Wygląda na to, że Rosja może przedłużyć embargo na import żywności z państw zachodnich - pisze "The Moscow Times". I dodaje, że władzom na Kremlu najpewniej "nie pozostanie nic innego", jak przedłużenie zakazu, bo nie zanosi się na to, aby zachodnie sankcje wobec Moskwy miały zostać złagodzone. Termin wprowadzenia rocznego embarga mija 7 sierpnia.

Tanie kredyty kuszą, ale to bomba z opóźnionym zapłonem? Oto kilka rad, jak uniknąć kłopotów

Skoro miesięczna rata za kawalerkę może być średnio dwa razy niższa niż rynkowy czynsz za wynajem podobnego mieszkania, to odpowiedź na pytanie: kupować czy wynajmować narzuca się sama. Oczywiście, jeśli masz zdolność kredytową - być może taka myśl towarzyszy niejednej osobie, która zastanawia nad kupnem wymarzonego "M". Choć to duże uproszczenie, tym razem statystyki nie kłamią: od maja 2012 roku stopy procentowe systematycznie spadają, a wraz z nimi oprocentowanie kredytów i miesięczne raty milionów Polaków. Często o kilkadziesiąt, ale w niektórych wypadkach nawet o kilkaset złotych. Problem pojawi się wtedy, kiedy stopy zaczną rosnąć - a to raczej perspektywa nieunikniona. Czy wraz z tym urośnie "bańka złotowa"?

"Pieprz i wanilia" w TVN24 Biznes i Świat. "W Syczuanie"

"Pieprz i wanilia" to znany program podróżniczy Tony'ego Halika i Elżbiety Dzikowskiej. Po latach wrócił z nową serią, tym razem do telewizji TVN24 Biznes i Świat. W premierowym programie "Pieprz i wanilia" na antenie TVN24 Biznes i Świat podróżniczka Elżbieta Dzikowska zabrała widzów w podróż po Chinach.

"Państwo nie powinno dotować kolei, nie chcemy być ciężarem dla podatnika"

Państwo nie powinno dotować kolei; ona ma ogromny potencjał i nie potrzebuje dofinansowania, tylko zracjonalizowania. Nie chcemy być ciężarem dla podatnika - mówi prezes zarządu PKP Jakub Karnowski. Dodaje, że prawdopodobnie za 2-3 lata zacznie się proces prywatyzacji PKP Intercity. Jednak wcześniej Intercity przejdzie restrukturyzację.

Rynek pracy w czasach kryzysu. "Emigracja to czasem konieczność"

Polscy przedsiębiorcy płacą mało nie dlatego, że muszą, ale dlatego, że mogą, bo jest wysokie bezrobocie - uważa Piotr Ikonowicz, przewodniczący Ruchu Sprawiedliwości Społecznej. - Nic dziwnego, że zatrudnia się na umowę zlecenie, skoro umowa o pracę jest drastycznie opodatkowana - twierdzi Andrzej Sadowski z Centrum Adama Smitha.

Historia zatacza koło? "Świat zmierza do globalnego kryzysu zatrudnienia"

1 maja jest dla większości pracowników dniem wolnym. To, że dziś wielu z nas rozpali grill, czy wyjedzie na dłuższy weekend zawdzięczamy amerykańskim robotnikom, którzy przelali krew walcząc o ośmiogodzinny dzień pracy i lepsze płace. Mimo że od ich protestów minęło blisko 130 lat, prawa pracowników w wielu miejscach na świecie nadal są łamane. I to nie tylko w krajach rozwijających się, ale coraz częściej na Zachodzie. Praca staje się przywilejem - tylko w bogatszej części świata, czyli w G20 żyje 100 mln bezrobotnych i prawie pół miliarda osób, które żyją za mniej niż 2 dolary dziennie.

Co roku giną dziesiątki tysięcy słoni. Pomimo zakazu, kwitnie handel ich kością

Ponad 10 ton skonfiskowanej w Dubaju kości słoniowej zmielono na proszek. Z kolei w Tajlandii władze udaremniły przemyt trzech ton kości słoniowej o wartości 6 mln dol. Kły były przemycane z Kenii w workach z liśćmi herbaty. Od ponad 25 lat na całym świecie obowiązuje zakaz handlu kością słoniową z Afryki, ale przemyt kwitnie. Z rąk kłusowników ginie rocznie od 25 do nawet 50 tysięcy słoni. Wobec czego, populacja słoni w Afryce w ciągu ostatnich 10 lat zmniejszyła się o 64 proc. Winny temu jest nieustający popyt na kość słoniową, zwłaszcza na Dalekim Wschodzie i jej wysoka cena. Kilogram nielegalnego surowca w Chinach kosztuje ponad 2 tysiące dol., a to tylko cena hurtowa, w detalu jest znacznie drożej.

Jak spędzić długi weekend? Podróżnik: najlepiej z własną pasją

- Podróżowanie ma sens wtedy, gdy realizujemy w ten sposób swoją pasję. Moją jest wspinanie i nurkowanie, więc staram się, aby każdy z wyjazdów był z tymi pasjami związany, a przy okazji zwiedzam muzea, poznaję kulturę danego kraju, oglądam zabytki - mówił w TVN24 Biznes i Świat Marcin Jamkowski, podróżnik i członek The Explorers Club. - Do podróżowania nie są potrzebne wielkie pieniądze, ale oczywiście łatwiej się z nimi podróżuje. Tylko wtedy ma się mniej kontaktu z tym, co prawdziwe - dodał.