Najnowsze

Najnowsze

"Świat", 18.05

To już półmetek kampanii przed drugą turą wyborów prezydenckich. W sondażach Bronisław Komorowski i Andrzej Duda mają podobne poparcie. O końcowym wyniku zdecydują ostatnie dni kampanii. O poglądy obu kandydatów na politykę zagraniczną zapytaliśmy w programie "Świat" Witolda Waszczykowskiego i Marcina Święcickiego.

Mocno się nie rozpędzi, ale już latem wyjedzie na ulice. Autonomiczny samochód od Google

Samoprowadzące się samochody Google już niebawem wyjadą na ulice. Pojazdy takie będzie można zaobserwować na drogach kalifornijskiego Mountain View już tego lata. Samochody nie będą mogły poruszać się szybciej niż 40 km/h. W pojeździe zawsze będzie musiał znajdować się kierowca. Samochody testowe Google'a już dziś przejeżdżają ok. 16 tys. kilometrów tygodniowo. A od kiedy rozpoczęto projekt w 2010 roku, przejechały ponad 1,6 miliona kilometrów. W tym czasie doszło do 11 zdarzeń drogowych z ich udziałem, ale wszystkie zaistniały z winy człowieka. Samochody nie pojadą jednak daleko. Będą mogły poruszać się jedynie po Mountain View, gdzie znajduje się kampus Google i strefa testowa. To obszar ok. 30 kilometrów kwadratowych.

Wojna technologicznych gigantów. Samsung zapłaci mniejszą karę?

Kolejna runda wojny między Apple a Samsungiem. Sąd apelacyjny w Waszyngtonie uznał w poniedziałek, że południowokoreański gigant nie naruszył własności intelektualnej firmy z Cupertino. Może to oznaczać zmniejszenie gigantycznego odszkodowania zasądzonego trzy lata temu na korzyść Apple. Sędziowie w tym samym wyroku podtrzymali jednak część wcześniejszego wyroku dotyczącą naruszenia patentów projektowych Apple.

"Milion w portfelu", 18.05

W dzisiejszym "Milionie w portfelu" sprawdzamy, jak inwestował Piotr Sawala, prezes Zarządu Domu Maklerskiego W Investments S.A.

"Biznes dla Ludzi", 18.05

Co zrobić, gdy dostaniemy wezwanie z urzędu skarbowego; czym jest wypadek w podroży służbowej; jakie zmiany zaszły w prawie spadkowym; kiedy drobny handel w sieci staje się działalnością gospodarczą - na te pytania wraz z ekspertami odpowiadał Paweł Blajer.

Dostałeś wezwanie z urzędu skarbowego? Nie panikuj i sprawdź, co możesz zrobić

Na rozliczenie się z fiskusem mieliśmy czas do końca kwietnia. Może się jednak tak zdarzyć, że urząd wyśle do nas wezwanie. Czy powinniśmy się tego obawiać? Na co trzeba się przygotować i co zrobić, gdy termin, w którym musimy stawić się urzędzie nam nie odpowiada? Na te pytania w programie "Biznes dla ludzi" starał się odpowiedzieć Paweł Blajer.

Tesla i mały problem z klamkami. Auto nie wpuściło kierowcy do środka

Tesla ma mały problem ze swoim nowym modelem S P85 D - informuje "Fortune", powołując się na amerykański magazyn "Consumer Reports", który od lat testuje i recenzuje produkty. Producent elektrycznych samochodów zastosował w swoim aucie klamki do drzwi, które chowają się w karoserii. Jak czytamy, w jedynym z aut testowych rączki nie chciały się wysunąć, co uniemożliwiło dostanie do pojazdu. Do awarii doszło po 27 dniach testów i przejechaniu 3,7 tys. kilometrów.

Poglądy kandydatów a polska polityka zagraniczna. Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

To już półmetek kampanii przed drugą turą wyborów prezydenckich. W sondażach Bronisław Komorowski i Andrzej Duda mają podobne poparcie. O końcowym wyniku zdecydują ostatnie dni kampanii. O poglądach obu kandydatów na politykę zagraniczną powiemy dziś w programie "Świat". Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat podsumujemy też wydarzenia na rynkach i na świecie.

Niemieckie koleje znowu staną. Maszyniści ogłaszają bezterminowy strajk

Związek zawodowy maszynistów GDL ogłosił bezterminowy strajk na kolei. Od wtorku od godz. 15 przestaną kursować pociągi towarowe, od środy od godz. 2 - pociągi pasażerskie - poinformował w poniedziałek szef GDL Claus Weselsky. To już dziewiąty protest. - Kolejny strajk będzie dłuższy niż poprzednie - powiedział w poniedziałek Reutersowi przedstawiciel GDL.

"Węgiel to skarb, stać nas na jego wykorzystanie"

Polskę stać na wykorzystanie skarbu, jakim jest węgiel i jednocześnie na inwestowanie w nowe technologie, które obniżą zanieczyszczenie powietrza – powiedziała w poniedziałek w Bogatyni premier Ewa Kopacz, podczas inauguracji budowy bloku energetycznego w Elektrowni Turów.

Unia bez Wielkiej Brytanii? "Możemy działać na własną rękę"

Wielkiej Brytanii może być lepiej po wyjściu z Unii Europejskiej - uważa Anthony Bamford, prezes JCB, jednej z największych firm na Wyspach. - Jesteśmy piątą lub szóstą co, do wielkości gospodarką świata. Możemy działać na własną rękę, spokojnie i rozsądnie - dodał.

Bój o darmowy roaming w UE

Miały nie kosztować więcej niż krajowe, ale ostatecznie będzie tylko 50 minut rozmów na cały rok w roamingu bez dodatkowych opłat. Unia Europejska zdecydowała, że każda następna rozpoczęta minuta rozmowy będzie droższa. Gościem "Otwarcia dnia" był Maciej Bębenek, ekspert rynku telekomunikacyjnego.

Naftohaz zapłacił Gazpromowi 32 mln dol.

32 mln dol. zapłacił ukraiński Naftohaz rosyjskiemu Gazpromowi jako zaliczkę na dalsze dostawy gazu - poinformował w poniedziałek rzecznik ukraińskiej państwowej spółki gazowej.

Ile kosztują wyborcze obietnice? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

W niedzielę Polacy wybiorą prezydenta. W TVN24 Biznes i Świat sprawdzamy, ile będzie kosztowało spełnienie wyborczych obietnic obu kandydatów. Będziemy mówić również o planach przyjęcia przez kraje Unii Europejskiej imigrantów, a także Rosji, która znów straszy atomem.