Najnowsze

Najnowsze

Grecja apeluje o wypłatę pomocy. Chce pieniędzy już dziś

Władze Grecji zaapelowały w poniedziałek do międzynarodowych kredytodawców Aten o przekazanie kolejnej transzy kredytu. Wskazały, że gospodarka nie ma już środków finansowych i powołały się na ostatnie postępy w negocjacjach o restrukturyzacji greckiego długu.

Halo Orange! UOKiK zmusza operatora do zmiany oferty

Usługa Halo Granie zostanie po bezpłatnym okresie wyłączona abonentom posiadającym telefony na kartę, chyba że klient będzie chciał z niej korzystać odpłatnie - poinformował UOKiK. Dotychczas, po okresie darmowych 30 dni usługa była automatycznie przedłużana, przez co konsument był narażony na ponoszenie dodatkowych kosztów.

Kim Dzong Un nieobecny podczas parady w Moskwie. Boi się utraty władzy?

Przywódca Korei Północnej jednak nie dojedzie, ale liczba Kimów w Moskwie będzie się zgadzać. Podczas parady z okazji siedemdziesiątej rocznicy zwycięstwa nad nazistowskimi Niemcami, w stolicy Rosji zamiast Kim Dzong Una będzie przewodniczący parlamentu - Kim Jong Nam. Tę sprawę oraz sytuację w Rosji komentowali Jerzy Maria Nowak, były Ambasador Polski przy NATO oraz Paweł Zalewski, były europoseł PO, którzy byli gośćmi "Otwarcia dnia".

Ropa drożeje. Rosja zwiększa produkcję

Rosyjska produkcja ropy naftowej i kondensatu gazowego była w kwietniu na rekordowym poziomie 10,71 mln baryłek dziennie - wynika z danych Ministerstwa Energii. To rezultat rosnącej ceny surowca.

"Stworzyliśmy budynek, który jest paraboloidą hiperboliczną"

Na zachodnim brzegu nowojorskiego Manhattanu powstaje wyjątkowy budynek. - To wypadkowa budynku z dziedzińcem centralnym oraz wieżowca - mówi o swoim dziele architekt Bjarke Ingles z pracowni BIG. Z budynku wciśniętęgo pomiędzy elektrownię, warsztat i autostradę roztacza się piękny widok na rzekę Hudson. - Pomyśleliśmy, że ludzie tutaj potrzebują oazy. Po raz pierwszy zrobiliśmy budynek, który jest paraboloidą hiperboliczną - chwali swój projekt Ingles.

Google do lamusa? Islandia stawia na "żywą" wyszukiwarkę

Zamiast komputera postawili na "żywą" wyszukiwarkę informacji - tak Islandczycy chcą promować swój kraj. Wzorem jest oczywiście Google. Jednak wersję z wyspy tworzą ludzie, którzy odpowiadają na pytania dotyczące Islandii - często bardzo trudne. Z "żywą" wyszukiwarką można kontaktować się osobiście lub przez media społecznościowe korzystając z hashtagu #AskGudmundur.

Chiny hamują. Czy smok zaszkodzi światu?

Z Państwa Środka docierają kolejne niepokojące informacje. Indeks wytwórczości po raz kolejny jest pod kreską, a do tego najnowszy odczyt jest gorszy od poprzedniego i oczekiwań analityków. Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Chin, spadł do 48,9 pkt. w kwietniu wobec 49,6 pkt. miesiąc wcześniej - podano w wyliczeniach banku HSBC.

Polski bieg po bogactwo

Trzy czwarte dystansu do unijnej zamożności w 2018 r. będzie za nami – donosi "Puls Biznesu".

Polska i Niemcy zgodnie o płacy minimalnej. "Czekamy na odpowiedź KE"

Warszawa i Berlin zgadzają się, że w sprawie sporu wokół płacy minimalnej w Niemczech decydująca będzie odpowiedź Komisji Europejskiej, choć dla Polski objęcie nią transportu międzynarodowego - zarówno z punktu widzenia prawa UE, jak i zasady swobody świadczenia usług - jest niedopuszczalne.

Chiny oskarżają Siemensa o korumpowanie lekarzy

Siemens oskarżony o naruszenie prawa konkurencji oraz łapownictwo. Takie zarzuty niemieckiemu koncernowi po kilku miesiącach śledztwa postawiła Chińska Administracja Państwowa dla Przemysłu i Handlu (SAIC) - podaje Reuters.

Nawoływał do podniesienia podatków, a sam unikał ich płacania. Soros ma oddać fiskusowi prawie 7 mld dol.

6,7 mld dolarów musi zapłacić budżetowi Stanów Zjednoczonych multi-miliarder i filantrop George Soros - informuje "Bloomberg". Wykorzystując lukę w prawie, która pozwalała na odroczenie podatków od opłat wnoszonych przez klientów i inwestowanie ich w jego funduszu, zgromadzić miał miliardy dolarów. Pikanterii dodaje fakt, że słynny inwestor dotychczas nawoływał do podwyższenia podatków.

"Korespondent", 3.05

W programie "Korespondent" sprawdziliśmy, jak wygląda świat oczami wysłanników zagranicznych oraz polskich mediów. Wśród poruszonych tematów pojawiła się kwestia obchodów 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej, a także problem imigrantów z Afryki. Gośćmi Jana Niedziałka byli Jan Hunin, Eldoradas Butrimas i Dariusz Prosiecki.