Najnowsze

Najnowsze

Elektryczne i inteligentne samochody zbyt drogie. "To wciąż ułamek rynku"

Alternatywne modele napędzania pojazdów oraz trend do wyposażania samochodów w inteligentne komponenty nie zmienią w najbliższych latach rynku motoryzacyjnego, jednak są początkiem długiego procesu innowacji, który z pewnością zmieni naszą cywilizację - twierdzą prelegenci konferencji Electronic Vehicles 2015, która odbywa się obecnie w Berlinie.

Wydrukuj sobie elektronikę. Czeka nas era "miniaturyzacji i minimalizacji"

Układy elektroniczne, panele słoneczne, czujniki, wyświetlacze - to tylko przykładowe produkty, które już wkrótce będą wytwarzane w technologii druku cyfrowego - przewidują eksperci. A to pozwoli na spadek kosztów, przyśpieszenie produkcji i miniaturyzację końcowych produktów. Średni roczny wzrost tego rynku w perspektywie 2015-2025 szacowany jest na 8,6 proc.

Problemy z Apple Watch. Wada kluczowego elementu opóźnia dostawy?

Kluczowy element zegarka Apple Watch, czyli Taptic Engine jest wadliwy. Koncern ma ograniczyć dostępność nowego produktu - ujawnił “The Wall Street Journal” . Możliwe, że wpłynie to na dostawy zamówionych już zegarków, które miały trafić do klientów w czerwcu.

Kwota wolna od podatku "absurdalna". Duda: należy ją podwyższyć

Podwyższenie kwoty wolnej od podatku, a także rozwiązania podatkowe mające wspierać przedsiębiorców, w tym ich działania inwestycyjne - proponuje kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda. Według niego, system podatkowy powinien sprzyjać rozwojowi gospodarczemu i być przyjazny dla rodzin.

Orlen Lietuva ma się lepiej. Ale perspektywy są niepewne

Sytuacja Orlen Lietuva poprawia się. To efekt działań restrukturyzacyjnych oraz niskich cen ropy i wyższych marż rafineryjnych. W przypadku pogorszenia się warunków makroekonomicznych aktualny jest nadal potencjalny scenariusz czasowego wyłączenia tam produkcji.

Afera szpiegowska i ostatni dzień na PIT. Dziś w TVN24 Biznes i Świat

W środę w TVN24 Biznes i Świat opowiemy o doniesieniach niemieckich mediów, które informują o tym, że tamtejszy wywiad zagraniczny BND pomagał służbom amerykańskim w inwigilowaniu urzędników francuskiego MSZ i urzędu prezydenckiego oraz Komisji Europejskiej. Na naszej antenie także ostatnie wskazówki dotyczące zeznań podatkowych. Podpowiemy też, jakie pułapki prawne czekają na turystów w egzotycznych krajach.

Rafał Hirsch: nieoczekiwanie Europa wygra z Ameryką

Tak dużego zamieszania na rynkach finansowych jak ostatnio nie było już dawno. Niemieckie akcje i obligacje tanieją coraz szybciej, za to euro znów odzyskuje siły względem dolara. Coraz bardziej powszechne staje się przekonanie, że rok 2015 może być lepszy dla gospodarki europejskiej niż amerykańskiej. Nawet jeśli to nieprawda, to na rynkach przekonania są ważniejsze od faktów.

Przedsiębiorcy lekceważą ryzyko walutowe

Przedsiębiorcy o zabezpieczeniu się na wypadek zmiany kursów walut myślą dopiero, kiedy ponieśli już straty, ryzyko jest wysokie a zabezpieczenia drogie - alarmuje "Puls Biznesu".

Kolej się rozwinie. Dzięki pięciu mld euro z Brukseli

Ponad 5 mld euro planuje się wydać na transport kolejowy w Polsce w latach 2014-2020 z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - poinformował wiceminister infrastruktury i rozwoju Sławomir Żałobka. To ok. 0,5 mld euro więcej niż w latach 2007-2013.

Spadki na Wall Street. Przez słabe dane o PKB

Amerykańskie giełdy od otwarcia notowały spadki, a źródłem słabych nastrojów były dane o PKB pokazujące, że spowolnienie gospodarcze w USA w I kwartale było silniejsze niż oczekiwano.

"Świat", 29.04

Moskiewskie obchody 9 maja będą demonstracją siły - powiedział w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat doradca prezydenta RP Tomasz Nałęcz. W jego opinii polskie obchody 70. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej, organizowane 7 maja w Gdańsku, nie są konkurencyjne wobec rosyjskich. Gościem Jacka Stawiskiego był również Jan Rokita, komentator TVN24 BiŚ.

Grecja z nożem na gardle. Chce sprzedać udziały w portach w Salonikach i Pireusie

Grecji zostały tylko kilka dni, aby dogadać się w wierzycielami ws. restrukturyzacji swojego długu. Ateny muszą jak najszybciej rozpocząć negocjacje ws. trzeciego programu pomocowego, który uchroni kraj przed niewypłacalnością - poinformowali urzędnicy strefy euro. Aby spłacić zobowiązania wobec Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego Grecja rozważa sprzedanie 51 proc. udziałów w portach w Pireusie i Salonikach.

Gazprom nurkuje. Zysk mniejszy o 86 proc.

O 86 proc. spadł zysk Gazpromu za ubiegły rok. Koncern poinformował, że łączna sprzedaż wzrosła o blisko 6 proc. Ale ze względu na niekorzystne uwarunkowania gospodarcze oraz niskie ceny surowców na rynkach zysk firmy zanurkował.

700 osób buduje nowe bloki w Elektrowni Opole. Wszystko idzie zgodnie z planem

Projekt budowy elektrowni w Opolu jest zaawansowany w 11 proc. i realizowany zgodnie z harmonogramem i budżetem - poinformowało w środę Ministerstwo Skarbu Państwa. - Na placu budowy pracuje średnio 700 osób dziennie. Co ważne 80 proc. zamówień związanych z inwestycją jest ulokowanych w polskich firmach – powiedział szef resortu Włodzimierz Karpiński, który sprawdzał dzisiaj postępy prac.

Amerykanie czekają z podwyżką stóp. Bo gospodarka rośnie w "ślimaczym" tempie

Fed uważa, że spowolnienie w USA w I kwartale częściowo było spowodowane przez czynniki przejściowe, a przy odpowiednio dostosowanej polityce pieniężnej gospodarka może rozwijać się w umiarkowanym tempie - wynika z komunikatu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC). Fed utrzymał stopy proc, bez zmian - czyli na poziomie 0,0-0,25 proc.