Najnowsze

Najnowsze

Polak za ogrzewanie płaci fortunę. Tylko w dwóch krajach jest gorzej

Czechy i Słowacja - tylko mieszkańcy tych krajów płacą za ogrzewanie więcej niż my, wynika z najnowszych danych Eurostatu. - Na dobre zaczął się już sezon grzewczy, a z nim łączą się spore koszty - podsumowuje w swojej analizie Lion's Bank. Wydatki na nośniki energii odpowiadają bowiem za połowę kosztów utrzymania statystycznego mieszkania. Co to oznacza w praktyce?

"Rybodrony" zbadają Lagunę Wenecką. Są samodzielne i potrafią wymieniać się energią

Poruszają się w wodzie jak prawdziwe ryby, choć nie są nimi. Drony do pracy pod wodą mierzą ok. 20 centymetrów i ważą niecały kilogram. Urządzenie jest wypełnione elektroniką i całkowicie samodzielne. Oto podwodne drony, które pomogą badać podwodne ekosystemy. Za kilka miesięcy ponad 120 urządzeń zostanie wpuszczonych do Laguny Weneckiej, by zgłębić tajemnice tej części Włoch.

Niemcy zarobią na uchodźcach. Dzięki ich nałogowi

Napływ uchodźców do Niemiec może oznaczać, że liczba wypalanych papierosów w tym kraju wzrośnie w 2015 roku o 810 mln sztuk - pisze Bloomberg. To rzadki przypadek wzrostu na rynku, który w ostatniej dekadzie znacząco się skurczył.

Gitara Johna Lennona sprzedana za miliony

Za 2,4 mln dolarów sprzedano w sobotę na aukcji w Beverly Hills w Kalifornii zaginioną ponad pół wieku temu gitarę Johna Lennona. To największa suma, jaką do tej pory zapłacono za tego rodzaju instrument.

Lufthansa odwołała pół tysiąca lotów. Przez stewardesy

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa musiały odwołać w sobotę z powodu strajku stewardes i stewardów 520 lotów. Związek zawodowy Ufo zapowiedział na niedzielę przerwę w akcji protestacyjnej, lecz od poniedziałku trzeba się liczyć z kontynuacją strajku,

Frankowicze muszą poczekać na pomoc. Ile zostało z obietnic prezydenta Dudy?

- Jest wiele osób, które są w rozpaczliwej sytuacji. Uważam, że te kredyty mogłyby być przewalutowane według kursu po jakim były brane - zapewniał jeszcze w trakcie kampanii prezydenckiej Andrzej Duda. Wybory wygrał i tuż po objęciu urzędu wciąż zapewniał, że o frankowiczach nie zapomni. Od tego czasu minęło już prawie pół roku, nadal brakuje jednak konkretnych rozwiązań, które pomogłyby zadłużonym w obcej walucie. Rozmowy w Kancelarii Prezydenta trwają, jednak frankowicze powoli tracą resztki nadziei na szybką pomoc. - Nie jestem w stanie dać słowa, że uzgodnimy ten projekt - stwierdził w piątek Maciej Łopiński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.

Internetowe balony wkrótce w Indiach. Google negocjuje

Alphabet, czyli firma należąca do Google'a, negocjuje z władzami Indii ws. projektu wykorzystania balonów stratosferycznych do zapewnienia dostępu do Internetu dla mieszkańców obszarów o słabej infrastrukturze telekomunikacyjnej - informuje "Wall Street Journal".

Tajemniczy zakaz lotów dla Boeinga w Rosji. W tle prywatny interes Anodiny

O losie Tatiany Anodiny wciąż nic nie wiadomo. Rosyjski "Forbes" donosi jednak, że musiała opuścić kraj w obawie przed reakcją Kremla na "okrutną zemstę" szefowej Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego. Nazwisko Anodiny najczęściej pojawia się bowiem przy okazji zaskakującej decyzji o cofnięciu certyfikatów dla Boeingów 737. Przypusza się, że decyzja MAK-u miała być zemstą za upadek linii lotniczych jej syna, Transaero.

PiS pomoże państwowym spółkom? "To interesujące pomysły"

Pomysł PiS tworzenia funduszy inwestycyjnych przy spółkach z udziałem Skarbu Państwa jest interesujący z punktu widzenia wzrostu gospodarczego, rynku kapitałowego i rozwoju samych spółek - uważają eksperci. Ważne są jednak szczegółowe rozwiązania - wskazują.

Słaby rubel wykańcza Rosję. "Wszystko, co mogliśmy zrobić, to usiąść i modlić się"

Rosyjskie banki znajdują się w bardzo trudnej sytuacji. Wciąż w dół ciągną je: niska cena ropy i spadająca wartość rubla. Zachodnie sankcje oraz trudna sytuacja na rodzimym rynku powodują, że bankierzy unikają zaciągania kolejnych kredytów, obawiając się niewypłacalności. Nie sprzyja to krajowym inwestycjom. - Bank Centralny Rosji zamyka kolejne nierokujące banki i zapowiada kolejne czystki - zauważa agencja Bloomberga.

Rynek pracy zaskakuje, Wall Street nie reaguje

Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła małe zmiany głównych indeksów po wyraźnie lepszych od oczekiwań danych z rynku pracy, które przybliżają perspektywę podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną na najbliższym posiedzeniu w grudniu.

"Świat", 06.11

- Zachód musi podzielić się cząstką swojego bogactwa - powiedział w programie Świat w TVN24 Biznes i Świat profesor Adam Daniel Rotfeld, odnosząc się do kryzysu migracyjnego. - Słabością Unii jest doraźność - postępowanie reaktywne, a nie aktywne - dodał były minister spraw zagranicznych. - To co może zmobilizować do działania, to wspólna strategia, ale mamy kryzys przywództwa - zaznaczył gość Jacka Stawiskiego.