Najnowsze

Najnowsze

Spadki na Wall Street. Nie pomógł świetny debiut Ferrari

Środa na Wall Street przyniosła nieduże spadki głównych indeksów. Inwestorzy giełdowi analizują wyniki kwartalne podawane przez korporacje w USA. W centrum uwagi znalazła się spółka farmaceutyczna Valeant Pharmaceuticals, której zarzucono manipulację wynikami.

"Świat", 21.10

- Na te obietnice, które składa Prawo i Sprawiedliwość, pieniędzy nie ma i w ciągu czterech najbliższych lat nie będzie. Jeśli PiS je zrealizuje, to doprowadzi do katastrofy - powiedział na antenie TVN24 Biznes i Świat Jacek Rostowski, były wicepremier i minister finansów.

"Biznes dla ludzi", 21.10

Dlaczego Kraków jest polską Doliną Krzemową? Jak monitorować obecność firmy w Internecie? Na co uważać przy dziedziczeniu spadku? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań w programie "Biznes dla ludzi" na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Polska energetyka do poprawy. "W 2030 r. grozi nam brak prądu"

Nowy pakiet klimatyczny będzie technologicznym wyzwaniem dla polskiej gospodarki - ocenił podczas V Europejskiego Meetingu Gospodarczego wiceminister gospodarki Jerzy Pietrewicz. Energetyka powinna być bardziej innowacyjna - wskazał prof. Waldemar Kamrat z Politechniki Gdańskiej.

Rosyjski gigant lotniczy traci licencję. Przez długi

Zadłużone rosyjskie linie lotnicze Transaero - drugie co do wielkości w Rosji (po Aerofłocie) - muszą wstrzymać działalność od najbliższego poniedziałku. Federalna Agencja Transportu Lotniczego (Rosawiacja) zapowiedziała w środę, że Transaero traci licencję.

Kopacz: spółki skarbu państwa nie były tłamszone przez rządzących

Spółki skarbu państwa nie były tłamszone przez rządzących, był klimat sprzyjający ich rozwojowi - podkreślała premier Ewa Kopacz podczas wizyty w rafinerii Grupy Lotos w Gdańsku. Jej zdaniem dzięki rządowi PO-PSL spółki te swobodnie funkcjonują na zliberalizowanym i konkurencyjnym rynku.

Norweski "skarbiec zagłady" ocali ludzkość. Kryje drogocenne nasiona

Na dalekiej północy Norwegii, ponad 150 metrów w głąb arktycznej góry, w wiecznej zmarzlinie ludzkość przechowuje setki tysięcy nasion. W tak zwanym „skarbcu zagłady” bezpiecznie ukryte są gatunki roślin, które mogą okazać się niezbędne do naszego przetrwania w przyszłości. Bunkier powstał na wypadek, gdyby doszło do potężnych kataklizmów, ocieplenia klimatu, czy też wojny, a ludzkość potrzebowałaby żywności. Skarbiec wydrążony jest w granitowym wnętrzu wyspy Svalbard, a próbki przechowywane w stałej ujemnej temperaturze mogą przetrwać dziesięciolecia – nawet jeśli z jakiegoś powodu bunkier utraci zasilanie.

Rosną wpływy ekstremistów w Europie. Płoną ośrodki dla uchodźców

Kryzys imigracyjny w Europie pokazał rosnące wpływy ekstremistów. Nie chodzi tu o radykalne grupy religijne, ale o skrajną prawicę, dla której poparcie z dnia na dzień rośnie. Nawet w bardzo otwartej i tolerancyjnej Szwecji płoną ośrodki dla uchodźców, a we Francji politycy muszą tłumaczyć się z obraźliwych wypowiedzi.

Prezydent Chin w Wielkiej Brytanii. Pekin zainwestuje w brytyjski atom

To ma być początek złotej ery w relacjach brytyjsko-chińskich. Xi Jinping jest z wizytą na Wyspach. Politycy witają go po królewsku, ale część Brytyjczyków jest oburzona tak ciepłym przyjęciem prezydenta Chin. Bo jego wizyta nałożyła się w czasie z zapowiedziami zwolnień tysięcy pracowników brytyjskiego przemysłu – z powodu taniej chińskiej konkurencji. Premier David Cameron tłumaczy, że Xi przywiózł ze sobą umowy za kilkadziesiąt milionów dolarów. Pierwszą już podpisano. Chińczycy zainwestują w program budowy elektrowni jądrowej.

Toyota wezwie do warsztatów miliony samochodów. Także w Polsce

Ponad 6,5 mln aut Toyoty na świecie, a z tego 1,1 mln w Europie, zostanie wezwanych do serwisów na akcję kontrolną, podczas której będzie sprawdzone działanie zespołu elektrycznych sterowników szyb. Producent zapewnia, że badany problem nie wpływa na bezpieczeństwo jazdy.

Trwa narada OPEC. Ceny ropy wzrosną?

Członkowie organizacji OPEC zrzeszającej eksporterów ropy spotykają się dziś w Wiedniu na naradzie. Sytuacja na rynku zależy do tego, czy kartel będzie kontynuował dotychczasową politykę walki o udziały w rynku i ograniczania obecności na nim Stanów Zjednoczonych. Wzrost cen paliwa może być jedną z konsekwencji tego wyścigu o wpływy na rynku ropy.

8 partii, 100 minut. "Politycy nie wykorzystali swojej szansy"

Hasła czy wyborcze konkrety? Paweł Sołtys programu 3 Polskiego Radia uważa, że podczas debaty partyjnych liderów najbardziej zabrakło wskazania finansowania obietnic. Z kolei Piotr Semka z "Do Rzeczy" twierdzi, że swojej szansy nie wykorzystali Ryszard Petru i Barbara Nowacka.

Obietnice polityków. Kto da więcej?

Kto wyda więcej? Forum Obywatelskiego Rozwoju podliczyło festiwal przedwyborczych obietnic. Na liście najbardziej kosztownego programu pierwsze miejsca zajmują: Zjednoczona Lewica, Kukiz'15 i PiS.

Samochód zasilany ubraniami. "Powrót do Przyszłości" inspiracją dla przedsiębiorcy

Lewitująca deskorolka, interaktywne okulary, samo-sznurujące się buty, a przede wszystkim wehikuł czasu napędzany niestandardowym paliwem - takimi gadżetami posługiwali się bohaterowie filmu "Powrót do Przyszłości II". Pewien 51-letni japoński przedsiębiorca w najmniejszych szczegółach odtworzył wehikuł DeLorean z kultowego obrazu. Samochód częściowo napędzany jest bioetanolem, który właściciel produkuje ze zużytych bawełnianych ubrań.

JSW nadal bez prezesa. Był tylko jeden kandydat

Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej zakończyła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu bez wyłonienia kandydata - poinformowała spółka w środowym komunikacie. Nie wiadomo, dlaczego jedyny kandydat na to stanowisko nie został zaakceptowany.

Nowe porozumienie PGNiG z Katarczykami. Nasz gaz popłynie na inne rynki

PGNiG i Qatar Liquefied Gas Company Ltd podpisały nowe porozumienie do umowy sprzedaży skroplonego gazu LNG - podała w środę gazowa spółka. Podobnie jak w tym roku, Katarczycy w I poł. 2016 r. sprzedadzą zakontraktowany dla polskiego terminala gaz, na innych rynkach - wynika z porozumienia.

Volkswagen wstrzymał sprzedaż nowych samochodów

Afera spalinowa odbija się na niemieckim koncernie. Volkswagen wstrzymał sprzedaż nowych samochodów w Unii Europejskiej. Chodzi o auta wyposażone w oprogramowania manipulującego emisją spalin - poinformował w środę niemiecki producent.

Powrót do przyszłości: osiem szalonych idei. Co się udało, a co nie

To właśnie dziś przyszłość stanie się teraźniejszością. W filmowym przeboju z lat '80 Marty McFly i jego szalony towarzysz dr Emmett Brown przenoszą się do przyszłości, czyli do 21 października 2015 roku. My sprawdzamy, które z futurystycznych wizji z filmu w reżyserii Roberta Zemeckisa "Powrót do przyszłości 2", udało się przenieść do realnego życia, a na które wciąż musimy poczekać. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Młodym, starym, wszystkim. Przedwyborcza zabawa polityków z podatkami

Uproszczenie podatków, reforma służby zdrowia, obniżenie wieku emerytalnego - w trakcie kampanii mamy prawdziwy wysyp obietnic. Prawo i Sprawiedliwość z jednej strony kieruje ofertę do ludzi młodych, aby lepiej wdrożyć ich w rynek pracy. Proponuje także obniżenie wieku emerytalnego, ponadto, w trakcie kampanii Beata Szydło zapowiedziała obniżkę CIT-u do 15 proc. dla małych przedsiębiorstw. Tymczasem, rządząca Platforma Obywatelska proponuje obniżenie VAT-u, wprowadzenie jednolitego kontraktu zatrudnienia oraz dodatków na leki. W swojej ofercie skierowanej do wyborców nie próżnują także inne ugrupowania.