Najnowsze

Najnowsze

Przywódcy na szczycie G20: trzeba odciąć terrorystów od finansowania

Przywódcy 20 najbogatszych państw świata uważają, że migracja to problem globalny i jako taki, w sposób skoordynowany musi zostać rozwiązany. Podczas trwającego w Turcji szczytu rozmawiają też o atakach, które miały miejsce w Paryżu. I zadeklarowali, że będą dążyć do zamknięcia kanałów finansowania organizacji terrorystycznych - wynika z projektu porozumienia grupy G20.

Rosyjska piramida i chiński smok mieszają w bitcoinach

Ostatnie ożywienie bitcoina wyhamowało i objęło odwrotny kurs. Choć wirtualna waluta jest wciąż o ok. 20 proc. wyższa niż jeszcze przed miesiącem, jej wartość radykalnie spadła. Zmiany na rynku kryptowaluty są bardzo trudne do przewidzenia.

Przedsiębiorcy bezradni wobec hakerów. A zagrożenie rośnie

Złośliwe oprogramowanie i wyłudzanie danych (phishing) nadal są postrzegane przez firmy jako największe cyber-zagrożenia - wynika z Światowego Badania Bezpieczeństwa Informacji EY. Specjalista EY alarmuje, że wielu przedsiębiorców nie radzi sobie z atakami hakerów.

Tusk na szczycie G20: Słowa to za mało, czas na realne działania

Rusza szczyt G20 w Turcji. Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zaapelował do najważniejszych przywódców świata o determinację w walce z terroryzmem. - G20 ma obowiązek, aby przeciwdziałać finansowaniu terroryzmu - napisał Tusk na Twitterze. - Wyłącznie przy naszej współpracy w zakresie wymiany informacji o podejrzanych transakcjach będziemy w stanie efektywnie przeciwdziałać temu zagrożeniu - powiedział z kolei podczas swojego wystąpienia na szczycie.

Rusza szczyt G20. Putin wraca na salony dzięki zaangażowaniu w walkę z terroryzmem?

Dziś rusza szczyt G20 - spotkanie przywódców najbogatszych krajów świata, z udziałem m.in. Baracka Obamy, Władimira Putina i Angeli Merkel. Do G20 należy 19 państw i Unia Europejska. Ubiegłoroczny szczyt w Brisbane w Australii prezydent Rosji W. Putin opuścił jeszcze przed wydaniem przez przywódców końcowego komunikatu. Wówczas był izolowany ze względu na udział Moskwy w ukraińskim konflikcie. Dziś wydaje się, że wraca na salony dzięki zaangażowaniu w walkę z terroryzmem.

Szczyt klimatyczny Paryżu nie zostanie odwołany. "To byłoby zwycięstwo terrorystów"

Konferencja klimatyczna COP21 zaplanowana w dniach 30 listopada -11 grudnia w Paryżu odbędzie się zgodnie z planem. W przeciwnym razie zwyciężyłby terroryzm - powiedziała w sobotę Segolene Royal, francuska minister ekologii, trwałego rozwoju i energii w rządzie Manuela Vallsa. W piątek dżihadyści z Państwa Islamskiego przeprowadzili serię zamachów terrorystycznych, w których zginęło co najmniej 128 osób.

Szykuje się fala fuzji i przejęć w Rosji. Jeśli Putin pozwoli

Upadek sowieckiego imperium spowodował jeden z największych transferów majątków w historii. Od tego czasu minęło już ćwierć wieku a oligarchowie przygotowują się do kolejnego przełomu - pierwsze pokolenie rosyjskich kapitalistów toruje drogę następcom. Ale, jak wynika z analizy Bloomberga, nie będzie to łatwe, bo ci niekoniecznie chcą kontynuować dzieło rodziców, których sam Putin traktuje ich jak swoistych zakładników.

"Świat", 13.11

Gośćmi programu "Świat" w piątek byli eurodeputowany Marek Jurek i były eurodeputowany Paweł Zalewski. Jolanta Pieńkowska dyskutowała z nimi na temat zmiany władzy w Polsce, politycznym sporze o reformę Trybunału Konstytucyjnego oraz o polityce zagranicznej według Prawa i Sprawiedliwości.

Ziemia potaniała. Najmniej zapłacimy na Lubelszczyźnie

Średnia cena gruntów rolnych sprzedanych przez Agencję Nieruchomości Rolnych w III kwartale 2015 r. wyniosła 28 574 zł za 1 ha i była niższa o 4,7 proc. od ceny uzyskanej w II kwartale br. - poinformowało w piątek biuro prasowe ANR.

Lecisz do Francji? Sprawdź status swojego rejsu

Pomimo zamachów terrorystycznych w Paryżu, lotniska we Francji funkcjonują normalnie. Lotnisko im. Fryderyka Chopina poinformowało na Twitterze, że "jak dotąd żaden przewoźnik nie odwołał lotów do/z Francji". Pasażerom zaleca się jednak sprawdzenie statusu swojego lotu.

Belka: strefa euro może być zgubą. Nie spieszmy się do niej

Nie spieszmy się do unii walutowej, bo jej przyszłość nie jest w stu procentach pewna - mówił w piątek na Uniwersytecie Opolskim prezes NBP Marek Belka. Wygłosił tam wykład nt. ważnych problemów UE oraz korzyści i negatywnych skutków bycia w strefie euro.