Najnowsze

Najnowsze

"Świat", 07.03

- Prezes Kaczyński nie uznaje słowa "kompromis" – powiedział w programie Świat TVN24 BiS Marek Borowski, pytany o wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego w sprawie Komisji Weneckiej. - Dla niego kompromis to utrata twarzy – zaznaczył senator i dodał: „PiS wpakował się w awanturę zupełnie niepotrzebnie - wyjście z niej nie jest łatwe”.

"Twierdza na kołach". Bestia, która strzeże prezydenta USA

- Jest zbudowane jako twierdza na kołach, po to żeby przetrwać każdą operację - mówi o samochodzie prezydenta USA Baracka Obamy, Roman Dębecki z magazynu "Auto Świat". Cadillac One pod spodem kryje napęd na cztery koła i elementy konstrukcyjne wykorzystywane do budowy Chevroleta Kodiak. Jego przydomek brzmi zaś "Bestia".

"Biznes dla Ludzi", 07.03

Budżet państwa na 2016 rok; pięć ulubionych miejsc na wyjazd; najdłuższe loty świata; zawody z największą liczbą bezrobotnych, a także zakup używanego samochodu. O tym w programie "Biznes dla Ludzi" mówił Paweł Blajer.

Darty w komplecie, ale z poślizgiem. PKP Intercity żąda pieniędzy od Pesy

Wszystkie Darty odebrane, ale jak się okazuje, to dopiero początek sporu między producentem, a PKP Intercity. Przewoźnik chce bowiem od Pesy rekompensaty za zbyt późne dostarczenie pociągów. - Za każdy dzień to 0,2 proc. wartości pojazdu, czyli kilkadziesiąt tysięcy złotych - mówi w rozmowie z tvn24bis.pl rzeczniczka PKP Intercity, Beata Czemerajda.

Łatwiej złożysz wniosek o 500 zł. ZUS rozpoczyna współpracę z PKO BP

Zaczyna się nowy rozdział w obsłudze klientów ZUS. Inspiracją stał się rządowy program Rodzina 500 plus i to podczas jego realizacji będzie testowana nowa usługa. Za pomocą internetowego konta bankowego klienci będą mogli złożyć elektroniczny wniosek w sprawie świadczenia wychowawczego. Na pierwszy ogień pójdzie PKO BP S.A., z którym jutro ZUS podpisze specjalne porozumienie. Także prywatne banki zostały zaproszone do współpracy z ubezpieczycielem.

"Milion w portfelu", 07.03

W dzisiejszym "Milionie w portfelu" sprawdzamy, jak inwestował Marcin Kiepas, główny analityk działu analiz Admiral Markets.

Morawiecki zaprezentował plan na przyszłość. "Jesteśmy na zakręcie historii"

- Wierzę, że udało nam się dzisiaj zrobić przynajmniej jeden krok naprzód - powiedział po posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju prezydent Andrzej Duda. Jak dodał wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, "nie było żadnych poważnych uwag, czy zastrzeżeń". - Każdy czuje, że jesteśmy na takim zakręcie historii, na którym gdzieś trzeba znaleźć nową drogę rozwoju. Droga, którą przeszła polska gospodarka przez ostatnie 27 lat nie może być kontynuowana. Potrzebujemy odnaleźć nowe paliwo do rozwoju - stwierdził Morawiecki.

Szukasz szybkiego internetu? Sprawdzisz to na mapie UKE

Sprawdzenie, czy w miejscu naszego zamieszkania lub innej dowolnej są dostępne usługi szerokopasmowe umożliwia nowa wyszukiwarka uruchomiona w poniedziałek przez UKE. Na stronie można też zgłosić, jakie usługi telekomunikacyjne nie są pod danym adresem dostępne.

Aukcja LTE. Koniec postępowania za trzy miesiące?

Postępowanie w sprawie przydziału częstotliwości LTE powinno zakończyć się w ciągu ok. trzech miesięcy - mówiła w poniedziałek dziennikarzom prezes UKE Magdalena Gaj. Nie chciała jednak zdradzić żadnych szczegółów, by nie "wpływać na zachowania przedsiębiorców".

Co z migrantami? Europa podzielona

Europa murem podzielona. Po obu jego stronach stoją przeciwnicy i zwolennicy polityki antyimigracyjnej. Dzisiejszy szczyt w Brukseli to kolejna szansa na zażegnanie kryzysu, ale konflikt nie przebiega tylko pomiędzy partykularnymi interesami państw członkowskich ale także między różnymi partiami wewnątrz nich.

Prezydencka limuzyna. To powinna być "Bestia"

Prezydenckie limuzyny powinny być jak "Bestia" Baracka Obamy. Po incydencie drogowym z udziałem Andrzeja Dudy pojawiają się pytania o bezpieczeństwo głowy państwa. Cadillac One może nie rozpędza się do prędkości osiąganych przez pojazd polskiego prezydenta, ale to podróż luksusowym czołgiem.

Ile wytrzymasz w powietrzu? Sprawdź, która linia oferuje najdłuższy lot

Dotychczas najdłuższym lotem był rejs realizowany przez linie Qantas na trasie Dallas- Sydney, który trwał 15 godzin 30 minut. Firma Emirates Airlines wprowadziła jednak na początku tego miesiąca jeszcze dłuższy lot o długości 17 godzin i 15 minut (na trasie z Dubaju do Auckland). Te same linie lotnicze w marcu pobiją swój własny rekord, oferując lot o 20 minut dłuższy. Lot z Panama City (USA) do Dubaju (ZEA) zajmie bowiem aż 17 godzin i 35 minut.

Dlaczego PiS popiera kandydaturę Belki? "To nie miłość, ale głos rozsądku"

Partia rządząca chce zakończyć spór z Markiem Belką, szefem Narodowego Banku Polskiego, twierdzi Bloomberg. Dlatego Prawo i Sprawiedliwość popiera jego kandydaturę na prezesa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. - To nie miłość, ale głos rozsądku - komentuje prof. Anna Zielińska-Głębocka, była członkini Rady Polityki Pieniężnej.

Masz telefon z tym systemem? Uważaj, nowy wirus czyha

Ponad pół miliarda smartfonów z Androidem może paść ofiarą nowego wirusa o nazwie „accessibility clickjacking”. Ukrywa się on pod postacią gry i daje hakerom nieograniczony dostęp do urządzenia. Wszystko bez zgody, a nawet wiedzy użytkownika.

Przyszłość Europy widać na polskiej wsi. 5 tys. zł jej nie zmieni. #PisząoPolsce

Kryzys migracyjny może potrwać długie lata, ale najważniejszym problemem Starego Kontynentu w perspektywie nadchodzących dekad będzie jego starzenie się i nadciągająca niechybnie zapaść systemów emerytalnych. Ta dotknie właściwie wszystkich bez wyjątku – pisze „The Wall Street Journal”. Autorka tekstu opiera swoją relację na przykładzie matki i dwóch sióstr żyjących na Lubelszczyźnie. #PisząoPolsce i o Europie.

Ropa naftowa drożeje. Maleje produkcja

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku mocno rosną i zbliżają się do 37 dolarów za baryłkę. To reakcja na spadającą produkcję surowca w USA - podają maklerzy.

Ważna zmiana w prawie pracy. Sprawdź, co oznacza

Głównym celem zmian w Kodeksie pracy jest ograniczenie nieuzasadnionego nawiązywania umów o pracę na czas określony; okresy wypowiedzenia umów o pracę na czas określony będą takie same, jak przy wypowiadaniu umów na czas nieokreślony - mówi mec. Edyta Defańska-Czujko.

Prawie 300 tys. urzędników ukaranych za korupcję

Prawie 300 tys. wysokich chińskich urzędników ukarano w ubiegłym roku za korupcję. W ok. 80 tys. przypadków zastosowano "surowe kary", w tym degradację - poinformowała w poniedziałek Centralna Komisja ds. Inspekcji Dyscypliny Komunistycznej Partii Chin (KPCh).