Najnowsze

Najnowsze

Przegląd prasy. Inwigilacja przechodzi do sieci

Służby mniej interesują się naszymi danymi telekomunikacyjnymi, za to cztery razy częściej niż wcześniej sprawdzają, co robimy w internecie. Wzrosła radykalnie liczba wniosków do usługodawców internetowych np. Google, Facebook – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

"Świat", 21.03

Dla europejskiej lewicy i liberałów to, co dzieje się w Polsce, to część fundamentalnego sporu z antyeuropejską prawicą. Dla nich PiS jest tym samym, co Marine Le Pen we Francji, AfD w Niemczech, Orban na Węgrzech - mówił w programie "Świat" w TVN24 BiS Jan Rokita. Paweł Kowal powiedział z kolei, że czeka na to, jaką historię z konfliktu wokół TK "napisze nam nauczyciel-czas", ale "to, co budzi niepokój, to za dużo antyamerykańskiej i antyunijnej retoryki" po obu stronach konfliktu politycznego, z którego "nie wiadomo, co może wyjść" w przyszłości.

Legalna marihuana zaskarżona. Jest decyzja

Sąd Najwyższy USA odrzucił w poniedziałek skargi wniesione przez stany Nebraska i Oklahoma, które utrzymują, że legalizacja marihuany przez sąsiadujący z nimi stan Kolorado była niezgodna z prawem federalnym i doprowadziła do przemytu tego narkotyku.

"Biznes dla Ludzi", 21.03

Paweł Blajer w dzisiejszym odcinku tłumaczy kwestie dotyczące rozliczeń PIT oraz wraca do afery Amber Gold. Analizuje również poziom wynagrodzeń w pierwszym roku pracy w poszczególnych zawodach.

Wyłudził miliony za zielone certyfikaty

Niemiecka prokuratura poinformowała w poniedziałek o oskarżeniu Brytyjczyka o zmowę mającą na celu wyłudzenie zwrotu podatków wysokości 136 milionów euro przy kupnie i sprzedaży certyfikatów emisyjnych CO2.

Mniejszy i tańszy. Tak wygląda nowy iPhone

Apple na konferencji w Cupertino zaprezentował swój nowy produkt: Phone SE. Dostępny będzie on już od 399 dol. (około 1,7 tys zł) w wersji z pamięcią 16 GB. Tańsza wersja ma pomóc gigantowi w dotarciu do nowych rynków. Oprócz niego zaprezentowano nowego iPada Pro oraz przekazano informacje na temat nowego systemu iOS 9.3.

Proszą by podwyższyć im podatki. By walczyć z biedą

Ponad 40 nowojorskich milionerów, w tym przedstawiciele rodzin Disney i Rockefeller, w liście do władz stanu proszą o podwyższenie stawek podatkowych dla najbogatszych, by uzyskane w ten sposób środki przeznaczyć m.in. na walkę z biedą i bezdomnością.

Grecja zbiera pochwały. Za postępy w realizacji reform

Ministrowie finansów Niemiec i Francji, Wolfgang Schaeuble i Michel Sapin, w poniedziałek z zadowoleniem wypowiedzieli się o postępach Grecji we wdrażaniu reform wymaganych w zamian za międzynarodową pomoc i to mimo że kraj zmaga się z napływem migrantów.

Odra znów popłynie. Jest apel

Za przygotowaniem dokumentacji związanej z przygotowaniem prac umożliwiających większe wykorzystanie potencjału Odrzańskiej Drogi Wodnej oraz za podwyższeniem jej parametrów żeglugowych do co najmniej IV klasy drogi wodnej opowiedzieli się radni woj. śląskiego.

Straty w zasiewach zbóż i rzepaku. Przez niskie temperatury

Średnio w kraju straty w zasiewach zbóż ozimych przekroczyły 10 proc., w przypadku rzepaku sięgają 25 proc. Najmniej strat odnotowano w województwach południowych oraz południowej i środkowej części Wielkopolski - informuje Instytut Upraw, Nawożenie i Gleboznawstwa.

Ani praktyczne, ani urodziwe. To auto wciąż ma wielu fanów

Ani praktyczne, ani urodziwe. W dodatku przywołują wspomnienia o trudnych czasach komunizmu - to trabanty. Pierwsze auto tej marki zjechało z taśmy produkcyjnej w 1957 roku we wschodnich Niemczech, a produkowano je nieprzerwanie aż do 1989 roku. W Bułgarii odbył się festiwal miłośników trabantów, którzy z dumą prezentowali swoje okazy. - Musiałem włożyć w ten samochód dużo pracy i pieniędzy, ale teraz z przyjemnością jeżdżę nim latem. Przed zimą trzeba go chronić - mówił właściciel jednego z aut. Z kolei inna fanka tego pojazdu stwierdziła: "Nigdy nie rozstałabym się z Trabim. To moje życie. Bardzo go lubię. Nawet jeśli wygrałabym większy samochód, nie zamieniłabym go". Materiał programu "Świat o czwartej".

Produkty rolne tanieją. Ale są wyjątki

W lutym br. w porównaniu ze styczniem br. odnotowano w skupie, jak i w obrocie targowiskowym spadek cen większości produktów rolnych, z wyjątkiem cen skupu kukurydzy oraz żywca wieprzowego i drobiowego - poinformował w poniedziałek GUS. Najbardziej potaniała pszenica.

Bank DNA powstał na Śląsku. "Dla czystych tkanek"

Bank DNA zwierząt zagrożonych wyginięciem czy szczególnie narażonych na negatywny wpływ działalności człowieka powstał w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Dotąd udało się zebrać m.in. próbki niedźwiedzi, antylop i wilków.

Wolna niedziela możliwa w Polsce. "Pracownicy nie boją się zwolnień"

- Dzisiaj pracownicy nie boją się wolnej niedzieli, nie boją się zwolnień z tego tytułu - mówił w TVN24 BiS Alfred Bujara z "Solidarności". Z kolei Andrzej Gantner z Polskiej Federacji Producentów Żywności apelował do rządzących do ustalenia jasnej strategii. - Bardzo dobrze byłoby, gdyby rząd w końcu się zdecydował, w którym kierunku idzie. Przed chwilą mieliśmy propozycję dodatkowego opodatkowania w soboty i niedziele - stwierdził Andrzej Gantner. - Nie można i opodatkować i zakazać -przypominał.