Najnowsze

Najnowsze

Grecja droższa dla turystów. Ale tylko na moment

Zwiedzanie greckich zabytków będzie tego lata średnio dwa razy droższe. Od kwietnia ceny biletów do niemal 200 muzeów, świątyń czy wykopalisk archeologicznych poszły w górę. Za decyzją greckich władz stoi chęć zwiększania zysków z turystyki, która jest ważną częścią gospodarki. Ci, którzy nie chcą płacić więcej za zwiedzanie muszą zaczekać do października, wtedy ceny spadną o połowę.

Był gwiazdą heavy metalu. Teraz robi zegarki

Kiedyś gitarzysta trashmetalowej grupy Anthrax, dziś zegarmistrz. Oto niesamowita historia Dana Spitza, gwiazdora heavy metalu, który teraz z metalu robi niezwykłe zegarki. Spitz posiada certyfikat mistrza zegarmistrzowskiego wydany przez szwajcarską szkołę w Neuchatel, która co trzy lata przyjmuje w swoje szeregi zaledwie sześć osób.

Najbogatszy Czech w bazie danych Panama Papers

W bazie danych Panama Papers obejmującej osoby i firmy, którym panamska kancelaria prawnicza Mossack Fonseca pomagała dla unikania podatków zakładać firmy offshore, są 283 osoby z Czech - poinformowało w poniedziałek Czeskie Centrum Dziennikarstwa Śledczego.

Nawet 207 mld na energetykę jądrową. Inaczej atom zniknie

Państwa UE będą musiały wydać do 2030 r. od 152 do 207 mld euro na energetykę jądrową, by utrzymać na zbliżonym do obecnego poziomie moce produkcyjne. Bez nowych inwestycji w ciągu 25 lat atom zniknąłby z miksu energetycznego - wynika z opracowania Komisji Europejskiej.

"Biznes dla Ludzi", 04.04

Paweł Blajer w programie "Biznes dla Ludzi" tłumaczył kwestie dotyczące 500 plus, zmian w handlu ziemią rolną, rozliczenia z fiskusem, a także OFE.

Kolejna obniżka ratingu bardzo możliwa. Sprawdź, co to może oznaczać

Prawie trzy miesiące temu jedna z agencji ratingowych obniżyła Polsce ocenę wiarygodności kredytowej, dziś kolejna agencja wydała komunikat w sprawie naszego kraju. Moody’s ostrzegł, że w obliczu patowej sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego, dostrzega poważne zagrożenie dla utrzymania ratingu na obecnym poziomie.

Szef linii Alitalia pojawia się w Panama Papers

Włoski tygodnik "L'Espresso" informuje na swym portalu internetowym, że w Panama Papers pojawia się około 1000 Włochów, w tym Luca Cordero di Montezemolo, szef linii lotniczych Alitalia. Z usług panamskiej kancelarii miały też korzystać dwa włoskie banki.

"Milion w portfelu", 04.04

W dzisiejszym programie "Milion w portfelu" sprawdzamy, jak inwestował Mariusz Pawlak, wiceprezes Lorek, Pawlak i Wspólnicy Sp. Z.o.o.

Agencja od miliardów euro z Unii ma nową szefową

Patrycja Klarecka została nowym szefem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - poinformował PAP resort rozwoju. Według wicepremiera Mateusza Morawieckiego przed nową prezes stoją ogromne wyzwania, a PARP wpisuje się w realizację "Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

"Fakty" TVN najchętniej oglądanym serwisem w grupie komercyjnej

W marcu 2016 roku "Fakty" TVN były najchętniej oglądanym serwisem informacyjnym w Polsce wśród widzów w wieku 16-49 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, które cytuje serwis branżowy Wirtualne Media. Dobry miesiąc pozwolił także na wyprzedzenie "Wiadomości" TVP w grupie 4+. Konkurencyjny serwis stracił w skali roku, aż 644,3 tys. widzów.

30 krajów na liście rajów podatkowych. Sprawdź, jak działają

Malediwy, Monako, Bahrajn, czy Tonga - to kraje łączy nie tylko ciepły klimat, ale również fakt, że każdego roku transferowane są przez nie miliardy dolarów. Zwykle robią to właściciele firm, aby nie płacić wysokich podatków. Raje podatkowe wykorzystują też przestępcy do prania brudnych pieniędzy.

Afera Panama Papers. Europejskie banki pod lupą

Norweski bank DnB, szwedzka Nordea oraz austriackie Hypo Landesbank Vorarlberg oraz Raiffeisen Bank International mogły pomagać klientom w zakładaniu kont w rajach podatkowych - podała agencja Reuters, powołując się na informacje krajowych nadzorców finansowych. Te doniesienia to pokłosie afery Panama Papers.

Zachód znowu mówi "sprawdzam". Dwie ważne wizyty w Polsce

Zachód znowu mówi "sprawdzam" w związku z kryzysem konstytucyjnym w Polsce. Dziś do Polski przyjeżdża Sekretarz Generalny Rady Europy Thorbjørn Jagland, który spotka się z prezydentem, premier, kilkoma ministrami i przedstawicielami organizacji pozarządowych. Jutro zaś w Warszawie pojawi się w tej sprawie wiceszef Komisji Europejskiej, Frans Timmermans. O tym czy te wizyty są potrzebne i jak mogą zmienić wizerunek Polski na zewnątrz rozmawiali goście "Otwarcia dnia" Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej oraz Piotr Pyzik z PiS.