Najnowsze

Najnowsze

Eutanazja zamiast odwyku. Kontrowersyjny sposób pokonania nałogu

Eutanazja cierpiącego na chorobę alkoholową? Samobójstwo zamiast odwyku? To nie jest teoretyczny dylemat, ale fakt. W Holandii eutanazji poddał się mężczyzna, który nie mógł żyć z nałogiem. Wsparcie bliskich, lekarzy, odwyk - nic nie pomagało. W końcu powiedział: dość. To wielki ludzki dramat, ale i wstrząsający przykład przesuwania etycznych granic. O szczegółach w programie 24 Godziny mówił Michał Sznajder.

Wall Street na minusie. Ropa mocno w górę

Spośród głównych indeksów na nowojorskich giełdach w środę tylko Dow Jones zanotował minimalny wzrost, pozostałe doznały korekty po silnych wzrostach. Na rynek napłynęły dane makro z USA. W centrum uwagi było porozumienie OPEC o ograniczeniu wydobycia ropy.

"Biznes dla Ludzi", 30.11

Spór o kwotę wolną dla posłów, koniec deflacji w Polsce i podwyższenie wkładu własnego przy zakupie mieszkania - to tematy poruszane w dzisiejszym "Biznesie dla Ludzi".

Co to jest BLIK? Pięć rzeczy, które musisz o nim wiedzieć

Polski system płatności mobilnych BLIK szybko wkracza do usług bankowych. Do korzystania z niego namawiają banki, a klienci w przyspieszonym tempie dowiadują się o nowym systemie, do któego nie jest potrzebna karta płatnicza. Sprawdź, co to tak naprawdę jest i jak z tego korzystać.

"Bilans", 30.11

Podwyższenie kwoty wolnej od podatku dla najuboższych, nowa stawka akcyzy od aut i możliwe skutki zakazu handlu w niedzielę to tematy poruszane w dzisiejszym "Bilansie".

Darmowe rachunki bankowe coraz bliżej. Ważna decyzja Sejmu

Możliwość zakładania darmowych rachunków płatniczych, łatwiejszego przenoszenia się z banku do banku oraz stworzenie katalogu najkorzystniejszych dla klientów bankomatów - zakłada m.in. nowela ustawy o usługach płatniczych, do której większość poprawek Senatu zaakceptował w środę Sejm.

Religia może uszczęśliwiać. Zaskakujące wyniki badań

Naukowcy z uniwersytetu w Utah doszli do wniosku, że doświadczenia duchowe wywołują w mózgu reakcje porównywalne z tymi towarzyszącymi odczuwaniu przyjemności i satysfakcji. O prawdziwości tej tezy rozmawiali o. Jacek Szymczak, dominikanin oraz Michał Lew-Starowicz, seksuolog.

Maluchem przez świat. Fenomen Fiata 126p

Arkady Paweł Fiedler to podróżnik, który przemierza świat kultowym Fiatem 126 p. W programie dzielił się doświadczeniami z różnych części świata, swoją historią z "maluchem". Przyznał, że auto staje się kolekcjonerską inwestycją.

500 plus rozczarowało ekonomistów dużego banku. Snują czarne prognozy

Konsumpcja prywatna wzrosła o 3,9 proc. rok do roku, co wskazuje, że wpływ programu 500 plus na wydatki gospodarstw domowych jest słabszy niż się spodziewaliśmy - napisali w komunikacie analitycy banku BZ WBK. Ich zdaniem, wzrost gospodarczy w ostatnim kwartale tego roku może nawet być bliższy 1 proc. niż 2 proc. Wskazują, że spadek inwestycji jest najwyższy od sześciu lat.

Gimnastyka mózgu, czyli jak skutecznie ćwiczyć pamięć?

Badania naukowe pokazują, że gry planszowe i mobilne pozwalają rozwijać mózg. Janusz Feliks, dyrektor zarządzający Hippocampus oraz Olaf Furmanek z Neurogry zastanawiali się, w jaki sposób tego rodzaju rozrywka może pozytywnie wpływać na człowieka.

Kto zyska na wyższej kwocie wolnej? Debata kobiet w TVN24 BiS

Zmiany w kwocie wolnej od podatku zdominowały "Debatę kobiet" w TVN24 BiS. Kto zyska na jej podwyższeniu? Jaka powinna być kwota wolna od podatku? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi szukały: dr Barbara Audycka z Fundacji Habitat for Humanity Poland, Ewelina Celejewska, autorka bloga O Matko Boska, dziennikarka Fakt24.pl oraz Małgorzata Kolińska-Dąbrowska, dziennikarka "Gazety Wyborczej".

Homoseksualizm w sporcie. Temat tabu czy już norma?

Dariusz Michalczewski, były mistrz świata w boksie oraz Paweł Nastula, mistrz olimpijski w judo zastanawiali się, w jaki sposób homoseksualiści postrzegani są przez innych sportowców, jak i kibiców oraz czy orientacja seksualna może mieć wpływ na odnoszenie sukcesów sportowych.

Śladami kultury Orientu, czyli podróż do Iranu

Mariusz Jachimczuk udał się w podróż do Iranu, który uważa za jedno z najbezpieczniejszych państw, jakie odwiedził. W programie opowiadał o rozbudowanej infrastrukturze turystycznej, jak również dużej bazie surfingowej. Przekonywał, że Irańczycy są bardzo gościnni i warto skorzystać z noclegu u rodzin, ponieważ z chęcią pokazują one tradycję, kulturę i kuchnię kraju.

Ważna deklaracja polityka PiS: kwota wolna 8 tys. zł do końca kadencji

- Do końca kadencji chcemy wykonać swoje zobowiązanie o podniesieniu kwoty wolnej od podatku do 8 tys. złotych - zapewnił w rozmowie z PAP przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych Jacek Sasin (PiS). Jak dodał, sposób wykonania obietnicy zależy od modelu całego systemu podatkowego, który zostanie przyjęty przez rząd.

Nie tylko posłowie. Zobacz, komu jeszcze przysługuje wyższa kwota wolna

Ponad 30 tys. zł - od takiej sumy rocznie parlamentarzyści nie muszą płacić ani złotówki podatku. Wszystko dlatego, że oprócz kwoty wolnej, która przysługuje zwykłym Kowalskim, mogą korzystać z dodatkowej, dotyczącej diet poselskich. Takimi przywilejami cieszą się zgodnie z prawem osoby "pełniące funkcje społeczne oraz obywatelskie". W tej grupie oprócz posłów znajdują się m.in. senatorowie, radni oraz osoby działające w organizacjach.