Najnowsze

Najnowsze

Kwieciński: wiele krajów chce mieć taki wzrost, jak Polska

- Po tym pierwszym zaskoczeniu widać wyraźnie, że rynki amerykańskie, ale również rynki światowe bardzo pozytywnie reagują na tę amerykańską prezydenturę - stwierdził Jerzy Kwieciński, wiceminister rozwoju w rozmowie z Robertem Stanilewiczem w programie "Bilans".

Kanada przyjmie pod swoje skrzydła Amerykanów? Debata Młodych

Rząd Kanady przyjmuje coraz więcej uchodźców i imigrantów, którzy nie uciekają przed wojną, a raczej wyruszają tam "za chlebem". O polityce migracyjnej Kanady - także w kontekście wyborów w Stanach Zjednoczonych dyskutowali Magda Zdyra z Forum Młodych Socjaldemokratów, Mateusz Rojewski z Forum Młodych Pis oraz Krystian Kotlarczyk z Forum Młodych Ludowców.

Duże przejęcie Samsunga. Koncern idzie w nowym kierunku

Samsung Electronics Co. Ltd. za 8 mld dolarów przejmie spółkę Harman International Industries Inc, producenta sprzętu audio. Południowokoreański koncern chce ograniczyć w ten sposób swoją zależność od spowalniającego rynku smartfonów.

Cyberżołnierze nadchodzą. "Wyobraźmy sobie, że zostaje sparaliżowany ZUS"

- MON zaznaczyło kilka obszarów, które chciałoby doinwestować. To nie tylko ludzie, to nie tylko cyberarmia, ale również technologia, która pozwala i atakować, i się bronić - mówił w TVN24BiS Sebastian Małycha, prezes Media Recovery w odniesieniu do zapowiedzi resortu obrony, które w poprawionym Planie Modernizacji Technicznej Wojska Polskiego uwzględniło także "działania w cyberprzestrzeni", na które ma zamiar wydać miliard złotych.

"Bilans", 14.11

Czy wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Szwajcarii przyniesie przełom w sprawie pomocy frankowiczów? Jak Polska wydaje środki z Unii Europejskiej? Na te pytania, w programie "Bilans" starał się odpowiedzieć Robert Stanilewicz.

Kwota wolna od podatku. Jest decyzja sejmowej komisji

Sejmowa komisja finansów publicznych opowiedziała się w poniedziałek za utrzymaniem w przyszłym roku kwoty wolnej od podatku w obecnej wysokości. Posłowie opozycji krytykowali projekt za to, że jest niezgodny z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Wątpliwości zgłosiło także sejmowe biuro legislacyjne. Ale wiceminister finansów Leszek Skiba tłumaczył, że wyrok TK jest trudny do zinterpretowania.

Pracownicy zostali bez wypłat. Alma przeprasza, ale pieniędzy nie ma

Grupa byłych i obecnych pracowników sklepów Alma Market protestowała w poniedziałek przed siedzibą firmy w Krakowie. Domagali się wypłaty zaległych wynagrodzeń za październik i odpraw. Zarząd spółki przyznaje, że problem jest i deklaruje, iż robi wszystko, by pracownicy jak najszybciej otrzymali pieniądze. „Obecnie Spółka stara się o wypłatę środków z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych” - napisano w komunikacie przesłanym tvn24bis.pl.

Cukier najdroższy od czterech lat. Zawiodły zbiory w Brazylii

W październiku br. indeks cen żywności FAO zyskał 0,7 proc., wzrastając do 172,6 punktów, i był najwyższy od marca 2015 r. W skali roku ceny żywności poszły w górę o 9,1 proc. Podrożały produkty mleczne, cukier i zboża, a potaniały oleje i mięso.

Skiba: deficyt finansów poniżej prognoz

Deficyt sektora finansów publicznych może być w 2016 roku poniżej prognozowanego przez Ministerstwo Finansów poziomu 2,6 proc. PKB - powiedział w poniedziałek dziennikarzom wiceminister finansów Leszek Skiba.

Takimi maszynami polecą VIP-y. Umowa podpisana

MON podpisało w poniedziałek z firmą Gulfstream umowę na dostawę dwóch małych samolotów do przewozu najważniejszych osób w państwie. Kontrakt wart jest 440,5 mln zł netto. Oba samoloty mają zostać dostarczone do połowy sierpnia 2017 r.

Dzieci w katastrofalnej kondycji fizycznej. Debata Kobiet w TVN24 BiS

Młode pokolenie ma dużo słabszą kondycję, niż ich rodzice. Badania przeprowadzone przez warszawską Akademię Wychowania Fizycznego wskazują, że 30 lat temu dzieci znacznie lepiej radziły sobie z ćwiczeniami fizycznymi i osiągały lepsze wyniki. Wydaje się, że jedną z przyczyn może być nadopiekuńczość i nadmierna troska rodziców. O wychowywaniu dzieci rozmawiały Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska w pływaniu, Anna Wdowińska z Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” oraz Aleksandra Pezda z radia TOK FM.

Prezydent w Szwajcarii. Rozmawiał o frankowiczach

Zwróciłem się z postulatem bliższej współpracy Narodowego Banku Polskiego i Szwajcarskiego Banku Narodowego ws. kursów franka - powiedział prezydent Andrzej Duda w Kehrsatz po spotkaniu z prezydentem Szwajcarii Johannem Schneiderem-Ammannem. Ten podkreślał, że bank centralny jest instytucją niezależną, ale strona szwajcarska jest otwarta na rozmowy.

Wenecki exodus i protest mieszkańców. Nie chcą już turystów

Mieszkańcy Wenecji protestowali przeciwko wyludnianiu się miasta. Liczba ludności spadła do rekordowo niskiego poziomu niecałych 55 tysięcy. Mieszkańcy mają już dość ogromnego ruchu turystów, którzy w znacznym stopniu utrudniają codzienne życie Włochów. O problemie mówił w TVN24 BiS Jacek Pałasiński.

Psim zaprzęgiem po Arktyce. Wyjątkowa podróż po norweskiej prowincji

Piotr Brewczyński wybrał się do norweskiej prowincji w Arktyce, podróżując psim zaprzęgiem. Na Svalbard, gdzie podczas dnia polarnego jasno jest przez całą dobę, najłatwiej dotrzeć samolotem. Niezachodzące słońce pozwala na wiele aktywności, a ułatwia to rozwinięta dla turystów infrastruktura. Na dalekim biegunie można spotkać nawet Tajów, którzy mają na wyspie swoją dzielnicę.

Ubywa Polaków. Minister Rafalska mówi o nowych priorytetach

W perspektywie do 2050 roku ogólna liczna ludności Polski zmniejszy się o ponad cztery i pół miliona; przybędzie za to osób w wieku co najmniej 60 lat - powiedziała w poniedziałek w Senacie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska

Dlaczego za trufle płacimy miliony? Ania Starmach: są bardzo kapryśne

Za rekordową sumę 450 tysięcy euro, czyli niemal dwa miliony złotych sprzedano białe trufle z okolic Alby na międzynarodowej aukcji, która odbyła się na zamku we włoskim Piemoncie. - Cena jest tak gigantyczna, bo jest ich bardzo mało, a bardzo wiele osób marzy o tym, aby ich spróbować. Białej trufli nie jesteśmy w stanie wyhodować, a są bardzo kapryśne. To takie grzyby, które doprawiają całe danie - uważa Ania Starmach, jurorka programu MasterChef. - Trufle są nieprawdopodobnie wykwintne. Cokolwiek robimy z truflą, to ona staje się gwiazdą potrawy, którą przyrządzamy - mówił w TVN24 BiS Mikołaj Rej z programu MasterChef.

Amstafy, czyli dobre psy o złej reputacji. Jak się nimi zajmować?

Amstafy są postrzegane przez wiele osób jako niebezpieczne, wręcz brutalne psy. Świat obiegła historia psa tej rasy, który opiekował się noworodkiem, co wywołało burzliwą dyskusję w mediach społecznościowych. Karolina Pilarczyk i Mariusz Dziurleja, ambasadorzy Fundacji Ast na antenie TVN24 BiS przekonują, że popularny stereotyp amstafa ma niewiele wspólnego z prawdą, zaś psy tej rasy są niezwykle przywiązane do swoich właścicieli. Podkreślają jednak, że należy szanować granice prywatności zwierzęcia, aby nie prowokować niebezpiecznych sytuacji.

OC ostro w górę. Sprawdź, skąd te podwyżki

Wielu kierowców musi się przygotować na większy wydatek związany z polisą OC. Niektórzy zapłacą nawet o kilkaset złotych więcej. Marcin Tarczyński, analityk z Polskiej Izby Ubezpieczeń na antenie TVN24 tłumaczył, dlaczego nic nie wskazuje na to, aby tendencja do podwyższania cen OC, miała się w najbliższym czasie zatrzymać. Wskazywał, że główna przyczyna leży w wyższych odszkodowaniach dla ofiar wypadków drogowych, wypłacanych z polis sprawców.

Sześć godzin w pracy. Sprawdź, czy to możliwe w Polsce

Polacy to jeden z najbardziej zapracowanych narodów świata. Czy testowany np. w Szwecji krótszy dzień pracy sprawdziłby się nad Wisłą? - Gdybyśmy się sprężyli, to większość naszych zawodowych zadań wykonalibyśmy dwa razy szybciej - uważa Maria Rotkiel, psycholog. - Wydaje mi się to bardzo ryzykowne - ocenia Marian Owerko, współzałożyciel Bakalland.