Najnowsze

Najnowsze

Ping-pong, widmo porażki i zagrożenie dla złotego. Pięć faktów o włoskim referendum, które musisz znać

W niedzielę we Włoszech odbędzie się referendum, którego wyniki mogą zdecydować nie tylko o przyszłości Włoch, ale także całej Unii Europejskiej. W razie odrzucenia propozycji premiera Matteo Renziego, możliwe, że dojdzie bowiem w tym kraju do przyspieszonych wyborów. Wyniki głosowania nie pozostaną również bez wpływu na naszą walutę. Poniżej przedstawiamy wszystko, co należy wiedzieć na temat włoskiego referendum.

Morawiecki o ocenie agencji S&P: bardzo znacząca

W piątek Agencja Standard & Poor's utrzymała rating Polski na poziomie BBB plus, perspektywa została podniesiona w górę z negatywnej do stabilnej; to dobra wiadomość dla polskiej gospodarki - skomentował wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Powstanie województwo warszawskie. Dodatkowe pieniądze dla Polski

Podział Mazowsza na dwa regiony statystyczne, tzw. NUTS 2, pozwoli Polsce pozyskać większe środki z Unii Europejskiej w perspektywie finansowej po roku 2020 - powiedział wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Zmiana ułatwi też prowadzenie polityki rozwojowej - dodał.

Sposób na drogie OC. Liroy proponuje, minister popiera

Prawo do czasowego wycofania pojazdu z ruchu już niedługo może zacząć działać w Polsce. To pomysł, który znalazł się w interpelacji posła Piotra Liroy-Marca. W odpowiedzi, wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit, zapowiedział, że resort zamierza wprowadzić taką możliwość.

Biblijny projekt polskich artystów, który przełamie komercję świąt

Choinki na świecie z polskim akcentem. Polska jest światowym liderem w produkcji artystycznych bombek. Co zamawia świat? Jakie są trendy? I dlaczego święta Bożego Narodzenia stały się tak bardzo komercyjne? O świątecznych ozdobach opowiadała Małgorzata Ciszewska z "Bombkarni". Natomiast aktorzy - Dominika Gwit oraz Krzysztof Czeczot opowiedzieli o swoim projekcie "Biblia Audio Superprodukcja. Usłysz, czego nie przeczytasz", który może pozwolić przełamać komercyjny charakter świąt.

S&P ocenia Polskę. Resort Morawieckiego komentuje

W piątek Agencja Standard & Poor's utrzymała rating Polski na poziomie BBB plus, perspektywa została podniesiona w górę z negatywnej do stabilnej. To dobra wiadomość dla polskiej gospodarki - skomentowało Ministerstwo Rozwoju.

"Kiedyś były gazety, teraz są gadżety". Odłóż telefon na święta

Odłóż telefon na święta. Kampanie społeczne i reklamy pokazują coraz częściej, jak wielkim problemem jest uzależnienie od technologicznych gadżetów. Nawet w święta trudno nam się od nich oderwać. Pokazują to światowe kampanie. - Ten czas świąt, który powinien być czasem dla rodziny, dla najbliższych tracimy, bo wydaje nam się, że skoro jest czas wolny, to powinniśmy go wykorzystać do rozrywek cyfrowych. Efekt jest taki, że czas mija i nie wykorzystujemy go do budowania relacji z osobami dla nas najważniejszymi - mówi Janusz Wardak, inicjator kampanii "Mniej ekranu, więcej rodziny". - Kiedyś były gazety, teraz są gadżety, więc musimy sobie to wybaczyć - mówi Leszek Stanek, aktor i wokalista, który poleca, by korzystanie z telefonu sobie racjonować.

"Bilans", 02.12

W programie "Bilans" w TVN24 BiS Robert Stanilewicz mówił o najnowszych notowaniach złotego oraz decyzji agencji ratingowej S&P. Nie zabrakło także informacji o programie Rodzina 500 plus, a także niedzielnym referendum konstytucyjnym we Włoszech.

"Biznes dla Ludzi", 02.12

Wstrzymane zwroty VAT oraz zwolnienia sędziów Trybunału Konstytucyjnego - to tematy, które zdominowały program "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Robert Stanilewicz i Paweł Blajer mówili także o decyzji agencji ratingowej Standard & Poor's.

Jak być aktywnym przez cały rok? Czyli rower zimą

- Jazda na rowerze daje coraz więcej adrenaliny. Ekstremalna jest w ruchu samochodowym, bo jeśli chodzi o jazdę po śniegu to jest to świetna zabawa, duża frajda i doskonały sposób na ćwiczenie jazdy na rowerze - przyznała w programie "Otwarcie dnia" kolarka górska i wicemistrzyni olimpijska Maja Włoszczowska.

Opłaty za roaming. Jest porozumienie krajów Unii Europejskiej, Polska protestuje

Ministrowie ds. telekomunikacji państw UE uzgodnili w piątek stanowisko w sprawie przepisów dotyczących hurtowych rynków w roamingu. Przepisy utorują drogę do zniesienia w połowie przyszłego roku opłat za roaming dla użytkowników telefonów komórkowych w Unii. Polska nie poparła kompromisu ws. pułapów hurtowych opłat za roaming, przyjętego w piątek na spotkaniu ministrów ds. telekomunikacji państw UE. Jak poinformował wiceminister ds. cyfryzacji Marek Zagórski, polski rząd chciałby niższych pułapów niż uzgodnione.

Reforma edukacji nabiera kształtów. Młodzi o podstawie programowej

Co młodzi sądzą o nowej podstawie programowej? Czy poprawi poziom kształcenia? To tylko niektóre pytania, na które starali się odpowiedzieć uczestnicy "Debaty młodych" w TVN24 BiS: Weronika Kostrzanowska ze stowarzyszenia "Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej", Emil Berebecki z Polski Razem oraz Jakub Choromański z Młodych Nowoczesnych.

Rowerem przez śnieg. Tak to się robi w TVN24 BiS

Śnieg, mróz, ślizgawica - to żaden argument do porzucenia roweru zimą. - Śnieg i rower to nie jest wcale tak odległa perspektywa - wskazuje Rafał Wojda, szef redakcji biznesowej TVN24 BiS, który codziennie pokonuje na rowerze ponad 50 km - w obie strony - w drodze do pracy. I to niezależnie od pogody.

Szkoła a przemoc. Debata kobiet w TVN24 BiS

Czy gimnazja sprzyjają agresji? Jak wyglądają systemy szkolnictwa w innych krajach? Jakie reformy w szkolnictwie wprowadza się na świecie? Na pytania te oraz wiele innych w "Debacie Kobiet" w TVN24 odpowiadały: Krystyna Starczewska, współzałożycielka gimnazjum w Warszawie przy ul. Raszyńskiej, Elżbieta Kielak z Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej oraz prof. Renata Nowakowska-Siuta, pedagog.

Tłumaczy się ze słów o "Arabach". "Dałem się ponieść"

- My musimy tak pracować, a nie jak pracują Araby, czy jacyś inni dziwni talibany - to wypowiedź podsekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, o której zrobiło się głośno w ostatnich kilkunastu godzinach. Teraz przedstawiciel rządu przeprasza za swoje słowa. "Dałem się ponieść emocjonalnym skojarzeniom związanym z zagrożeniami ze strony tzw. Państwa Islamskiego" - podkreśla w oświadczeniu przesłanym tvn24bis.pl.

Dobrane dane z USA. Ubywa bezrobotnych

Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w listopadzie wzrosła o 178 tys. wobec 142 tys. przed miesiącem po korekcie - podał amerykański Departament Pracy w komunikacie. Łączna korekta liczby nowych miejsc pracy za ostatnie dwa miesiące wynosiła -2 tys.

Referendum tylko we Włoszech. Konsekwencje dla całej Europy

Włosi będą głosować w najbliższą niedzielę nad zmianami w konstytucji silnie ograniczającymi pozycję włoskiego Senatu. Jednak ta reforma od dawna nie jest głównym tematem kampanii, bo głosowanie zamieniło się w plebiscyt w sprawie premiera Mattea Renziego. Szef rządu przed paru miesiącami zapowiedział dymisję w razie przegranej reformy Senatu, której jest głównym promotorem.

Toskania własnymi drogami. "Tak poznamy prawdziwych Włochów"

- Toskania jest dla mnie jednym z najbardziej ulubionych regionów we Włoszech. Kiedy podróżujemy po Toskanii to warto czasem odłożyć mapę do plecaka i skręcić w nieopisaną w przewodnikach uliczkę. Tak poznamy prawdziwych Włochów, którzy są bardzo otwarci - mówiła w TVN24 BiS Katarzyna Amanowicz, podróżniczka i autorka bloga "Włochy Okiem Blondynki".