Najnowsze

Najnowsze

Orban stawia mur na granicy z Serbią

Victor Orban rozbudowuje mur na granicy węgiersko-serbskiej, a Komisja Europejska grozi postępowaniem wobec krajów, które nie przyjmują uchodźców w ramach unijnego programu relokacji. Według Komisji Europejskiej Polska, Austria i Węgry nie przyjęły żadnej osoby. "To jest jak nieopłacony w terminie rachunek, który i tak trzeba uregulować" - mówi komisarz Dimitris Awramopulos. O problemie w programie "Otwarcie dnia" mówił prof. Bogdan Góralczyk, Dyrektor Centrum Europejskiego UW.

Snurkowanie, wspinaczka i robaki. Zakochać się w Tajlandii

Snurkowanie w turkusowej wodzie, joga na plaży, wspinaczka o zachodzie słońca i robaki na obiad - takie atrakcje czekają na osoby odwiedzające Tajlandię. O zaletach tego azjatyckiego kraju opowiadała w cyklu "Pokaż nam świat" podróżniczka Agnieszka Ziembińska, autorka bloga o podróżach.

Zmiany w radzie nadzorczej PGNiG

Magdalena Zegarska złożyła rezygnację z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej PGNiG od dnia 5 marca - podał koncern w komunikacie.

Dobry czas na nową pracę. Oto pięć wyjątkowych ofert

Od pucybuta na Sycylii do trenera pokemonów w Opolu - na rynku nie brakuje wyjątkowych ofert pracy. Zbiega się to w czasie z optymistycznymi danymi dotyczącymi historycznie niskiej stopy bezrobocia w Polsce i kolejnymi raportami, z których wynika, że wzrost pensji w najbliższych miesiącach planuje co trzeci przedsiębiorca.

Chińczycy kupili londyńską "tarkę do sera". Za ponad miliard funtów

Najwyższy wieżowiec w londyńskim City sprzedany. 46-pietrowy The Leadenhall Building, zwany też ze względu na kształt "tarką do sera", kupiła chińska firma. Cena za budynek, to "zaledwie" 1,1 mld funtów. 225-metrowy drapacz chmur ukończono w 2014 roku. A ceny wynajmu lokali w nim należą do najwyższych w biznesowej dzielnicy brytyjskiej stolicy.

Podatek handlowy wróci? Minister zapowiada walkę

W tej chwili nie trwają żadne prace nad nową wersją podatku handlowego - powiedział w piątek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Dodał, że stanowisko rządu w sprawie zakazu handlu w niedziele będzie "w najbliższym czasie".

Mieszkanie Plus się rozrasta. W planach i obietnicach

Do tej pory BGK Nieruchomości podpisało 81 listów intencyjnych oraz dwie umowy inwestycyjne. BGKN dysponuje już niemal 450 hektarami gruntów wytypowanych pod budowę mieszkań - powiedziała rzecznik spółki Ewa Syta. Dodała, że obecnie w trakcie weryfikacji są kolejne 622 lokalizacje.

Saryusz-Wolski złapany w windzie. Pitera: mógł powiedzieć, że spekulacje są nieprawdziwe

- To była zabawna i niepoważna sytuacja. Pan poseł był tak zaskoczony, że nie wiedział, jak z tej sytuacji wybrnąć. A mógł powiedzieć, że wszystkie spekulacje na temat jego przyszłej kariery są nieprawdziwe. Sprawa by się skończyła - powiedziała w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS Julia Pitera, eurodeputowana PO. Skomentowała w ten sposób zachowanie Jacka Saryusza-Wolskiego, który nie chciał odpowiadać w windzie na pytania dziennikarzy, czy jest kandydatem PiS na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej.

"Ropa znalazła się w pułapce". Ceny spadają

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają i są blisko najniższych poziomów od 3 tygodni, podczas gdy jeszcze kilka dni temu były na najwyższym poziomie o 7 tygodni - podają maklerzy.

Taksówką przez Teheran. Z kobietą za kółkiem

Iranka Nasrine Shouhraha jest kierowcą taksówki w Teheranie i pracuje po 12 godzin, by utrzymać siebie i córkę. Pomimo tego nie narzeka, bo ma świadomość, że w wielu krajach muzułmańskich sytuacja samotnej kobiety, porzuconej przez męża, byłaby jeszcze trudniejsza. Materiał z programu "24 Godziny".

Po dwa autobusy na każdej trasie. To absurd i farsa

W małym mieście Gotha w Turyngii niemiecka precyzja i zamiłowanie do porządku zamieniły się w farsę. Mieszkańcy mają tam do dyspozycji prawdopodobnie najbardziej absurdalny transport publiczny na świecie. Na wszystkich trasach jeżdżą dwa autobusy, jeden za drugim. Miasto obsługują dwie firmy transportowe, ale w tej sytuacji wcale nie chodzi o konkurencję, tylko o umowy. Oba przedsiębiorstwa twierdzą, że to właśnie one mają ważne dokumenty na przewóz pasażerów. Sprawę może rozstrzygnąć tylko sąd. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Przegląd prasy. Made in Poland nie do sprawdzenia

Badacze wysłali tajemniczych klientów do kilkunastu sieci handlowych. Mieli skanować produkty, sprawdzając ich pochodzenie. Nie dostali na to zgody nawet w sklepach polskich sieci - pisze "Gazeta Wyborcza".

Dobre informacje dla pacjentów. Po tej decyzji leki mają być tańsze

Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję, w której wezwał Komisję Europejską i Radę Unii Europejskiej między innymi do wzmocnienia pozycji negocjacyjnej państw członkowskich tak, żeby mogły one ustalać z koncernami farmaceutycznymi korzystniejsze ceny leków we Wspólnocie.

Prąd zdrożeje przez nowe ustalenia dotyczące emisji? Wiceminister tłumaczy

Problem z inwestycjami w sektory energetyczne, hutnicze, cementowy - to zdaniem Grzegorza Tobiszowskiego, wiceministra energii, najbardziej prawdopodobne skutki ewentualnego wejścia w życie reformy unijnego systemu pozwoleń na emisje dwutlenku węgla. - To nie jest kwestia wzrostu energii, to jest kwestia pauperyzacji społeczeństwa - mówił gość programu "Bilans" w TVN24 BiS.

"Bilans", 02.03

Fuzja Katowickiego Holdingu Węglowego z Polską Grupą Górniczą oraz skutki reformy unijnego systemu pozwoleń na emisje dwutlenku węgla - to tematy, które zdominowały program "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii.

"Biznes dla Ludzi", 02.03

W programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS Robert Stanilewicz i Paweł Blajer mówili o stanie finansów publicznych oraz wynikach raportu Work Service. Nie zabrakło także wskazówek dla obywateli szykujących się do wymiany dowodu osobistego oraz nowych pomysłach Prawa i Sprawiedliwości na wycinkę drzew.

LOT chwali się wstępnymi wyliczeniami. Polski przewoźnik na dużym plusie

Polskie Linie Lotnicze LOT za 2016 rok mogą uzyskać wynik netto przekraczający 300 milionów złotych - poinformował prezes spółki Rafał Milczarski. Zastrzegł, że to szacunki, a wynik jest przed audytem. Zysk z działalności podstawowej, czyli przewozu pasażerów, sięgnie 180-200 milionów złotych.

Polska kolej się rozrasta. 300 nowych rozjazdów

PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) planują wymienić 288 rozjazdów na zarządzanej przez siebie sieci. Przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w marcu, a jego szacunkowa wartość to około 200 mln zł - informują PKP PLK.