Najnowsze

Najnowsze

Nowa rzeczywistość dla kierowców

Na kierowców czeka kilka nowych zasad w 2017 roku. Starosta będzie mógł podjąć postępowanie o zatrzymaniu prawa jazdy kierującemu, który złamał przepisy, nawet jeśli policja fizycznie nie odebrała mu dokumentu, zakłada nowela ustawy o kierujących pojazdami, która wchodzi w życie 1 stycznia.

Minimalna płaca, podatki, wiek emerytalny. 12 ważnych zmian dla naszych portfeli

Pensja minimalna, składki ZUS, kwota wolna od podatku. Rok 2017 przyniesie wiele zmian, które wpłyną na grubość naszego portfela. Tylko na podwyżce płacy minimalnej skorzysta 1,3 mln Polaków, na wyższej kwocie wolnej od podatku - 3,5 mln osób najmniej zarabiających, a na wyższych emeryturach - ponad 1,4 mln świadczeniobiorców. Są jednak też informacje niekorzystne dla naszych portfeli, jak wzrost opłat w rachunkach za prąd, co dotknie wszystkie gospodarstwa domowe.

Uwaga na fajerwerki, mogą uszkodzić auto. Sprawdź, co możesz zrobić

Eksperci radzą, aby - jeżeli to możliwe - na sylwestra swój samochód pozostawić garażu. Fajerwerki mogą uszkodzić lakier auta. Co jednak zrobić, jeśli na samochodzie pojawi się nowa "wgniotka" albo zarysowanie? Z rzeczoznawcą i lakiernikiem rozmawiał na ten temat Mateusz Skwirut. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

"Robert Lewandowski" najczęściej edytowanym hasłem polskiej Wikipedii

Pozyskanie w tym roku ok. 6 tys. multimediów od instytucji kultury i ok. 4 tys. zdjęć polskiej przyrody, zabytków i małej architektury od internautów - to wybrane sukcesy polskiej Wikipedii. To był dla nas doskonały rok - powiedział rzecznik stowarzyszenia Wikimedia Polska, Krzysztof Machocki.

Grecy wspierają uchodźców. Stworzyli autobus-łaźnię

Grecy od kilku lat starają się pomagać przybywającym uchodźcom, ale sami także muszą zmagać się z biedą. Wolontariusze mają różne pomysły, a najnowszy to specjalny autobus-łaźnia dla bezdomnych. Właśnie zaczął działać w Atenach, a w planach już są kolejne. Materiał programu "24 Godziny".

Obrazy i wydarzenia 2016 roku warte zapamiętania

Rok 2016 przyniósł wiele obrazów, które na długo zapamiętamy. Zarówno dramatycznych, jak i bardziej pozytywnych. W programie "24 Godziny" przedstawiliśmy subiektywny przegląd wydarzeń z ostatnich 12 miesięcy, które nie były tak oczywiste, ale także są warte zapamiętania.

Głośne rozwody, rozkochane pary. Co się działo za kulisami Hollywood?

Angelina Jolie i Brad Pitt, Johnny Depp i Amber Heard – to tylko niektóre z celebryckich par, które przykuwały uwagę w 2016 roku. Te gwiazdy akurat się rozstały, ale były i takie, które nie dawały o sobie zapomnieć z innych powodów. W programie "24 Godziny" Witold Tabaka rozmawiał o tym z Tomaszem Marcinem Wroną z portalu TVN24.PL

Mały byk i duże byczki. Oto, jak polska giełda dała solidnie zarobić

Jak ktoś widzi czołówki gazet o ryzyku politycznym, o słabości państwa, o zagrożeniu dla demokracji, to z pewnością nie można tego ignorować, ale... nie należy czekać z zarabianiem na akcjach. Przykład - inwestycja w polską spółkę produkująca gry dała w tym roku 135 proc. Udany rok mają także ci, którzy postawili na węgiel. Przykładów jest dużo więcej.

Duże zmiany dla kierowców. Punkty karne także dla obcokrajowców

Dotąd były tylko mandaty, teraz będą jeszcze punkty karne. Na zmiany muszą przygotować się kierowcy jeżdżący po drogach Francji. Tamtejsze władze szykują bowiem zmianę przepisów i za punkty karne będą odbierać prawa jazdy także obcokrajowcom. Materiał "Faktów" TVN.

"Biznes dla Ludzi", 30.12

W programie „Biznes dla Ludzi” Robert Stanilewicz wraz ze swoim gościem Pawłem Majtkowskim, głównym analitykiem Wolfs Private Equity podsumowywał rok 2016 oraz zastanawiał się, co ważnego dla naszych finansów może się wydarzyć w 2017 roku. Za raportem Banku Światowego przeanalizował dzień z życia internetu.

"Bilans", 30.12

W programie "Bilans" na bieżące tematy gospodarcze Robert Stanilewicz rozmawiał ze swoimi gośćmi: Markiem Zuberem, ekonomistą oraz dziennikarzami ekonomicznymi: Bartkiem Godusławskim z "Pulsu Biznesu" oraz Rafałem Hirschem z portalu next.gazeta.pl. Dyskutowali m.in. o powracającej inflacji, która wg szacunków GUS wyniosła 0,8 proc. rdr, podsumowywali mijający rok oraz dzielili się swoimi prognozami na rok 2017.

Francuzi stawiają na elektryczne auta. Będą wysokie dopłaty

Zanieczyszczenie powietrza bardzo przeszkadza paryżanom, dlatego też merostwo postanowiło im udostępnić rozwiązania, które obniżą poziom smogu: darmowe parkingi, część komunikacji miejskiej, darmowe wypożyczanie miejskich samochodów i rowerów. Oprócz tych udogodnień nałożono ograniczenia prędkości. A już od stycznia 2017 roku państwo przygotowuje jeszcze poważniejsze zmiany, m.in. wysokie dopłaty do zakupu elektrycznych aut czy motocykli, a także nowe obowiązki dla państwowych firm, które zamierzają rozszerzać flotę. Prosto z Paryża opowiada o tym Anna Kowalska, korespondentka TVN24BiS.

Cyberwojna trwa. Ekspert wyjaśnia krok po kroku, jak działają hakerzy

Latem 2015 roku na adresy amerykańskich urzędników został wysłany mail ze szkodliwym oprogramowaniem. Około tysiąc osób dostało tę wiadomość, a złośliwe oprogramowanie otworzyli niektórzy z nich, co spowodowało, że został wysłany mail uwiarygadniający całą operację. Mail był przesyłany dalej na strony internetowe, które wyglądały na wiarygodne. One następnie przez system redystrybucji danych trafiały do baz, które miały być strzeżone. W TVN24BiS Piotr Niemczyk, ekspert ds. bezpieczeństwa i były szef Urzędu Ochrony Państwa, objaśniał sposób działania hakerów na podstawie diagramu sporządzonego przez FBI. Jak to jest możliwe, że nadal padamy ofiarami hakerów i mimo ostrzeżeń rozprzestrzeniamy wirusy?

Dlaczego Polacy przestali czytać? Debata Kobiet w TVN24BiS

Dlaczego Polacy są w samym ogonie zestawienia osób czytających książki? Nad przyczynami tego problemu zastanawiały się uczestniczki Debaty Kobiet w TVN24BiS: Halina Bortnowska, publicystka, dziennikarka Małgorzata Niezabitowska, która była rzeczniczką rządu Tadeusza Mazowieckiego oraz Agata Szczęśniak, socjolożka i dziennikarka "Krytyki Politycznej".

Śmigłowce i noktowizory. Lotnicze pogotowie inwestuje

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzyma 30 mln zł unijnego dofinansowania m.in. na modernizację śmigłowców i zakup noktowizji – podało w piątek Ministerstwo Zdrowia. LPR ma dzięki temu lepiej realizować zadania w nocy i w trudnych warunkach atmosferycznych.

Zwiedzanie i niańczenie dzieci. Wady i zalety bycia au pair

- Oprócz tego, że podróżowałam sama, miałam też okazję podróżować z moją host-rodziną (rodziną goszczącą - red.), ponieważ wyjechałam tam w ramach programu Au-Pair. Udało mi się zobaczyć naprawdę dużo - mówiła Aneta Ruszczyńska, która dzięki programowi wymiany edukacyjno-kulturalnej zwiedziła Stany Zjednoczone i Brazylię. O wadach i zaletach tego rozwiązania opowiadała w programie "Pokaż nam Świat".