Najnowsze

Najnowsze

Rośnie pozycja Polski w branży moto. Optymistyczna prognoza

AutomotiveSuppliers prognozuje eksport branży moto z Polski w 2017 na poziomie 25 miliardów euro. Portal zakłada utrzymanie trendu wzrostowego w eksporcie części i akcesoriów, głównie z racji silnego powiązania w Niemcami oraz powstających w Polsce nowymi zakładami komponentów.

Stłuczka samochodu z wiceministrem. Ile może kosztować naprawa?

Co najmniej 38 tysięcy złotych - tyle może kosztować naprawa limuzyny wiceszefa MON Bartosza Kownackiego, która w środę zderzyła się z innym autem na warszawskim Powiślu. To kosztorys uwzględniający jedynie uszkodzenia widoczne na zdjęciach. Jeśli BMW ma też uszkodzenia wewnętrzne, cena naprawy może być znacznie wyższa - wynika z opinii rzeczoznawców, z którymi rozmawialiśmy.

Nowe smartfony Samsunga. Zobacz uroczystą premierę

Trwa walka światowych potentatów na rynku smartfonów. Południowokoreański Samsung zaprezentował swoje dwa nowe flagowe modele - Galaxy S8 i S8 Plus, które zadebiutują 21 kwietnia w Stanach Zjednoczonych. W Europie sprzedaż rozpocznie się tydzień później. Najnowsze telefony są w stanie zastąpić nawet komputery. - Wystarczy jedna mała przystawka, monitor, klawiatura i w domu mamy jedno urządzenie i wszystko zapisane - przekonywał Olaf Krynicki, rzecznik Samsunga. Premierę nowych smartfonów obserwowała w Londynie reporterka TVN24 BiS Anna Dec.

Media: Bruksela chce negocjować z Rosją gazociąg pod Bałtykiem

Komisja Europejska zwróciła się do krajów członkowskich UE w sprawie negocjacji z Rosją na temat gazociągu Nord Stream 2, którym ma płynąć rosyjski gaz do Niemiec po dnie Bałtyku - podał Reuters, powołując się na duński dziennik "Politiken". Polska, kraje bałtyckie i Ukraina sprzeciwiają się projektowi.

Ekspert: Eurokorpus to struktura rachityczna. Ale decyzja MON była błędna

Decyzja o zmniejszeniu obecności Polski w Eurokorpusie była błędna - powiedział w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS dr Zbigniew Girzyński, historyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jak stwierdził Eurokorpus jest strukturą rachityczną. - To zalążek czegoś i nie bardzo widać, aby ten zalążek miał dynamikę przekształcania się w coś poważnego. Minister obrony podjął decyzję, że szkoda tych kilkunastu oficerów, którzy tam pracują i można ich zaangażować gdzie indziej. Moim zdaniem, nie szkoda - podkreślił Girzyński.

Nacjonalizacja w telekomunikacji. Macierewicz przejął strategiczną spółkę

Firma Exatel, zarządzającą siecią światłowodów, zmieniła właściciela. Polska Grupa Energetyczna podpisała ze Skarbem Państwa umowę sprzedaży wszystkich jej udziałów. Jak podał Exatel, Skarb Państwa reprezentował minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, a transakcja ma przybliżyć państwo do stworzenia Narodowego Operatora Sieci Strategicznych.

Wielka Brytania wychodzi z Unii. Zabierze ze sobą język?

Język angielski jest jednym z oficjalnych języków Unii Europejskiej, ale po sfinalizowaniu Brexitu może się to zmienić, bo oprócz Wielkiej Brytanii żaden inny kraj Wspólnoty go nie zgłosił. Niewykluczone jednak, że brukselscy urzędnicy dojdą do wniosku, że język angielski jest niezastąpiony, bo w ciągu ostatnich lat stał się bardzo powszechny. Materiał programu "24 Godziny".

Francuzi w ogniu krytyki. Przez program skierowany do muzułmanów

Francja, która w ostatnich latach była celem ataków islamistycznych terrorystów, próbuje uporać się z problemem u podstaw. Powstał specjalny program deradykalizacji, który miał odwodzić muzułmanów od wypaczeń ideologii islamu. Niestety, z najnowszego raportu, przygotowanego we francuskim Senacie wynika, że działanie programu jest dalekie od założeń. Materiał programu "24 Godziny".

Antagonizmy poszły w niepamięć. Szyici pomagają sunnitom w Mosulu

Na północy Iraku w Mosulu, który jest ogarnięty wojną, wyznawcy jednego z odłamów islamu pomagają innym. Specjalna grupa złożona z szyitów przyjechała rozdawać posiłki mieszkańcom zrujnowanego miasta, w większości sunnitom. Z europejskiej perspektywy to może być bez znaczenia, ale to pomoc ponad podziałami, które niejednokrotnie doprowadzały do wielkiego rozlewu krwi. Materiał programu "24 Godziny".

"Biznes dla Ludzi", 29.03

Brytyjska premier Theresa May poinformowała w środę Izbę Gmin, że rząd rozpoczął procedurę wychodzenia kraju z Unii Europejskiej. Co to oznacza i jaki będzie rachunek za Brexit zastanawiali się goście programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS: Sławomir Majman, były prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, David Kennedy, brytyjski przedsiębiorca działający w Polsce oraz Kazimierz Krupa z Kancelarii Drawbrigde.

"Bilans", 29.03

Rozpoczęcie procedury wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Agaty Zamęckiej byli Przemysław Kwiecień, ekonomista oraz Rafał Hirsch, dziennikarz ekonomiczny.

Ukraińcy w cenie. "Niedługo będziemy mogli im pomachać na autostradzie"

Koszt zatrudnienia Ukraińca jest bardzo często wyższy niż koszt zatrudnienia Polaka - mówił w programie "Biznes dla Ludzi" Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. - Ale firmy często nie mają wyjścia i muszą zatrudniać sąsiadów ze Wschodu do prac, których nie chcą wykonywać Polacy - dodał. Zastrzegł jednak, że wkrótce pracownicy z Ukrainy mogą opuścić nasz kraj i przenieść się do Francji czy Niemiec.

PZU zmienia zdanie w sprawie Pekao. Transakcja przebiegnie inaczej

PZU, Polski Fundusz Rozwoju i Unicredit postanowiły uprościć strukturę nabycia akcji Banku Pekao, która polega w głównej mierze na zastąpieniu pośredniego nabycia akcji przez PZU, nabyciem bezpośrednim - poinformował ubezpieczyciel w komunikacie. Taka zmiana może przyspieszyć transakcję.

Popularna sieć modowa rozpoczyna wycofywanie się z Polski

Brytyjska sieć Marks & Spencer poinformowała na swojej stronie internetowej, że zamyka sklep w Warszawie. O wycofaniu się z polskiego rynku koncern uprzedzał już pod koniec ubiegłego roku, gdy opublikował słabe wyniki finansowe. W tym roku z polskiego rynku zniknęły już dwie modowe marki.

Banki czeka gorszy rok. Zarobią mniej

Banki zakładają istotne pogorszenie wyników finansowych w stosunku do 2016 roku, spadek wyniesie łącznie 12,3 proc. - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego w opracowaniu poświęconym planom finansowym krajowych banków komercyjnych na 2017 rok.

Węgrzy tworzą nowe ikarusy. Chcą nimi zainteresować zagranicę

Węgierski producent autobusów Ikarus rozpocznie wytwarzanie autobusów na gaz ciekły w drugiej połowie 2017 roku. Powiadomił o tym w wywiadzie dla środowego dziennika „Magyar Hirlap” właściciel spółki Gabor Szeles. Węgrzy chcą mocno ruszyć ze sprzedażą w Europie i tym samym mogą stać się konkurencją dla polskiego Solarisa.