Najnowsze

Najnowsze

Bilans, 31.03

Wydatki na obronność, propozycje wytycznych ws. Brexitu oraz przystąpienie Polski do strefy euro - to najważniejsze tematy programu "Bilans" w TVN24 BiS.

Biznes dla ludzi, 31.03

Zmiany na rynku hazardowym, zakaz handlu w niedzielę, rok programu Rodzina 500 plus, wielki klubowy transfer w światowej piłce - to najważniejsze tematy programu "Biznes dla ludzi" w TVN24 BiS.

Nowa kampania wymuszeń okupu. Ostrzeżenie przed mailami

"Obserwujemy początki nowej kampanii e-mailowej mającej na celu wymuszanie okupu. Przestępcy, nazywający sami siebie Polish Stalking Group, rozsyłają wiadomości e-mail z żądaniem wpłaty w ciągu 24 godzin tysiąca złotych na portfel bitcoinowy" - przestrzega na swojej stronie CERT Polska. Eksperci apelują, by nie usuwać wiadomości, tylko zgłosić sprawę na policję.

Rzutem na taśmę. MON wydał miliardy na trzy samoloty dla VIP-ów

Inspektorat Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej i amerykański koncern Boeing podpisały umowę na dostawę trzech samolotów średniej wielkości do przewozu najważniejszych osób w państwie. Obejmuje ona dwie nowe maszyny i jedną używaną. Kontrakt opiewa na ok. 523 mln dolarów netto, czyli po przeliczeniu ok. 2 mld zł, a po doliczeniu podatku - ok. 2,5 mld zł.

Tors i genitalia zamiast siedzeń, na ekranach męskie pośladki. Mają dość molestowania

W wagonie metra zamiast jednego z krzeseł umieszczono sztuczny męski tors i genitalia. Na stacjach metra kamery nakierowane są na dolne części męskiego ciała. To część eksperymentu społecznego, który zwraca uwagę na problem molestowania i dyskryminacji kobiet. W stolicy Meksyku codziennie metrem dojeżdżają miliony osób, a dziewięć na dziesięć kobiet twierdzi, że podczas codziennych podróży doświadczyło przemocy seksualnej. Eksperyment ma uświadomić mężczyznom, co czują molestowane kobiety.

Pewny awans i pensja, krótki czas pracy, extra urlopy? Prześwietlamy przywileje nauczycieli

Konfrontacyjne wypowiedzi pod adresem strajkujących nauczycieli padły dziś z ust przedstawicieli ekipy rządzącej. Poseł PiS Stanisław Pięta nazwał organizatorów strajku "czerwoną lumpeninteligencją". Wiceszef resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk uznał nauczycieli za "grupę zawodową z największymi przywilejami" w Polsce. Dlatego, jego zdaniem, dzisiejszy strajk to paradoks. Jak jest w rzeczywistości?

Samoloty dla VIP-ów. Korzystna decyzja dla resortu obrony

Krajowa Izba Odwoławcza pozwoliła Ministerstwu Obrony Narodowej na zawarcie umowy z firmą Boeing na dostawę samolotów do przewozu VIP-ów jeszcze przed ostatecznym rozstrzygnięciem odwołania, jakie w tej sprawie złożyły inne firmy - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa.

Krupiński idzie do restrukturyzacji. Po 33 latach fedrowania

Jastrzębska Spółka Węglowa przekazała w piątek kopalnię węgla kamiennego Krupiński w Suszcu do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK), gdzie po ponad 33 latach działalności zakład zostanie zlikwidowany. Wraz z kopalnią do SRK przeszło 1148 pracowników JSW.

Chcą nowego święta, złożyli projekt ustawy. "To najważniejsza data w naszej historii"

Już wkrótce w kalendarzu świąt państwowych w Polsce może przybyć nowa data. Grupa posłów chce bowiem ustanowienia 14 kwietnia Świętem Chrztu Polskiego. - To najważniejsza data w naszej historii, ale nie ma żadnego przełożenia na pamięć o tym w kalendarzu - wskazuje w rozmowie z tvn24bis.pl poseł niezrzeszony Jan Klawiter, reprezentant wnioskodawców projektu, który zyskał poparcie nawet przedstawiciela Nowoczesnej.

"Pierwszy krok do tanich linii kosmicznych"

To pierwszy krok do taniego latania w kosmos - mówi o starcie rakiety Falcon 9 Karol Wójcicki, popularyzator astronomii. Gość programu "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS dodaje, że "to potwierdzenie wielu poprzednich kroków, które Elon Musk i firma SpaceX wykonywała w ciągu ostatnich lat".

Część kopalni Wieczorek przekazana do spółki restrukturyzacyjnej

Dwa szyby katowickiej kopalni Wieczorek, wraz z gruntami i częścią podziemnej infrastruktury, przekazano w piątek do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Wraz z majątkiem, SRK przejęła 597 pracowników Katowickiego Holdingu Węglowego, którzy skorzystają z osłon socjalnych.

Ceny konsumpcyjne w strefie euro wzrosły

Ceny konsumpcyjne w strefie euro wzrosły o 1,5 proc. w marcu w ujęciu rdr - podał w komunikacie Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej, we wstępnych danych.

Pitera: niech PiS pomyśli o bezpieczeństwie, a mniej o interesie elektoratu

- Bardzo nie podoba mi się podejście rządu do strefy euro - mówi Julia Pitera, eurodeputowana PO. Jej zdaniem, "jest to element kompletnego nierozumienia czemu służy przystąpienie" do tej grupy. - To nie jest tylko ekonomia. To jest bezpieczeństwo państwa, dlatego takie kraje jak Litwa, Słowacja weszły do strefy euro, bo to daje im związek z gospodarką zachodniej Europy i wyprowadza definitywnie ze strefy wpływów Rosji - tłumaczy gość "Rozmowy Poranka" w TVN24 BiS. - Radziłabym żeby PiS pomyślało o polskim bezpieczeństwie, a mniej o interesie swojego elektoratu - wskazuje Pitera.

Ropa tanieje. Ale jest jeden "motor do możliwych wzrostów cen"

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają, ale ten tydzień surowiec zakończy wzrostem notowań o 4,5 procent. Na rynkach oczekuje się, że OPEC przedłuży obowiązywanie swojego porozumienia o mniejszych dostawach również na drugą połowę 2017 roku - podają maklerzy.

Miedź mocno tanieje. Przez Peru i Chile

Miedź na giełdzie metali w Londynie mocno tanieje, o 1,4 proc., bo znikają zakłócenia w dostawach metalu na giełdy. Miedź na LME w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniana po 5.871,50 USD za tonę - podają maklerzy.