Najnowsze

Najnowsze

Ukraina odkryła ogromne złoża gazu ziemnego

Co najmniej 40 miliardów metrów sześciennych gazu ziemnego zawierają złoża odkryte przez służby geologiczne Ukrainy na szelfie w południowo-zachodniej części Morza Czarnego – ogłosiła Państwowa Służba Geologii w Kijowie.

Pies zrzucił dziecko z roweru. Sąd Najwyższy ma zdecydować, kto za to zapłaci

Czy OC rolnika powinno pokrywać szkody spowodowane przez psa, który wykonuje jakieś zadanie w gospodarstwie rolnym? Rzecznik finansowy uważa, że tak, ale część ubezpieczycieli jest innego zdania i nie chce wypłacać odszkodowania, dlatego Rzecznik zapytał o to Sądu Najwyższego. Jego decyzja będzie wskazówką dla niższych instancji, jakie wyroki wydawać w podobnych sprawach.

Opozycja straszy "gospodarczą katastrofą". Resort zabiera głos

Nie ma potrzeby zmian założeń makroekonomicznych do przyszłorocznego budżetu. Likwidacja szarej strefy oraz zmiany uniemożliwiające nadużycia w VAT zapewnią budżetowi dochody w zakładanej wysokości - mówiła we wtorek w Sejmie wiceminister finansów Hanna Majszczyk.

"Biznes dla Ludzi", 13.12

W "Biznesie dla Ludzi" Robert Stanilewicz i Paweł Blajer mówili o programie Mieszkanie plus. Gośćmi TVN24 BiS w tym temacie byli Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Bartosz Turek, ekspert rynku nieruchomości.

"Bilans", 13.12

Reforma podatkowa zdominowała program "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Paweł Wojciechowski, architekt rządowego projektu ds. jednolitego podatku i główny ekonomista ZUS. Nie zabrakło także najnowszych informacji nt. przekopu Mierzei Wiślanej.

Co z jednolitym podatkiem? Jego twórca tłumaczy

Obniżenie podatków oraz składek ZUS dla najmniejszych przedsiębiorców - to główne założenia reformy wprowadzającej tzw. jednolity podatek. - Od początku projekt był tak przygotowany, żeby polscy, zwłaszcza mali przedsiębiorcy mieli ogromną ulgę i to oni są głównymi beneficjentami tej reformy - mówił o jednolitym podatku Paweł Wojciechowski, architekt rządowego projektu ds. jednolitego podatku i główny ekonomista ZUS. Czy rewolucyjne zmiany wejdą w życie, rząd zdecyduje do końca roku.

Po rondzie z kierunkowskazem czy bez? Jak to się robi na świecie

Jeśli na rondzie chcemy skręcić w lewo, nie powinniśmy sygnalizować tego przy wjeździe na skrzyżowanie włączaniem lewego kierunkowskazu - tak uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach. O tej decyzji i o tym, na co powinni być przygotowani kierowcy wyjeżdżający za granicę rozmawiali goście TVN24 BiS - instruktor nauki jazdy Tomek Kulik i kierowca rajdowy Michał Kościuszko.

Ubezpieczyciele mówią wprost: OC może być jeszcze droższe

Po III kwartale br. strata ubezpieczycieli w ubezpieczeniach komunikacyjnych OC/AC sięgnęła 806 mln zł, choć ceny polis rosną od ponad roku. Prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń Jan Grzegorz Prądzyński ocenia, że jeśli brak rentowności się utrzyma, to nie można wykluczyć dalszych podwyżek.

Wigilia w ciepłych krajach. "Coraz większa liczba Polaków wyjeżdża"

Zamiast przy wigilijnym stole - na plaży. - Z roku na rok coraz większa liczba Polaków decyduje się na święta poza granicami - wskazuje Kacper Daszke z Fly.pl. Jak dodaje, oprócz wyjazdów narciarskich, coraz częściej są to również tropiki albo daleka egzotyka. - W tym roku mamy ok. 20 proc. więcej klientów na okres świąteczny niż było to w poprzednim roku - mówi Daszke. Zdaniem aktorki Aldony Jankowskiej, jak się ma wokół siebie swoich bliskich, wigilia może się odbyć wszędzie.

Książę Harry w objęciach Chewbacki. Co przystoi monarchom?

Popkultura dotarła nawet na dwór królewski. Co przystoi monarchini i następcom tronu? Czy to nie dyplomatyczne faux pas, wyjaśniali Marcin Pośpiech i Łukasz Walewski z Programu Trzeciego Polskiego Radia, autorzy książki "Ambasadorowie. Czego nie powie Ci królowa".

Rosyjscy sportowcy na dopingu. Majewski: cieszę się, że to w końcu wyszło

- Cieszę się, że to w końcu wyszło i jest udowodnione - mówi o skandalu dopingowym z udziałem rosyjskich sportowców Tomasz Majewski, kulomiot i wielokrotny mistrz olimpijski. - Mam nadzieję, że za tym wszystkim pójdą konkretne działania władz światowego sportu i że Rosja poniesie zasłużoną karę. Czas na jej zawieszenie w strukturach światowych - dodaje.

Sejm obraduje nad budżetem. "Nadspodziewanie pozytywny" vs. "budżet misiewiczów i pisiewiczów"

Wszystko wskazuje na to, że z realizacją budżetu na 2017 rok może być podobnie, jak z tegorocznym budżetem: będzie nadspodziewanie pozytywny - powiedział we wtorek w Sejmie reprezentujący klub Prawo i Sprawiedliwość poseł Jan Szewczak. Z kolei opozycja krytykuje założenia budżetu, twierdząc, że "są nierealne". - Będzie to budżet wysokiego ryzyka, dlatego ustawę należy odrzucić - mówił we wtorek w Sejmie podczas drugiego czytania projektu budżetu na 2017 r. Włodzimierz Nykiel z PO. Lider Nowoczesnej Ryszard Petru stwierdził, że "budżet na 2017 r. przygotowany przez PiS, to jest budżet niższego wzrostu, wyższych podatków, wyższego deficytu, wyższego długu i niższych inwestycji".

Ukraińcy w Polsce. Dyskusja w studio TVN24 BiS

Ukraińcy, którzy pracują w Polsce są wielką szansą dla gospodarki - powiedział w TVN24 BiS Marian Owerko, przewodniczący Bakallandu. Jan Guz, przewodniczący OPZZ zaznaczył z kolei, że Ukraińcy pracujący w Polsce nie są w pełni opłacani i przez to psują rynek pracy.

Mowa nienawiści w ustach dzieci i młodzieży. Debata Kobiet w TVN24BIS

O mowie nienawiści, w kontekście agresywnej kampanii prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych, i jej odzwierciedleniu w zachowaniu dzieci i młodzieży, rozmawiały uczestniczki Debaty Kobiet: dyrektorka polskiego oddziału Amnesty International Dragijna Nadażdin, psycholog rozwojowy, społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka Dorota Zawadzka i Elżbieta Kielak z Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej.

Szukasz prezentu dla dziecka? Psycholog radzi

Przy wyborze prezentów dla dzieci, warto wziąć pod uwagę to, by nie były to rzeczy gotowe. - Obdarować dziecko czymś, co trzeba złożyć, zbudować, czyli wszelkie prezenty, które składają się z części. Wszelkiego rodzaju gry - raczej planszowe, niż elektroniczne - gdzie jest bardzo wiele rozwiązań - radziła Daria Abramowicz z Parku Psychologii. Z kolei Kuba Polkowski, redaktor „Kuriera Planszowego” opowiadał o swoich doświadczeniach gry ze swoją 5-letnią córka, która często pokazuje, że jest w stanie poradzić sobie z wyzwaniami. - Ufajmy naszym dzieciom. Nie mówmy im: „nie poradzisz sobie”, „nie dasz rady”, „to jest dla ciebie za trudne”. Dawajmy dzieciakom szansę, bo otworzymy drzwi, o których nie mieliśmy pojęcia - mówił Polkowski.

Zielona północ czy gorące południe? Hiszpania inna niż w przewodniku

- Warto jest poznać Hiszpanię z różnych stron. Oprócz tych wielkomiejskich ośrodków - Madrytu czy Barcelony, Hiszpania jest bardzo, bardzo różnorodna. Północ jest zielona, z przepiękną naturą, południe najgorętsze, z flamenco - przekonywali goście programu „Pokaż nam świat”. Informacje, których nie znajdziemy w przewodnikach w TVN24BiS przekazywali podróżnicy: Magdalena Kaczor oraz Carlos Pisonero, rodowity Hiszpan mieszkający w Polsce. Zdradzili także, jak w dystyngowany sposób, zgodnie z hiszpańską etykietą rozłożyć wachlarz w trakcie upału.

Czworonogi podbijają internet. Post z pupilem pozwala zarobić fortunę

10 tysięcy dolarów - nawet tyle może zarobić pies za... "opublikowanie" posta w mediach społecznościowych. Czworonogi podbijają internet, a ich profesjonalne profile są śledzone przez setki tysięcy osób. O tym międzynarodowym fenomenie opowiadali w programie "Otwarcie Dnia" Radek Ekwiński, behawiorysta zwierząt oraz Agnieszka i Michał Wilczewscy, czyli Ciocia i Wujaszek Liestyle.

Podsumowanie Rajdu Barbórki

Służewiec, Ptak, Bemowo, a na deser Karowa - w programie "Raport" w TVN Turbo relacja z 54. rajdu Barbórki. Pogoda nie rozpieszczała kierowców i kibiców - było mokro i ślisko, ale nie przeszkodziło to w odniesieniu zwycięstwa najszybszemu na trasie Kajetanowi Kajetanowiczowi. Świetny wynik zanotowała również załoga TVN Turbo.