Najnowsze

Najnowsze

Kandydaci pod czujną ochroną. "Kampania jest największym wyzwaniem dla służb"

- Kampania wyborcza jest największym wyzwaniem dla wszystkich służb, dlatego że opiera się głównie na wiecach wyborczych - mówi Mirosław Gawor, były szef Biura Ochrony Rządu. Jak zaznacza, zapewnienie stuprocentowego bezpieczeństwa kandydatów w wyborach prezydenckich we Francji jest niezwykle trudne. - Nie mamy pełnej kontroli nad ludźmi przychodzącymi na takie wiece (...) część przychodzi wrogo nastawionych do kandydata - wskazuje gość programu "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS. Jego zdaniem, pomocny dla służb może być wprowadzony już wcześniej we Francji stan wyjątkowy.

Rośnie liczba cyberataków. Oto najczęstsze metody

Phishing, czyli podszywanie się pod osobę lub instytucję w celu wyłudzania informacji albo kradzieży tożsamości, był najczęstszą metodą stosowaną przez cyberprzestępców w 2016 roku - wynika z corocznego raportu CERT Polska.

W ciągu doby mogą zginąć ponad dwa miliony ludzi. Czarny scenariusz dla Korei

Co zrobi Kim Dzong Un? Negocjatorzy rozmawiają, politycy wygłaszają deklaracje, a eksperci szacują i kreślą scenariusze. Jeden z nich mówi o co najmniej 500 tysiącach ofiar, gdyby Pjongjang zaatakował Koreę Południową bomba atomową. Inne wyliczenia? Ponad dwa miliony zabitych w Seulu i okolicach zaledwie w ciągu doby. A to tylko niektóre z upiornych szacunków. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Podwyżek dla wszystkich Polaków nie będzie. "Sezon na rewolucje gospodarcze PiS-u się skończył"

- Miało być 3600 zł na rękę, ale nie będzie. Narobili apetytu na podatkową rewolucję, ale najwyraźniej sezon na rewolucje gospodarcze rodem z PiS-u już się skończył - tak Robert Stanilewicz w swoim cyklu "3...2...1..." komentuje zamieszanie wokół pomysłu na nowe opodatkowanie firm. Mówi też o emeryturach oraz "dniu pracy zdalnej", na którego wprowadzenie zdecydował się rząd Japonii.

"Tusk zrobił to, co do niego należało, a może nawet więcej"

- Tusk zrobił to, co do niego należało, a może nawet więcej - mówiła w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS Róża Thun, eurodeputowana Platformy Obywatelskiej. - Ma immunitet i chyba nie musiał nawet przyjeżdżać do prokuratury, ale wyraźnie daje do zrozumienia, że chce pomóc - dodała.

Wczesne wstawanie może mieć opłakane konsekwencje

Dobre wiadomości dla tych, którzy nie lubią wcześnie wstawać. Do szkoły, do pracy - to nie ma znaczenia. Znaczenie ma fakt, że naukowcy - i to bardzo poważni - pochylili się nad problemem i orzekli: faktycznie, wczesna pobudka nie służy kreatywności. Może nawet zaszkodzić zdrowiu. W programie "24 Godziny" mówił o tym Michał Sznajder.

Przegląd prasy: Rząd uderzy w Ubera

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zamierza zrównać kierowców Ubera z taksówkarzami. Projekt ustawy, która przewiduje, że wszyscy świadczący usługi przewozu będą musieli posiadać licencję, trafić ma w maju pod obrady rządu - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".

Podatki po nowemu? "Mam w pamięci jednolity podatek. Wiemy, czym to się zakończyło"

Obciążenia podatkowe wzrosłyby o 50 procent - zauważyła w programie "Biznes dla Ludzi" Magdalena Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan. Skomentowała w ten sposób pomysł nowego systemu podatkowego, który zakłada wprowadzenie podatku przychodowego zamiast większości obecnych podatków. Zdaniem Łukasza Kozłowskiego z Pracodawców RP, po wprowadzeniu nowego systemu, podatek musiałyby płacić też firmy, które ponoszą straty.

"Biznes dla Ludzi", 19.04

Rewolucja podatkowa oraz walka z pracoholizmem - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Sieć supermarketów gwiazdą giełdy. Chce mieć w Polsce ponad tysiąc sklepów

W środę na warszawskim parkiecie zadebiutowała spółka Dino Polska, sieć supermarketów. Była to druga pod względem wielkości oferta polskiej spółki prywatnej w historii Giełdy Papierów Wartościowych oraz największa oferta publiczna w Polsce od grudnia 2013 roku. Zebrane od inwestorów pieniądze sieć ma przeznaczyć na rozwój, w planach do 2020 roku ma 1200 własnych sklepów.

Linia lotnicza uznała ją za zbyt grubą. Poszło o koszty transportu "dodatkowych kilogramów"

Sąd oddalił skargę o dyskryminację ze względu na wygląd, złożoną przez stewardessę, którą linie Aerofłot uznały za zbyt grubą. Przewoźnik przedstawił koszty transportu "dodatkowych kilogramów" pracownika - podała w środę telewizja Dożd. Rejsy zagraniczne rosyjskiego przewoźnika mają być obsługiwane jedynie przez stewardessy poniżej 40. roku życia, noszące ubrania w rozmiarze mniejszym niż 46.

"Bilans", 19.04

Kogo chce zatrudniać Donald Trump? Czy będą zmiany w podatkach? O ile podskoczyły wynagrodzenia Polaków? Na te pytania w programie "Bilans" odpowiedzi szukał Robert Stanilewicz.

Wojny płacowe, premie i głód pracowników. Zarobki poszły mocno w górę

Wynagrodzenia w marcu wzrosły o 5,2 procent w stosunku do ubiegłego roku, a zatrudnienie wzrosło o 4,5 procent w ujęciu rocznym - podał Główny Urząd Statystyczny. Wynagrodzenia wzrosły powyżej oczekiwań, na co wpływ miały m.in. premie w górnictwie. Ale eksperci są pewni, że dobra sytuacja na rynku pracy wymusi dalsze podwyżki płac.

Waży się los unijnych agencji w Londynie. Bruksela zabiera głos

Siedziby unijnych agencji muszą znajdować się na terytorium Unii Europejskiej - powiedział rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas, podkreślając, że o losie agencji nie zdecydują negocjacje Brexitu ani sama Wielka Brytania, tylko 27 państw. Wśród wielu zainteresowanych jest również Polska, która chciałaby przenieść agencje do Warszawy.

Jest projekt podatkowej rewolucji. Ale PiS wylewa na niego wiadro zimnej wody

Nowy system podatkowy miałby dać Polakom wzrost wynagrodzeń o średnio 22 procent. W Sejmie projekt zmian przedstawił Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, którym kieruje poseł PiS Adam Abramowicz. Od pomysłu odciął się jednak wyraźnie rząd. - Ani rząd, ani klub, ani partia nad zmianami w podatkach nie pracują - podkreśliła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Polski robot poleci na Marsa. Pokonał konkurentów z Niemiec

Polski robot Kret poleci na Marsa w ramach misji NASA InSight w 2018 roku - powiedział w środę na konferencji prasowej dr Jerzy Grygorczuk, wiceprezes firmy Astronika. Kret będzie pierwszym kompletnym systemem dostarczonym przez polski przemysł na tak istotną misję.

500 plus tylko dla pracujących? Rafalska ocenia propozycję

Te rozwiązania są nieprzemyślane i głęboko krzywdzące rodziny wielodzietne - w ten sposób minister Elżbieta Rafalska odniosła się do propozycji lidera PO Grzegorza Schetyny w sprawie zmian w przyznawaniu środków z programu Rodzina 500 plus.

Amerykanie testują nową bombę atomową. "Jest niezwykle precyzyjna"

Pierwszy lotniczy test kwalifikacyjny nowej amerykańskiej samolotowej bomby jądrowej B61-12 został przeprowadzony 14 marca na poligonie w stanie Nevada - poinformowało ministerstwo energetyki USA, któremu podlega produkcja broni nuklearnej. O jej parametrach w programie "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS mówił Patrycjusz Wyżga.

Wyborcze starcie we Francji. Mikosz: nie jestem w stanie powiedzieć, jak to się skończy

- To, że Marine Le Pen będzie w drugiej turze wydaje się raczej przesądzone - wskazuje Sebastian Mikosz, były wiceprezes Polsko-Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Nie wiadomo jednak, kto będzie kontrkandydatem przedstawicielki skrajnej prawicy. - Jest konsternacja (...) bo jest duży odsetek niezdecydowanych - mówi gość programu "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS. Jednocześnie podkreśla, że obok wyborów w Niemczech, Wielkiej Brytanii, zaplanowana na 23 kwietnia pierwsza tura wyborów nad Sekwaną jest ważna dla przyszłości Europy. - Jest fala przesileń populistycznych (...) jest oczekiwana zmiana po bardzo niepopularnym prezydencie - zwraca uwagę Mikosz.