Najnowsze

Najnowsze

Rewolucja w odprawach. Rozmowa z obsługą na lotnisku odchodzi do lamusa

Automatyczna odprawa, samoobsługowe kioski czy check-in poprzez aplikację mobilną - te opcje na lotniskach już nie dziwią. Odprawa przez internet to bowiem już standard, co sprawia, że podróżni nie muszą dłużej stawiać się w terminalu na kilka godzin przed wylotem i spędzać dłużących się chwil w kolejkach.

Tajniki wspinaczki na najwyższe szczyty. "Góry dziksze niż Himalaje"

To będzie wyprawa w góry dziksze niż Himalaje - mówi o planowanym ataku na Broad Peak Monika Witkowska, podróżniczka, dziennikarka i autorka książek. Jak wskazuje, "to góra sąsiednia do K2, dlatego wyprawa daje gwarancję przepięknych widoków". Witkowska wskazuje, że w przygotowaniach do takiej wspinaczki ważne jest praktycznie całe ciało. - Ważne są mięśnie kręgosłupa, brzucha, dlatego że my wnosimy naprawdę bardzo duże ciężary - zwraca uwagę gość cyklu "Pokaż nam świat".

Zrujnowała materialnie miliony osób. Pół wieku wojny domowej

Ta wojna pochłonęła prawie 250 tysięcy ofiar śmiertelnych, a niemal 8 milionów osób wygnała z domów. Kolumbia po ponad 52 latach jest na drodze do pokoju. - To chyba najdłuższa wojna domowa współczesnego świata. Toczona przez kilka armii, z tego tylko jedną regularną - mówi Maciej Stasiński, autor reportażu o zmianach zachodzących w tym kraju Ameryki Południowej. - Wojna wzięła się z późnych lat czterdziestych, kiedy doszło do bardzo ciężkich starć między dwiema partiami - przypomina gość TVN24 BiS.

Niecodzienna podróż. Co musisz wiedzieć o wyprawie do komunistycznej Korei

Ponad 12,5 tysiąca złotych trzeba zapłacić za ośmiodniową wycieczkę do Korei Północnej. Walutą tego kraju jest won północnokoreański, ale turyści płacą w euro lub dolarach. Różnica w czasie między Polską a Koreą Północną wynosi 6,5 godziny. Jak wskazuje Jakub Porada, popularnymi daniami są bulgogi - marynowane i grillowane mięso, zawijane z warzywami w sałatę. Zobacz materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Niewidome dzieci uczyły się samochodów. "To po prostu trzeba wyczuć"

Nie mogą ich zobaczyć, ale mogą usłyszeć i dzięki temu bezpieczniej podróżować. Dzieci z ośrodka dla niewidomych i niedowidzących miały okazję usiąść w samochodach i nauczyć się prawidłowej reakcji podczas hamowania. Specjalne szkolenie zorganizowano dla nich w Laskach koło Warszawy. Miało pokazać dzieciom, ile czasu potrzebuje samochód, by się zatrzymać i oswoić uczniów z ruchem pojazdów. Zobacz materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Zobacz, jak dodge pali gumę na siódmym biegu

Silnik V8 o pojemności 6,2 litra, 707 koni mechanicznych, sprint do setki w 3,6 sekundy i prędkość maksymalna 320 kilometrów na godzinę. Średnie spalanie w ruchu miejskim to 35 litrów. Oto Dodge Challenger SRT Hellcat. Zobacz, jak pali gumę na siódmym biegu. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Stół, ekran i ładowarki do telefonów. Rewolucja w polskich pociągach

Polska Kolej zapowiada ułatwienia dla podróżnych. Przewoźnik udostępni pasażerom nowe wagony, które mają zachęcać do pracy w trakcie przejazdu. W wybranych pociągach do dyspozycji podróżnych będzie sprzęt biurowy, ekspres do kawy, nie zabraknie ładowarek do telefonów. Z miejsc będą mogły skorzystać wszystkie osoby, które mają bilet.

Prawdziwa perełka. Oto najdroższe auto, jakie kiedykolwiek sprzedano na aukcji w Polsce

Jaguar E-type z 1968 roku był największą gwiazdą aukcji klasycznych samochodów, która odbyła się w siedzibie Automobilklubu Polskiego w Warszawie. Auto zostało sprzedane za 380 tysięcy złotych przy cenie wywoławczej 360 tys. zł. To najdroższy samochód, jaki kiedykolwiek sprzedano na aukcji w Polsce. Na aukcji znalazły się też porsche, mercedes, mini czy zabytkowy motocykl, a wśród nabywców byli też cudzoziemcy. Zobacz materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Jesteś dobrym kierowcą? Zobacz, jaką możesz dostać zniżkę na ubezpieczenie

Jeśli jeździsz płynnie i zgodnie z przepisami to masz szanse dostać nagrodę w postaci dodatkowej zniżki na ubezpieczenie. Po raz pierwszy w Polsce ruszył system aktywnego ubezpieczenia, polegający na analizie stylu jazdy kierowcy. Maksymalnie można dostać zwrot w wysokości nawet 30 procent opłaconej polisy. Przystąpienie do programu jest dobrowolne. Zobacz materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Zarobki i wysoki prestiż. Sprawdź, czy się nadajesz do pracy w roli agenta

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego są często zapraszani na spotkania ze studentami na wyższych uczelniach. Dzięki takim prezentacjom, do służby trafiają uzdolnieni i wykształceni młodzi ludzie. Głównie programiści, prawnicy i ekonomiści. Obecnie CBA jest najmniejszą ze służb w Polsce, prowadzi cały czas rekrutację, ale jest to długi i skomplikowany proces.