Najnowsze

Najnowsze

Morawiecki o Berczyńskim i "wykańczaniu caracali"

W całorocznych negocjacjach, które toczone były w ministerstwie rozwoju, w ogóle ani razu się to nazwisko nie pojawiło, ani razu nie było tego pana przy negocjacjach, ani razu nikt nigdy nie wspomniał tego nazwiska - powiedział w RMF FM minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, pytany o udział Wacława Berczyńskiego w procesie negocjacyjnym dotyczącym caracali.

Agencja Fitch obniżyła rating Włoch

Amerykańska agencja ratingowa Fitch obniżyła w piątek rating Włoch z BBB+ na BBB. W komunikacie podkreśliła, że prognoza dla kraju jest stabilna.

Berczyński odchodzi z państwowej spółki lotniczej

Dr Wacław Berczyński złożył rezygnację z pełnienia funkcji przewodniczącego oraz członka rady nadzorczej Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1 w Łodzi - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Obrony Narodowej. Wcześniej zrezygnował także z kierowania podkomisją smoleńską.

Play rozważa debiut na giełdzie

Akcjonariusze i zarząd P4, operatora sieci Play, rozważają różne opcje dla spółki, jedną z nich jest debiut na giełdzie - poinformowała w komunikacie Impera Holdings SA, właściciel P4.

Brytyjskie eldorado? Polacy często pracują więcej i poniżej kwalifikacji

Jak sobie radzą na brytyjskim rynku pracy obywatele innych państw Unii Europejskiej? Jak się okazuje, pozycja zawodowa w dużej mierze zależy od kraju pochodzenia. W zdecydowanej lepszej sytuacji są osoby, które są obywatelami "starej części" Wspólnoty. Imigranci z ośmiu krajów Europy Środkowo-Wschodniej często wykonują prace poniżej swoich kwalifikacji, zarabiają mniej i pracują więcej niż Brytyjczycy. Zobacz, co robią.

"Biznes dla Ludzi", 21.04

Sytuacja na rynku pracy w Polsce i Europie - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Piotr Dziedzic, dyrektor w Michael Page, członek zarządu Polskiego Forum HR oraz Piotr Mazurkiewicz, partner w HRK.

"Bilans", 21.04

Wpływ działań rządu Beaty Szydło na ożywienie gospodarki - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego oraz Marek Zuber, ekonomista.

"Zróbmy sobie 1500 plus". Zobacz, jak można ożywić gospodarkę

- PiS-owi znów trafiło się ożywienie jak ślepej kurze ziarno, ale czekam na więcej, bo ten rząd więcej obiecywał - tak Robert Stanilewicz w swoim cyklu "3...2...1..." komentuje najnowsze wskaźniki gospodarcze. Mówi też wprowadzeniu niższego podatku CIT oraz Rosjanach krytykujących przekop Mierzei Wiślanej.

Bezzałogowce w akcji. Zmiana pokoleniowa w amerykańskiej armii

Rozpiętość skrzydeł 15 metrów, długi na osiem metrów i ważący 500 kilogramów - to parametry drona bojowego MQ-1 Predator. Bezzałogowy bojowy wehikuł latający przez amerykańską armię jest wykorzystywany od 1995 roku. Jest w stanie udźwignąć jedną tonę i może polecieć nawet 700 kilometrów. Powoli zastępują je jednak nowocześniejsze bezzałogowce MQ-9 Reaper. O szczegółach w programie "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS mówił Patrycjusz Wyżga.

Światowa agencja ratingowa oceniła polską gospodarkę

Agencja Standard & Poor's Global Ratings potwierdziła rating Polski na poziomie "BBB+" - podała w piątek w komunikacie. Perspektywa ratingu jest stabilna. Agencja wskazała, iż może podwyższyć rating, ale to wymagałoby obniżenia zadłużenia kraju lub zmniejszenia dziury w budżecie. Wskazała też, co mogłoby obniżyć rating.

Francja w cieniu zamachu. "Ideologia multi-kulti się nie sprawdziła"

Po strzelaninie w Paryżu może zyskiwać Marine Le Pen - uważa profesor Daniel Boćkowski, ekspert do spraw terroryzmu z Uniwersytetu w Białymstoku, odnosząc się do wyborów prezydenckich we Francji. Jak wskazuje, "będzie bowiem przekonanie, że zagrożenia są coraz większe". Tymczasem podpułkownik Krzysztof Przepiórka, były żołnierz GROM, podkreśla, że "ideologia multi-kulti się nie sprawdziła". - Państwa europejskie czeka zmiana prawodawstwa - wskazuje gość programu "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS.

Superszybkie śmigłowce dla amerykańskiej armii. Rekord robi wrażenie

Niezwykle szybki z nietypowym układem śmigłem - taki ma być S-97 Raider. Czym będzie się wyróżniał najnowszy amerykański śmigłowiec produkowany przez firmę Lockheed Martin? Jego prędkość przelotowa wynosić ma 400 kilometrów na godzinę. A może być jeszcze szybsza, bo nieoficjalny rekord prototypu to 481 kilometrów na godzinę - mówił w programie "Otwarcie dnia" Patrycjusz Wyżga.

Budowa potężnego odcinka S6 wisi na włosku. "Nie wiadomo, czy zmieści się w wydatkach"

Jeszcze nie wiadomo, czy budowa fragmentu trasy szybkiego ruchu S6 pomiędzy Koszalinem a Trójmiastem zostanie zbudowana z limitu 109 miliardów złotych środków, którymi obecnie dysponuje resort infrastruktury - poinformował w piątek w Sejmie wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. To oznacza, że droga, która ma znacznie udrożnić komunikację na Pomorzu, może powstać po 2020 roku.

Berczyński wciąż z posadą w państwowej spółce lotniczej. O rezygnacji "nic nie wiadomo"

Wacław Berczyński zrezygnował z przewodniczenia podkomisji smoleńskiej, ale nadal pozostaje jej członkiem. To jednak nie wszystko. Jest też przewodniczącym rady nadzorczej Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1 w Łodzi - jednej ze strategicznych państwowych firm, wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Jak się powiedział tvn24bis.pl przedstawiciel PGZ, tej sprawie "nic nie wiadomo o zmianach".

Dobre wieści dla kierowców. Przed majówką

Kolejny tydzień podwyżek cen benzyn i oleju napędowego za nami. Ceny rosły średnio o 4-5 groszy na litrze, poza autogazem, którego cena minimalnie spadła - informuje BM Reflex. Są też optymistyczne wieści dla kierowców. Obniżki na stacjach mogą pojawić się już na pierwszy weekend majowy.

Inwestorzy boją się ryzyka, złoty traci. Przez Francję

Możliwość zwycięstwa przedstawicielki skrajnej prawicy w wyborach prezydenckich we Francji i czwartkowe wydarzenia w Paryżu zwiększają niechęć do ryzyka - oceniają ekonomiści. Ich zdaniem, złoty wciąż znajduje się w korekcie spadkowej.

Emerytura w wieku 63 lat popularna. "Jest bolesna w skutkach"

Emerytura w wieku 63 lat jest wśród Niemców bardzo popularna - od 2014 roku z tej możliwości skorzystało blisko 700 tysięcy osób. Pracodawcy skarżą się na brak wykwalifikowanych pracowników - podała w piątek grupa medialna Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND).