Najnowsze

Najnowsze

Milioner poradził młodym, jak się dorobić. Jego słowa wywołały burzę

Tim Gurner, mimo młodego wieku dorobił się sporego majątku na handlu nieruchomościami. Podczas wywiadu udzielanego australijskiej gazecie powiedział, że swoją fortunę zawdzięcza oszczędności, a w szczególności "niekupowaniu awokado po 20 dolarów za sztukę i kawy na wynos". Wypowiedź biznesmena była pstryczkiem wymierzonym w kierunku dzisiejszej młodzieży, która - jego zdaniem - żyje ponad stan. Więcej o pretensjach, jakie Gurner wysuwa pod adresem młodego pokolenia i zamieszaniu, jakie wywołały one w mediach, mówił Michał Sznajder w programie "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Prawie 1400 złotych za małżeństwo. Sprawdź, jakie są warunki

Bukareszt ma pomysł, jak zmobilizować młodych obywateli do zawierania małżeństw. Zachęta do nowego związku jest tym większa, że ma przyjmować postać gotówkową. W ramach ślubnego prezentu nowożeńcy mogą liczyć na 1,5 tysiąca rumuńskich lei, czyli równowartość 1,4 tysiąca złotych. Mieszkanie w stolicy choć przez jednego z nich jest jednym z waunków, jakie muszą spełnić państwo młodzi, żeby dostać pieniądze. O dwóch pozostałych posłuchaj w wideo z programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS.

"Bilans", 16.05

Większy niż zakładano wzrost PKB w pierwszym kwartale tego roku, redukcja etatów w bankach oraz Biznesowe Oscary - to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Biznes dla Ludzi", 16.05

Marka Polaroida znana jest na całym świecie. Jednak produkty firmy zostały zastąpione na rynku przez bardziej nowoczesne aparaty cyfrowe. Za sprawą polskiego inwestora mają szanse na renesans popularności, bo nowi właściciele chcą wrócić z impetem. Między innymi na temat tego interesującego przedsięwzięcia w programie "Biznes dla Ludzi" mówił Robert Stanilewicz.

"Wdowi grosz" bez podatku. Mieszkanie będzie można sprzedać od razu

Dobra wiadomość dla spadkobierców. Małżonek nie będzie już musiał płacić podatku, jeżeli sprzeda wspólną nieruchomość przed upływem pięciu lat od śmierci żony lub męża. Dotychczas dochód z takiej transakcja wiązał się z powstaniem obowiązków wobec fiskusa. Sytuacja zmienia się na skutek poniedziałkowej uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego, która może być kamieniem milowym w orzecznictwie dotyczącym spadków.

Rusza krucjata przeciwko komornikom. Opłaty i egzekucje pod kontrolą

Rząd przyjął dwa ważne projekty ustaw: o komornikach sądowych oraz o kosztach komorniczych - poinformowała we wtorek premier Beata Szydło. Zdaniem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry nowe przepisy to odpowiedź na potrzebę kontroli i nadzoru nad komornikami. Po zmianach prawa, czynności egzekucyjne będą obowiązkowo nagrywane, a opłaty mają być mniejsze.

Utrudnienia na drogach przez protest. "Prosimy kierowców o cierpliwość"

Do dwóch godzin mogą się wydłużyć kontrole pojazdów w czasie trwającego w tym tygodniu protestu ostrzegawczego Związku Zawodowego Inspekcji Transportu Drogowego. Inspektorzy ITD chcą zyskać uprawnienia służb mundurowych oraz domagają się podwyżek. - Prosimy kierowców o cierpliwość i liczymy na ich zrozumienie – powiedział.

Polski banknot uznano za najlepszy na świecie

Banknot o nominale 20 złotych "1050-lecie Chrztu Polski", wyemitowany przez Narodowy Bank Polski, został uznany za najlepszy banknot kolekcjonerski na świecie - podała Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, która wydrukowała ten nominał.

Polska spółdzielnia otwiera drzwi na rynek perfum

Spółdzielnia ŚWIT, która jest producentem kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, kupiła zakład produkcyjny w Garwolinie od firmy Avon - poinformował rzecznik Marcin Lasota. Fabryka zacznie działać pod szyldem Spółdzielni Świt od początku czerwca. Jak podkreśla Avon, ta transakcja nie ma wpływu na działalność fabryki Avon na terenie Garwolina i strukturę zatrudnienia.

Sensacyjne doniesienia o spotkaniu Trump- Ławrow

Amerykańskie media publikują informacje, które mogą wywołać trzęsienie ziemi. Zdaniem "Washington Post" prezydent Stanów Zjednoczonych ujawnił Rosji tajne dane podczas spotkania z Siergiejem Ławrowem. Wyciek miał dotyczyć nie tylko informacji amerykańskiego wywiadu, ale też najbliższych sojuszników kraju. Więcej o wydarzeniu mówił Łukasz Kijek w programie "Otwarcie Dnia" w TVN24 BiS.

Media nie odpuszczają amerykańskiemu prezydentowi. Co ujawnił Rosji?

Amerykańskie media nie zostawiają na prezydencie Stanów Zjednoczonych suchej nitki. Tym razem krytyczny artykuł publikuje "Washington Post". Z tekstu wynika, że Donald Trump mógł ujawnić tajne informacje amerykańskiego wywiadu i bliskich sojuszników podczas rozmowy z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem. Biały Dom zaprzecza, jakoby taka sytuacja miała miejsca. Więcej o nastrojach, jakie panują za oceanem w programie "Otwarcie Dnia". Gościem Łukasza Kijka był Jacek Pałasiński.

Poczta rozszerza usługi, założy profil zaufany

Profil Zaufany można aktywować, odwiedzając dowolną z 4,5 tys. placówek pocztowych. To jeden z pierwszych efektów porozumienia, jakie podpisały z Ministerstwem Cyfryzacji Poczta Polska, należąca do niej spółka Poczta Polska Usługi Cyfrowe - Envelo oraz Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Bruksela i Londyn przed starciem wagi ciężkiej. "Brytyjczycy będą musieli coś zapłacić"

- Mam wrażenie, że Bruksela i Londyn prężą muskuły przed ciężką walką - mówi Agata Gostyńska-Jakubowska, research fellow, Centre for European Reform. Jak przypomina, "22 maja Rada Europejska przyjmie mandat negocjacyjny dla Michela Barniera, który będzie rozmawiał z Wielką Brytanią". - Dopiero wtedy obie strony siądą do stołu - zaznacza gość programu "Otwarcie dnia", zaznaczając, że kluczowe będą kwestie finansowe. - Nie ma wątpliwości, że Brytyjczycy będą musieli coś zapłacić - wskazuje Gostyńska-Jakubowska.

Fiskus odpuszcza słupom? "Zmiana filozofii działania"

Krajowa Administracja Skarbowa nie powinna tracić energii na tzw. słupy, które służą wyłudzaniu VAT - twierdzi "Puls Biznesu", przytaczając nowe wytyczne dla urządników. Absolutnie nie ma planu, który zakładałby zaniechanie prowadzenia czynności względem firm, które naruszają przepisy - twierdzi resort finansów, ale przyznaje, że chce zmienić "filozofię działania".

Takiego urlopu jeszcze nie było. Premier składa obietnicę

Wprowadzenie rocznego urlopu na opiekę nad starszymi członkami rodziny - to jedna z obietnic wyborczych premier Wielkiej Brytanii Theresy May. Zdaniem Davida Kennedy'ego, Brytyjczyka mieszkającego w Polsce, to dobry pomysł. - Społeczeństwo się starzeje - podkreśla gość TVN24 BiS.