Najnowsze

Najnowsze

Coraz bliżej polskiego "elektryka". Pierwszy etap za nami

Zakończył się pierwszy etap na drodze do stworzenia pierwszego polskiego samochodu elektrycznego. Spółka, która odpowiada za ten projekt, do wczoraj przyjmowała projekty nadwozia. Zwycięskie koncepcje stanowić będą podstawę do produkcji prototypów, które mają pojawić się na polskich drogach już w przyszłym roku.

Dostają wezwania do zapłaty. Niezwykły podatek

Podatek od wycieraczek, a także od serwetek w barach wprowadzono w Modenie na północy Włoch. Dziennik "Corriere della Sera" informuje we wtorek, że wezwanie do zapłacenia tej należności rozesłano do kilkudziesięciu sklepów i lokali.

Boją się Korei Północnej. Choć większość z nich nie potrafi jej wskazać na mapie

Zaledwie 36 procent Amerykanów wie, gdzie leży Korea Północna - wynika z badania przeprowadzonego przez "The New York Times". A okazuje się, że ma to kluczowe znaczenie w podejściu do reżimu Kim Dzong Una. Zdaniem autorów badania, ci Amerykanie, którzy potrafią znaleźć Koreę Północną na mapie najczęściej wskazują środki dyplomatyczne, jako te najwłaściwsze ro rozwiązania tego konfliktu. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Wall Street kolejny raz na historycznych szczytach

S&P 500 i Nasdaq Comp. ustanowiły w poniedziałek kolejne w ostatnich tygodniach historyczne rekordy dzięki drożejącym akcjom spółek paliwowych i technologicznych. W centrum uwagi rynków znajdowały się doniesienia z rynku ropy naftowej, która notowała mocne, ponad 3-proc. zwyżki cen.

Mają plan, jak ratować euro. Miałby powstać nowy organ

Rząd Hiszpanii przekazał Komisji Europejskiej plan naprawy strefy euro. Program reform koncentruje się na utworzeniu wspólnego rządu gospodarczego, który między innymi zarządzałby długiem i kontrolował politykę fiskalną poszczególnych członków eurolandu. Centroprawicowy gabinet Mariano Rajoya w przesłanym do Brukseli piśmie podkreślił też, że niezbędne jest dokończenie rozpoczętej reformy systemu bankowego w Unii Europejskiej.

To może być projekt stulecia. Niezwykły dar z Chin

Nowa kenijska kolej została zbudowana i w 90 procentach sfinansowana przez Chińczyków. Tory ciągną się na długości ponad 450 kilometrów, z portu w Mombasie do stolicy kraju Nairobi. Projekt kosztował 3,8 miliarda dolarów, co stanowi 6 procent całej gospodarki kraju. To największa inwestycja w Kenii od 1963 roku, czyli od ogłoszenia przez nią niepodległości. I choć nie wiadomo, czy projekt się zwróci to mieszkańcy kraju cieszą się z nowej kolei. - Chińczycy są postrzegani w Afryce jak Święty Mikołaj - tłumaczy analityk finansowy Aly Khan Satchu.

Kołodko: rząd PiS-u i prezydent Duda mają obowiązek wprowadzić Polskę do strefy euro

- Traktat Ateński powiada, że Polska ma prawo i obowiązek przystąpić do euro, spełniwszy warunki konwergencji walutowej uzgodnione w innym traktacie, Traktacie z Maastricht - mówił profesor Grzegorz Kołodko w programie "Bilans" w TVN24BiS. Były wicepremier przypominał, że jedynym krajem oprócz wychodzącej z Unii Europejskiej Wielkiej Brytanii, który wynegocjował zachowanie własnej waluty, jest Dania.

Długa "lista wstydu". Pracownicy umierają tam na "karoshi"

Japoński rząd po raz pierwszy w historii opublikował ogólnokrajową listę ponad 330 firm, które naruszyły prawa pracownicze. W wykazie wymieniono państwową pocztę oraz globalne koncerny. Raport ma pomóc w walce ze zjawiskiem "karoshi" oznaczającym śmierć z przepracowania.

Spółdzielnie chcą się przytulić do Mieszkania Plus

Mamy obecnie największy potencjał, niejako "uśpiony", dotyczący udziału w programie Mieszkanie plus - powiedział Jan Sułowski, prezes Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych. Ale bez odpowiednich zapisów w rządowej ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych, o które apelują spółdzielcy, te zapewnienia pozostaną jedynie w sferze marzeń sennych.

"Bilans", 15.05

Kto zyska na Jedwabnym Szlaku? Jak wygląda współpraca gospodarcza Polski i Chin? Na te pytania w programie "Bilans", odpowiedzi szukał Robert Stanilewicz. Gościem programu był prof. Grzegorz Kołodko.

"Biznes dla Ludzi", 15.05

Rząd zapowiada zmiany w tak zwanej ustawie żłobkowej, które mają przynieść dodatkowe 100 tysięcy miejsc w placówkach. Tymczasem, przeciwko projektowi protestują rodzice. Ich zdaniem, nowe przepisy zwiększą dostępność żłobków, ale kosztem bezpieczeństwa pociech. Między innymi o tym w programie "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS.

Chcą zmienić opłatę za radio i telewizję. Wiemy, ile ma wynosić

Projekt ustawy o opłatach abonamentowych uzyskał już pozytywną opinię Rady Legislacyjnej i w czwartek ma być rozpatrzony przez Komitet Stały. - Ta opłata wynosiłaby około 8 złotych miesięcznie. Jednak wymaga to zmiany prawa w Unii Europejskiej i nie jest takie proste do wprowadzenia - mówi wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Wyjaśniamy, co się zmieni.

Złe warunki pracy i brak dialogu. Pracownicy banku strajkują

"Podkreślamy, że bank nie przeprowadza ani nie planuje zwolnień grupowych. Mimo, iż zatrudnienie w sektorze bankowym od 2011 spadło o prawie 6 procent, w naszym banku wzrosło o 10 procent - z 2700 do niemal 3000 osób. Średni staż pracowników wynosi ponad 5 lat" - oświadczył w poniedziałek Eurobank. Część pracowników banku protestowała w poniedziałek w Warszawie.

Hakerzy są coraz sprytniejsi. Jak zabezpieczyć swój komputer?

Ataki hakerskie zdarzają się codziennie. Ten, który zaczął się w piątek od zawirusowania komputerów brytyjskiej służby zdrowia odróżniał się przede wszystkim szybkością, z jaką się rozprzestrzeniał. Hakerzy wciąż zdobywają nowe umiejętności. O tym, jak się bronić mówi gość "Otwarcia Dnia" w TVN24 BiS Tomasz Kurzak z portalu Softonet.pl.

Nagły wysyp wypadków drogowych. Trzy główne przyczyny

Więcej wypadków i więcej ofiar na polskich drogach. Po pięcioletnim stałym spadku liczby zdarzeń drogowych i liczby poszkodowanych, w ubiegłym roku nastąpił ich zauważalny wzrost - alarmuje Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Dlaczego? Czynników jest kilka.

Mniej wniosków o 500 plus. Minister pracy wyjaśnia, dlaczego

Po raz pierwszy spadła liczba wniosków o 500 plus, w stosunku do marca o 8 tysięcy - poinformowała w poniedziałek minister pracy Elżbieta Rafalska. Jej zdaniem to efekt spadającej liczby rodzin uprawnionych do świadczenia oraz dobrej sytuacji na rynku pracy.

Problem z logowaniem do konta. Przedłuża się awaria w popularnym banku

Firmy korzystające z bankowości internetowej w Banku Pekao SA tymczasowo mają problem z zalogowaniem się do swoich kont. "Powodem utrudnień jest wewnętrzny błąd techniczny" - wyjaśnił w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl Tomasz Bogusławski z biura komunikacji banku. Jak dodał, awaria ma zostać usunięta do godziny 18.00.