Najnowsze

Najnowsze

Dobra pensja i wyjątkowe zadania. Pracownicy pilnie poszukiwani

- Naszym głównym zadaniem jest przeprowadzić bezpiecznie samolot z punktu A do punktu B, czy też wystartować, wylądować na lotnisku manewrowym - mówi o pracy kontrolera lotów Janusz Janiszewski. Gość programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS dodaje, że każdego dnia na polskich lotniskach odbywa się ponad 2,5 tysiąca operacji, co oznacza, że w rękach kontrolerów znajduje się około pół miliona pasażerów.

"Kilogram za 65 tysięcy dolarów". Popyt na rogi nosorożców

Republika Południowej Afryki legalizuje handel rogami nosorożców. Janusz Gałka, podróżnik, pilot wycieczek, wskazuje jednak, że liberalizacja przepisów dotyczy tylko rynku wewnętrznego. - Nie wolno wywozić za granicę (...) natomiast jest to o tyle ciekawe, że Republika Południowej Afryki nie ma de facto wewnętrznego rynku - mówi gość "Pokaż nam świat". W RPA tylko w ostatnim roku zabito około 1400 nosorożców. - Bogaci Chińczycy potrafią wydać na kilogram rogu 60 i 65 tysięcy dolarów - wskazuje Gałka.

Hity na żywo w stolicy hazardu. Ricky Martin zadebiutował w Las Vegas

To będzie gorące lato z Rickim Martinem. Latynoski gwiazdor mimo upływu czasu ciągle jest w formie. Podpisał lukratywny kontrakt i do września będzie śpiewał w najbardziej luksusowych hotelach w Las Vegas. Piosenkarz przygotował show zawierające 21 piosenek. Wszystkie zagra na żywo, takie są wymagania organizatorów w światowej stolicy hazardu. Do jesieni zaplanowano 15 koncertów. Ceny biletów na takie show dochodzą do 200 dolarów. Materiał z programu "Pokaż nam świat".

Był uzależniony od gier. "Zahamowało to moją karierę"

Australijski snookerzysta Neil Robertson przyznał, że był uzależniony od gier komputerowych, co zahamowało jego karierę. - Czasem po nieprzespanej nocy orientowałem się, że już jest szósta rano, a przede mną obowiązki rodzinne i treningi - relacjonował mistrz świata z 2010 roku.

"Piąta Strona Świata", 22.04

Cała Europa żyje wydarzeniami we Francji, gdzie w niedzielę odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich. W jakiej Europie obudzimy się w poniedziałek i jak wybory wpłyną na przyszłość Unii Europejskiej? Odpowiedzi na te pytania szukali goście programu "Piąta Strona Świata" w TVN24 BiS: publicystka Janina Jankowska, trener rozwoju osobistego Tatiana Mindewicz-Puacz, profesor Szewach Weiss oraz Tomasz Krzyżak z "Rzeczpospolitej".

Ile kosztuje rogalik? Odpowiedź warta Pałacu Elizejskiego

Jak cena crossainta, bez którego trudno wyobrazić sobie poranek we Francji, może przełożyć się na wynik wyborów prezydenckich? Okazuje się, że niektórzy politycy nad Sekwaną naprawdę nie wiedzą, ile kosztuje popularny rogalik. Czy brak kontaktu z rzeczywistością obróci się przeciwko nim? Na to pytanie szukaliśmy odpowiedzi w programie "24 Godziny".

Zyskują żony, ale tracą ważny hormon. Naukowcy badają dlaczego

Magnus ma 20 lat, jest singlem i wciąż może się pochwalić sporą ilością testosteronu. Jego kolega z pracy czuje z kolei, że przez siedem lat małżeństwa coś się zmieniło. Duńscy naukowcy pobrali próbki krwi od ponad tysiąca mężczyzn w różnym wieku. Okazało się, że u tych, którzy wzięli ślub, poziom testosteronu obniżył się najbardziej. Testosteron wpływa między innymi na porost włosów, popęd seksualny i masę mięśniową, ale naukowcy na razie nie są w stanie powiedzieć, dlaczego związki odgrywają tutaj istotną rolę. Materiał programu "24 Godziny".

Byli sensacją igrzysk. W nagrodę trafią do portfeli

W Fidżi zostanie wydany nowy banknot o nominale siedmiu miejscowych dolarów. Powstanie on na cześć rugbistów tego kraju, którzy nieoczekiwanie triumfowali w igrzyskach w Rio de Janeiro. To była jedna z największych olimpijskich niespodzianek.

Chciał zabić piłkarzy, aby zarobić na giełdzie

Mężczyzna podejrzany o dokonanie 11 dni temu zamachu na piłkarzy Borussii Dortmund liczył na zysk wskutek spadku wartości akcji klubu. Siergiej W. zagrał na spadek wartości akcji Borussii Dortmund, co mogło spowodować śmierć któregoś z piłkarzy. Jak podał "Bild", mężczyzna mógłby wzbogacić się o prawie 4 miliony euro. Borussia Dortmund jest notowana na giełdzie od 2000 roku. Była pierwszym niemieckim klubem sportowym, który wyemitował akcje. Materiał programu "24 Godziny".

Masaże, naświetlania, spacer w wodzie. Zobacz SPA dla koni

Kiedy człowiek chce poczuć się lepiej to jedzie do spa albo sanatorium. Ale kiedy podupadnie końskie zdrowie sytuacja się komplikuje. Ale wszystko zależy od właściciela. Ci naprawdę troskliwi mogą zabrać konia do końskiego spa. Takiego jak to, w Czechach. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Amerykański gigant bez taryfy ulgowej. Problemem sankcje wobec Rosji

W myśl konsultacji z prezydentem Donaldem Trumpem ministerstwo finansów nie będzie czyniło dla amerykańskich spółek, w tym Exxon Mobil, wyjątku, zezwalając im na prace wiertnicze zabronione obecnymi sankcjami wobec Rosji - oświadczył w piątek minister finansów Steven Mnuchin.

Morawiecki o Berczyńskim i "wykańczaniu caracali"

W całorocznych negocjacjach, które toczone były w ministerstwie rozwoju, w ogóle ani razu się to nazwisko nie pojawiło, ani razu nie było tego pana przy negocjacjach, ani razu nikt nigdy nie wspomniał tego nazwiska - powiedział w RMF FM minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, pytany o udział Wacława Berczyńskiego w procesie negocjacyjnym dotyczącym caracali.

Agencja Fitch obniżyła rating Włoch

Amerykańska agencja ratingowa Fitch obniżyła w piątek rating Włoch z BBB+ na BBB. W komunikacie podkreśliła, że prognoza dla kraju jest stabilna.

Berczyński odchodzi z państwowej spółki lotniczej

Dr Wacław Berczyński złożył rezygnację z pełnienia funkcji przewodniczącego oraz członka rady nadzorczej Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1 w Łodzi - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Obrony Narodowej. Wcześniej zrezygnował także z kierowania podkomisją smoleńską.

Play rozważa debiut na giełdzie

Akcjonariusze i zarząd P4, operatora sieci Play, rozważają różne opcje dla spółki, jedną z nich jest debiut na giełdzie - poinformowała w komunikacie Impera Holdings SA, właściciel P4.

Brytyjskie eldorado? Polacy często pracują więcej i poniżej kwalifikacji

Jak sobie radzą na brytyjskim rynku pracy obywatele innych państw Unii Europejskiej? Jak się okazuje, pozycja zawodowa w dużej mierze zależy od kraju pochodzenia. W zdecydowanej lepszej sytuacji są osoby, które są obywatelami "starej części" Wspólnoty. Imigranci z ośmiu krajów Europy Środkowo-Wschodniej często wykonują prace poniżej swoich kwalifikacji, zarabiają mniej i pracują więcej niż Brytyjczycy. Zobacz, co robią.

"Biznes dla Ludzi", 21.04

Sytuacja na rynku pracy w Polsce i Europie - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Piotr Dziedzic, dyrektor w Michael Page, członek zarządu Polskiego Forum HR oraz Piotr Mazurkiewicz, partner w HRK.

"Bilans", 21.04

Wpływ działań rządu Beaty Szydło na ożywienie gospodarki - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego oraz Marek Zuber, ekonomista.