Najnowsze

Najnowsze

Samsung pokazał nowe flagowce

Samsung tuż przed Mobile World Congress w Barcelonie zaprezentował nowe flagowe modele smartfonów: Galaxy S9 oraz S9 Plus. W ten sposób południowokoreański koncern chce zwiększyć przewagę nad największym obecnie konkurentem - firmą Apple.

Przegląd prasy. Chcą otworzyć niebo dla dronów

Rząd chce otworzyć przestrzeń powietrzną dla latających robotów. Za pół roku mogą zacząć dostarczać próbki medyczne. To test, który zwiastuje początek podniebnej rewolucji - czytamy w poniedziałek w "Rzeczpospolitej".

Wygoda, ale nie na każde warunki. Coraz więcej kierowców wybiera takie opony

Coraz więcej Polaków wybiera opony całoroczne. Ich sprzedaż w zeszłym roku wzrosła o 30 procent. - Polscy kierowcy patrzą na wygodę stosowania takich opon, nie trzeba ich zmieniać, nie trzeba stać w kolejce, ale pamiętajmy, że to nie jest opona na każde warunki - podkreśla Piotr Sarnecki z Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Jak skutecznie dbać o lakier? Sposoby na każdą kieszeń

Nowe wodne lakiery, którymi pokrywane są samochody są nietrwałe i szybko się rysują, dlatego o takie samochody powinno się wyjątkowo dbać. Tak często przekonują nas spece od połysku karoserii. Czy rzeczywiście diabeł taki straszny jak go malują? Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Żywność, kosmetyki i bursztyny. Polskie firmy ruszają na podbój Chin

Dotąd nasze działania koncentrowaliśmy głównie na promocji Polski jako miejsca lokowania inwestycji chińskich czy azjatyckich, teraz coraz bardziej stawiamy na pobudzanie działalności eksportowej polskich przedsiębiorców, między innymi na rynek chiński - powiedział szef biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Szanghaju Andrzej Juchniewicz.

Najdalej wysunięte na południe miasto na Ziemi. "To jest koniec świata"

Sto krajów w pięć lat - to misja realizowana przez Roberta Szulca, gościa cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS. Podróżnik odwiedził już między innymi miasto Ushuaia w Argentynie. - To najdalej wysunięte na południe miasto na Ziemi - mówi Szulc. - To jest rzeczywiście koniec świata i to tam znajduje się legendarna latarnia morska z książki Juliusza Verne'a "Latarnia na końcu świata" - dodaje. Podróżnik przypomina, że miasto było kiedyś kolonią karną. - To nie jest miejsce często odwiedzane przez turystów i dzięki temu zachowało swoją autentyczność - podkreśla Robert Szulc.

Ranking krajów atrakcyjnych dla studentów. Polska nigdy nie była tak wysoko

Pierwszy raz w historii Polska znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu krajów najbardziej atrakcyjnych dla zagranicznych studentów. - Najwięcej przyjeżdża do nas Hiszpanów, Niemców i Turków - mówił w TVN24 dr Paweł Poszytek z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. W zestawieniu najlepsze okazały się Niemcy, przed Wielką Brytanią i Francją.

Mauritius bez tajemnic. Ile kosztuje podróż na rajską wyspę Afryki?

Blisko 2700 złotych - tyle trzeba zapłacić za bilet lotniczy z Warszawy na Mauritius, z przesiadką w Paryżu. Nocleg na miejscu kosztuje od 62 do nawet 2529 złotych. Zorganizowana, trzynastodniowa wycieczka to zaś wydatek rzędu 7149 złotych. Jakub Porada, prowadzący cykl "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS, wskazuje, że nie wydamy za dużo na transport publiczny oraz jedzenie. Ośmiornica z ryżem w barze kosztuje około 15 złotych, a trójkątny pieróg z nadzieniem smażony w głębokim tłuszczu - około 3 złote.

Reporter "Faktów" TVN jakiego nie znacie. "Polecam to każdemu"

Trzy tysiące kilometrów z Malagi przez bezkresy i pustynie Maroka do Sahary Zachodniej, a to wszystko na motocyklu. Taką trasę pokonał Paweł Płuska, reporter "Faktów" TVN. - Jest to gigantyczna przyjemność i polecam to każdemu - mówi gość cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS. Jak dodaje, Maroko to kraj gigantycznych kontrastów. - Wystarczy, że odjedziesz 30 kilometrów od wybrzeża i tam poznajesz prawdziwe Maroko - wskazuje Paweł Płuska.

Zakaz handlu problemem dla części pracowników. Wiceminister: znajdą sobie inne zajęcie

W przypadku nagminnego łamania ustawy ograniczającej handel w niedziele, będzie ona nowelizowana i doprecyzowana - zapowiada wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. Jak dodaje, nowe przepisy mogą stanowić "mały problem" dla osób, które pracują tylko w weekendy. - Myślę jednak, że przy tak niskim bezrobociu spokojnie sobie poradzą. Może te osoby znajdą sobie inne zajęcie na rynku - ocenia wiceminister.

Ostatnia rola aktora wszech czasów. Na co wybrać się do kina?

Jest zdobywcą trzech Oscarów za pierwszoplanowe role, a magazyn "Time" uznał go za aktora wszech czasów. Bogata kariera Daniela Day-Lewisa dobiega końca. - Wszystko wskazuje na to, że kreacja aktorska, którą możemy podziwiać w filmie "Nić widmo", to będzie jego ostatni film - mówi Ewelina Woźnica z TVN24. Poza premierą amerykańskiego dramatu, do kin wchodzi także film akcji "Czarna Pantera". - To przełomowa produkcja, dlatego że pierwszy raz w portfolio Marvela pojawił się taki film, który jest niemalże w stu procentach poświęcony czarnoskórym bohaterom - zauważa Woźnica. Kolejną propozycją jest też polski dramat "Pomiędzy słowami".

Nie tylko na naprawę. Kierowcy mogą otrzymać dodatkowe pieniądze po wypadku

Gdy mamy stłuczkę, to auto naprawiamy zazwyczaj za pieniądze z odszkodowania i uważamy sprawę za zamkniętą. Często należą nam się jednak dodatkowe pieniądze. Ubezpieczyciele powinni również wypłacać z OC sprawcy rekompensatę za to, że nasz samochód, z powodu napraw blacharskich, stracił na wartości. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Kiedy powstał język? Niezwykłe odkrycia naukowców

Najnowsze odkrycia naukowe prowadzą do wniosku, że nasi praprzodkowie już milion lat temu używali czegoś, co można uznać za początki mowy. Dotąd sądzono, że język zaczął powstawać około 300 tysięcy lat temu. Nowa teoria powstała w oparciu o analizę przemieszczania się Homo erectus. Okazało się, że dotarł on na statku z Afryki aż do Indonezji. A skoro tak, to jego zdolności komunikacyjne musiały być dużo większe niż sądzono. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Innowacyjne pociągi wjadą na polskie tory. "Pojadą 250 km/h"

My nie wyprodukujemy pociągu, który będzie jechał 350 czy 500 kilometrów na godzinę, bo po prostu nie mamy takich zdolności, kadry inżynierskiej oraz potrzeb. Na pewno nie staniemy się również eksporterem takich pociągów - powiedział w programie "Biznes dla Ludzi" Adrian Furgalski z Zespołu Doradców TOR. Skomentował w ten sposób podpisanie przez PKP Intercity listu intencyjnego z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w sprawie stworzenia innowacyjnych pociągów.

Rewolucja coraz bliżej. Kilkuset chętnych na testy nowoczesnych aut

Wystarczy ściągnąć aplikację i zapisać się na jazdę. Testy odbędą się w przyszłym miesiącu w Japonii, a dotychczas na przejażdżkę zapisało się 300 osób. Jest jednak jedno ale, jazda będzie ograniczona do 4,5 kilometra, a sama trasa konkretnie wyznaczona. Japoński producent aut zaznacza, że technologia zacznie być wykorzystywana na rynku komercyjnym za kilka lat. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Chcą pobrać DNA od psów. Sprawdzą, kto nie sprząta po pupilach

Na jednym z osiedli w Dakocie Północnej w USA zarządca wysłał lokatorom wiadomość, że od każdego psa ma być pobrana próbka DNA. Ma to służyć sprawdzeniu, kto nie sprzątnął odchodów po swoim pupilu. Zarządcy tłumaczą, że chodzi o czystość. Ale mieszkańcy, choć zgadzają się z tym, że o czystość trzeba dbać, mają wątpliwości, czy ktoś nie chce w ten sposób wyciągnąć od nich dodatkowych pieniędzy. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Premia za szybkość w sprawie drugiego dziecka. "Analizujemy taką zachętę"

W styczniu 2018 roku urodziło się ponad 34 tysiące dzieci, podobnie jak rok temu - poinformowała w piątek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Podkreśliła, że dane są wstępne i opierają się na systemie PESEL. Jak dodała, ministerstwo analizuje wprowadzenie zachęty do przyspieszania decyzji w sprawie drugiego dziecka.

Liczba wysłanych dokumentów szybko rośnie. Nowy obowiązek wobec fiskusa

Do resortu finansów trafiło już ponad milion plików JPK_VAT za styczeń - poinformował w piątek wiceminister finansów Paweł Cybulski. Resort przypomina, że poniedziałek będzie ostatnim dniem, kiedy podatnicy VAT będą mogli złożyć pliki JPK_VAT za poprzedni miesiąc. Jeszcze na początku tygodnia informowaliśmy, że do ministerstwa trafiło 420 tys. plików.