Najnowsze

Najnowsze

Zakaz handlu. Czy w niedziele 6 stycznia będzie można zrobić zakupy?

Niedziela 6 stycznia to pierwsza niedziela w nowym roku i jednocześnie święto Trzech Króli. W tym dniu sklepy będą zamknięte. Zakupy będzie można zrobić między innymi na stacjach benzynowych czy w sklepach prowadzonych przez właścicieli. Otwarta będzie część galerii handlowych - czynne będą w nich między innymi restauracje, kawiarnie, cukiernie i piekarnie.

"Bilans". Wygaszanie handlu w niedziele

Zakaz handlu w niedziele w 2019 roku - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Pawła Blajera był Marek Tatała z Forum Obywatelskiego Rozwoju. Ponadto o sytuacji na rynku motoryzacyjnym mówił Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.

"Biznes dla Ludzi". Pracodawcy walczą o pracowników

Walka firm o fachowców i specjalistów - to jeden z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Pawła Blajera był Andrzej Kubisiak, ekspert rynku pracy. Ponadto o obowiązkach pracodawców zimą mówił Paweł Mazur, radca prawny w Kancelarii Głowacki i Wspólnicy.

"Nie zrezygnuję, nawet jeśli Trump o to poprosi"

Szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed) Jerome Powell oświadczył w piątek, że nie otrzymał żadnych bezpośrednich uwag z Białego Domu na temat swojej pracy i nie zrezygnuje ze stanowiska, nawet jeśli prezydent Donald Trump go o to poprosi.

Po paliwo za Odrę. Można sporo zaoszczędzić

Polscy kierowcy przecierają oczy ze zdumienia. Tuż za niemiecką granicą za olej napędowy trzeba zapłacić w przeliczeniu 4,7 złotego za litr, podczas gdy w Polsce ceny kształtują się powyżej 5 złotych. Paliwowa turystyka z Niemiec do Polski po olej napędowy została zawieszona - zauważa prasa za Odrą.

NIK wchodzi do banku centralnego. Rzecznik NBP: to coroczna i rutynowa kontrola

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadza corocznie rutynową kontrolę z realizacji zadań związanych z bankową obsługą budżetu państwa oraz wykonanie planu finansowego Narodowego Banku Polskiego - powiedział w piątek rzecznik prasowy Narodowego Banku Polskiego Maciej Antes. Jak dodał, zasady wynagradzania w NBP "nie uległy zasadniczym zmianom od 2011 roku".

Państwo tańczy walca na parkiecie. Oto największe spółki na giełdzie

PKO BP, Orlen i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) - to największe spółki na polskiej giełdzie według stanu na koniec roku. Wśród dziesięciu największych firm notowanych na warszawskim parkiecie aż osiem to spółki kontrolowane przez państwo. - Znaczenie prywatnych przedsiębiorstw na GPW powinno systematycznie rosnąć - ocenia jednak Konrad Księżopolski z Haintong Banku.

Resort energii przekonuje: ustawa prądowa to nie pomoc publiczna

Rozwiązania wprowadzone w ustawie w sprawie cen prądu, nie są pomocą publiczną, bo oddziałują na wszystkie podmioty na rynku energii elektrycznej, ustawa nie zmienia zasad rynku konkurencyjnego i jest zgodna z prawem Unii Europejskiej - przekonuje Ministerstwo Energii.

Związkowcy domagają się korekty programu 500 plus

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych skierowało do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej pismo w sprawie konieczności nowelizacji programu 500 plus. "Domagamy się nie tylko podniesienia kryteriów dochodowych uprawniających do świadczenia wychowawczego na drugie i kolejne dziecko w rodzinie, ale także wdrożenia rozwiązania >złotówka za złotówkę<" - czytamy w oświadczeniu OPZZ.

Lawina pozwów frankowiczów. Prezes sądu apeluje o rozwiązanie

W okresie od 1 stycznia do 27 grudnia 2018 roku do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynęło 2549 spraw frankowiczów. Stanowi to niemal 25 procent wszystkich pozwów cywilnych, a z pominięciem rozwodów - ponad 30 procent. Zdaniem prezesa sądu skala problemu jest tak duża, że wymaga podjęcia rozwiązań ustawowych.

Talerz Polaka pełen "E". Alarmujący raport NIK

Ponad dwa kilogramy - tyle przeciętny konsument spożywa w ciągu roku dodatków do żywności oznaczonych różnego rodzaju "E" - wskazuje Najwyższa Izba Kontroli. Alarmuje, że brakuje właściwego nadzoru nad stosowaniem produktów spożywczych, które nafaszerowane są konserwantami, przeciwutleniaczami, emulgatorami, czy wzmacniaczami smaku.

A2 pęka w szwach. Będzie dodatkowy pas

Otwarcie ofert w przetargach na projekty poszerzenia autostrady A2 z Warszawy do Łodzi o kolejny pas nastąpi 29 stycznia i 1 lutego - poinformował na konferencji prasowej pełniący obowiązki Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Żuchowski. Wcześniej minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział, że trasa "będzie miała także bardzo istotne znaczenie w kontekście planów realizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego".