TVN24 | Białystok

Agresywny bóbr atakował krowy

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/gp
Źródło:
tvn24.pl
Bóbr podrapał pazurami jedną z krówKP PSP Tomaszów Lubelski
wideo 2/7
KP PSP Tomaszów Lubelski Bóbr podrapał pazurami jedną z krów

Przygotowywał się do skoku, powoli podchodził, a w końcu podrapał pazurami jedną z krów. Tak zachowywał się bóbr, który wdarł się na teren prywatny i zaczął atakować bydło. Na miejscu interweniowała straż pożarna. Agresywne zwierzę zostało przekazane do inspektoratu weterynarii na obserwację.  

Wszystko działo się w poniedziałek (14 czerwca) około godz. 15 na terenie prywatnej posesji w miejscowości Żerniki w gminie Ulhówek w województwie lubelskim.

- Właściciel poinformował nas o agresywnym bobrze, który wszedł do zagrody z krowami i zaczął atakować bydło – mówi młodszy brygadier Jacek Zwolak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim.

Trzeba go było wypłoszyć i złapać do klatki

Strażacy zamknęli bobra w metalowej klatceKP PSP Tomaszów Lubelski 

Na filmie, który mają strażacy, widać, jak bóbr przygotowuje się do skoku, powoli podchodzi, a w końcu rzuca się na jedną z krów.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wypłoszeniu zwierzęcia i zamknięciu go w metalowej klatce – opowiada strażak.

Zwierzę jest obserwowane pod kątem wścieklizny

Bóbr został przekazany do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Tomaszowie Lubelskim.

- Chodzi o obserwację pod kątem tego, czy nie ma przypadkiem wścieklizny. Trzeba sprawdzić, tym bardziej że krowa, która widoczna jest na filmie, została przez niego podrapana – podkreśla mł. bryg. Zwolak.

Zwierzę trafiło do powiatowego inspektoratu weterynarii KP PSP Tomaszów Lubelski 
Bóbr wszedł do zagrody we wsi Żerniki w województwie lubelskim

Autor:tm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KP PSP Tomaszów Lubelski