W nocy spłonęły słomiane stroiki przygotowane na dożynki, strażacy podejrzewają podpalenie. "Ktoś chciał nam popsuć święto"

Autor:
tm
Źródło:
tvn24.pl
Surhów. Spłonęły dwa stoiki dożynkowe. Według komendatna ochotniczej straży pożarnej doszło do podpalenia (materiał z 14.08.2022)
Surhów. Spłonęły dwa stoiki dożynkowe. Według komendatna ochotniczej straży pożarnej doszło do podpalenia (materiał z 14.08.2022)OSP Surhów
wideo 2/7
OSP SurhówSurhów. Spłonęły dwa stoiki dożynkowe. Według komendatna ochotniczej straży pożarnej doszło do podpalenia

Ogień strawił dwie pięknie udekorowane przez mieszkańców bele słomy, które miały być atrakcją niedzielnych dożynek w Surhowie (Lubelskie). Strażacy ochotnicy, który w środku nocy gasili pożar, nie mają wątpliwości, że to było podpalenie. Pomogli mieszkańcom stworzyć nowe stroiki. 

W nocy z soboty na niedzielę (13-14 sierpnia) o godzinie pierwszej strażacy zostali wezwani do pożaru dwóch okazałych stroików, które miały być atrakcją niedzielnych gminno-parafialnych dożynek gminy Kraśniczyn, odbywających się w tym roku w Surhowie.

- To było ewidentne podpalenie. Praktycznie przez cały dzień padał deszcz. W nocy trwa była mokra, a ze zgłoszenia wynikało, że bele paliły się od góry – mówi Marcin Krzyszczak, komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Surhowie.

Tak wyglądały stoiki, które w nocy spłonęły OSP Surhów

Mieszkańcy są oburzeni

- Pomagaliśmy tworzyć te stroiki. Po tym, co się stało, mieszkańcy nie kryją swojego oburzenia. Najwyraźniej ktoś próbował popsuć nam święto – zaznacza strażak.

Bele zajęły się ogniem OSP Surhów

Czytaj też: Przyznał, że podpalił las. Tłumaczył się wypitym alkoholem i fantazją

Około południa na profilu facebookowym OSP pojawił się wpis o treści "Pamiętaj podpalaczu!!! nas nie złamiesz!!!" Godzinę później załączono zdjęcia nowych stroików.

- Zebraliśmy się i bardzo szybko to razem zrobiliśmy – podkreśla Marcin Krzyszczak.

Wykonano już nowe stroiki OSP Surhów
Do pożaru doszło w miejscowości Surhów w powiecie krasnostawskim
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: OSP Surhów

Pozostałe wiadomości