"Mam obawę, że zaraz padniemy. Że ludzie będą umierać w karetkach przed szpitalami"

Źródło:
TVN24, PAP
"Boję się, że nie damy rady"
"Boję się, że nie damy rady"TVN24 Łódź
wideo 2/10
"Boję się, że nie damy rady"TVN24 Łódź

Przed nami szczyt trzeciej fali i święta, w które zwykle spotykaliśmy się z bliskimi. Resort zdrowia jeszcze nie przedstawił listy ewentualnych obostrzeń na ten czas. - Trzeba uniemożliwić spotkania w większym gronie, należy pozamykać kościoły. W trakcie tego drastycznego lockdownu trzeba będzie maksymalnie przyspieszyć program szczepień – uważa profesor Marta Wawrzynowicz-Syczewska, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych, Hepatologii i Transplantacji Wątroby szpitala w Szczecinie.

Szczyt trzeciej fali jeszcze jest przed nami – powiedział we wtorek Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Według najnowszych danych z resortu, poprzedniej doby zakażenie koronawirusem potwierdzono u 16 741 osób, a zmarło 396 chorych.

- Mimo dzisiejszego, niedużego jak na ostatnie dni, wzrostu (…) to nie jest to jeszcze żadna oznaka, że epidemia w naszym kraju spowalnia. Najważniejsze są zestawienia tygodniowe, a one nadal budzą nasz duży niepokój – zaznaczył rzecznik Wojciech Andrusiewicz i przypomniał, że średnia tygodniowa liczba zakażeń jest na dość dużym pułapie 22,5 tys.

Zaraportowana we wtorek liczba zakażeń jest o około 2,5 tys. większa niż przed tygodniem. I o te najnowsze dane oraz o pomysły, jak tę krzywą zachorowań wypłaszczać, pytamy ekspertów na antenie TVN24. OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

"To dzisiejsze wahnięcie w dół wcale nie napawa mnie optymizmem"

- To jest efekt zachorowań sprzed dwóch, trzech tygodni, ponieważ te zgony nie następują od razu. Natomiast to dzisiejsze wahnięcie w dół wcale nie napawa mnie optymizmem, dlatego że okres hospitalizacji to od dwóch do trzech tygodni. A pod koniec tygodnia zwykle te wskaźniki wzrastają, zobaczymy, co będzie dalej – powiedziała prof. Joanna Zajkowska, podlaski wojewódzki konsultant do spraw epidemiologicznych. 

Prof. Zajkowska o zakażeniach ogółem w Polsce i na Podlasiu
Prof. Zajkowska o zakażeniach ogółem w Polsce i na Podlasiu- To jest efekt zachorowań sprzed 2-3 tygodni, ponieważ te zgony nie następują od razu. Natomiast to dzisiejsze wahnięcie w dół wcale nie napawa mnie optymizmem, dlatego że okres hospitalizacji to od 2 do 3 tygodni. A pod koniec tygodnia zwykle te wskaźniki wzrastają, zobaczymy co będzie dalej – powiedziała prof. Joanna Zajkowska, podlaski wojewódzki konsultant do spraw epidemiologicznych. TVN24

Profesor opowiedziała również, jak obecnie wygląda sytuacja w podlaskich szpitalach. Wskazała, że na razie tamtejsze szpitale dysponują jeszcze wolnymi miejscami, ale nie wszystkie. - Szpital zakaźny już jest prawie wysycony, jeśli chodzi o zajętość miejsc. Uruchamiany jest drugi szpital tymczasowy, który będzie stanowił bufor, jeżeli nie będziemy w stanie pomieścić pacjentów. (...) Dużo osób choruje w domu i w tej drugiej fazie choroby dopiero trafia do szpitala. I tutaj często jesteśmy bezradni, bo wszystkie możliwości terapii są wyczerpane – mówiła prof. Zajkowska.

Profesor Zajkowska ma nadzieję, że w Polsce nie dojdzie do czarnego scenariusza i że dzięki restrykcjom i licznym apelom o rozsądek uda się zapanować nad pandemią. - Myślę, że te rozmowy o świętach, gdzie zalecamy jednak ograniczyć możliwość kontaktowania się i podróżowania, że jednak to spowolni pandemię. I że nawet jeśli będziemy mieć do czynienia ze wznoszącą się krzywą zachorowań, to ona będzie w miarę łagodna. To dałoby możliwość hospitalizacji tym osobom, które ulegną zakażeniu – tłumaczy.

"W naszej klinice na razie są pojedyncze młodsze przypadki"
"W naszej klinice na razie są pojedyncze młodsze przypadki"Profesor Joanna Zajkowska, podlaski wojewódzki konsultant do spraw epidemiologicznych o najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia dot. liczby zakażeń koronawirusem. TVN24

Konsultant przyznała też, że bardzo jej się podobają rekomendacje w Niemczech. - One nie są takie kategoryczne, restrykcyjne. Nie polegają na tym, że mamy siedzieć w domu, tylko zwracają uwagę na te wszystkie punkty, gdzie się zakażamy. Wprowadzają możliwość pracy zdalnej, ograniczanie spotkań rodzinnych i świątecznych oraz robienie zakupów w okolicach okołoświątecznych – dodaje prof. Zajkowska.

- Nie znamy jeszcze dokładnych planów ministerstwa na obostrzenia przed świętami. Jakie mogą być konsekwencje, jeśli ktoś zbyt luźno będzie podchodził do obowiązujących obostrzeń? – dopytywała na antenie TVN24 Joanna Kryńska.

- To po prostu przyniesienie zakażenia do domu i wzięcie odpowiedzialności za zdrowie osób, z którymi się spotykamy. Wszyscy chcemy się spotykać, każdy z nas ma jakieś swoje socjalne i rodzinne relacje, które chce podtrzymać, ale pomyślmy o innych, nie o sobie. To my bierzemy odpowiedzialność za możliwe zakażenia. Wtedy, gdy chorujemy bezobjawowo też – dodała prof. Zajkowska.

"Pomyślmy o innych"
"Pomyślmy o innych"Profesor Joanna Zajkowska, podlaski wojewódzki konsultant do spraw epidemiologicznych o najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia dot. liczby zakażeń koronawirusem. TVN24

Albo radykalne działania, albo system się załamie

Z kolei profesor Marta Wawrzynowicz-Syczewska, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych, Hepatologii i Transplantacji Wątroby szpitala w Szczecinie podkreślała na antenie TVN24, że sytuacja w służbie zdrowia staje się krytyczna. Wskazywała, że liczba zajętych łóżek i osób wymagających wsparcia ze strony respiratora rośnie bardzo szybko. - Mam obawę, że zaraz padniemy. Że ludzie będą umierać w karetkach przed szpitalami albo w swoich domach. Jeśli nie zmienimy czegoś bardzo radykalnie, to po prostu nie damy (dłużej - red.) rady – mówiła. 

Żeby nie doszło do takiego scenariusza - jej zdaniem - należy wprowadzić "coś na kształt godziny policyjnej": - Trzeba uniemożliwić spotkania w większym gronie. Na czas zbliżających się świąt należy pozamykać kościoły. W trakcie tego drastycznego lockdownu trzeba będzie maksymalnie przyspieszyć program szczepień – wskazywała profesor Wawrzynowicz-Syczewska.

"Boję się, że nie damy rady"
"Boję się, że nie damy rady"TVN24 Łódź

Gość TVN24 przypominał, że najwięcej zakażeń jest w zakładach pracy. Ludzie przynoszą wirusa do domu i zakażają domowników. Dlatego też niezbędne jest wprowadzenie - tam, gdzie to tylko możliwe - pracy zdalnej. - Gdzieś żyć musimy. Ale teraz trzeba zawiesić wszelkie kontakty międzyludzkie, które nie są absolutnie niezbędne – dodała profesor. Mówiła, że najbardziej zagrożone są osoby pracujące w niewielkich, zamkniętych pomieszczeniach. 

Pytana o to, kiedy chory na COVID-19 powinien szukać pomocy specjalisty, profesor Marta Wawrzynowicz-Syczewska wskazywała, że należy to zrobić, kiedy pojawia się uczucie duszności. Alarmować musi nas też wysoka, utrzymująca się przez kilka dni gorączka i poczucie ogólnego osłabienia. - Często ludzie wyczekują w nadziei, że przebieg ich choroby będzie lżejszy. Zaznaczam jednak, że terapia jest najbardziej efektywna w początkowym przebiegu choroby, kiedy mamy większe możliwości interweniowania – mówił gość TVN24.

Autorka/Autor:aa,bż/ec

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum TVN

Pozostałe wiadomości

Policjanci z Pabianic (woj. łódzkie) poszukują kobiety, która brutalnie pobiła 33-latkę na przystanku autobusowym. Pokrzywdzona z obrażeniami trafiła na szpitalny oddział ratunkowy, po wyjściu z placówki o zdarzeniu zawiadomiła policję. Nagranie ze zdarzenia opublikowała straż miejska.

Pobiła kobietę na przystanku. "Brutalna pomyłka". Nagranie

Pobiła kobietę na przystanku. "Brutalna pomyłka". Nagranie

Źródło:
tvn24.pl

Senator Koalicji Obywatelskiej Jerzy Wcisło przeprowadził kontrolę w siedzibie Fundacji "Dumni z Elbląga". Fundacja za ponad dwa miliony złotych od byłego ministra edukacji Przemysława Czarnka kupiła dom z ogrodem. Czy jest tam prowadzona działalność związana z edukacją? To właśnie postanowił sprawdzić senator Wcisło.

"Ślady po jakiejś libacji". Senator z kontrolą w siedzibie Fundacji "Dumni z Elbląga"

"Ślady po jakiejś libacji". Senator z kontrolą w siedzibie Fundacji "Dumni z Elbląga"

Źródło:
TVN24

Chiński rząd zdecydował o jednostronnym zniesieniu wiz krótkoterminowych dla polskich obywateli. Poinformowano o tym w poniedziałek po spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z przywódcą kraju Xi Jinpingiem w Pekinie.

Chiny znoszą wizy krótkoterminowe dla Polaków

Chiny znoszą wizy krótkoterminowe dla Polaków

Źródło:
PAP

Prokuratura Rejonowa w Gorzowie Wielkopolskim przekazała, że przeprowadzona dzisiaj sekcja zwłok 19-dniowego chłopca wykazała, że bezpośrednią przyczyną śmierci były obrażenia czaszkowo-mózgowe, powikłane obrzękiem i śmiercią mózgu. Rodzice usłyszeli już zarzuty znęcania się nad osobą nieporadną i spowodowania ciężkich obrażeń, które doprowadziły do śmierci dziecka. Nie przyznali się do winy, zostali aresztowani na trzy miesiące.

Znamy wyniki sekcji zwłok 19-dniowego chłopca z Gorzowa Wielkopolskiego

Znamy wyniki sekcji zwłok 19-dniowego chłopca z Gorzowa Wielkopolskiego

Źródło:
tvn24.pl

73-letnia brytyjska księżniczka Anna doznała lekkich obrażeń i wstrząśnienia mózgu w wyniku niedzielnego wypadku. Przebywa w szpitalu - poinformował Pałac Buckingham.

Wypadek księżniczki Anny. Jest oświadczenie pałacu

Wypadek księżniczki Anny. Jest oświadczenie pałacu

Źródło:
Reuters, PAP

Sąd Apelacyjny w Katowicach utrzymał w mocy wyrok 16 lat więzienia dla Łukasza T., kierowcy miejskiego autobusu, który w lipcu 2021 r. w centrum Katowic przejechał 19-letnią dziewczynę. Odpowiadał za jej zabójstwo i próbę zabicia kilku innych osób, które również znalazły się na jezdni. Obrońca kierowcy wnosił o uniewinnienie. Prokurator domagał się 25 lat więzienia, a rodzina zmarłej - w tym jej ojciec - żądała dożywocia. Wyrok jest prawomocny.

Autobus wjechał w grupę osób, zginęła 19-latka. Kierowca usłyszał wyrok

Autobus wjechał w grupę osób, zginęła 19-latka. Kierowca usłyszał wyrok

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Nowy prezes Orlenu w wywiadzie dla brytyjskiego dziennika "Financial Times" opowiedział, jakie ma plany wobec koncernu i co go zaskoczyło po objęciu sterów w spółce. - Nie spodziewałem się, że tak wiele osób związanych z polityką będzie pracować w Orlenie - przyznał Ireneusz Fąfara. O dziedzictwie Daniela Obajtka powiedział, że to "coś w rodzaju czebola" - czyli modelu wielobranżowych konglomeratów, które przez długi czas dominowały w gospodarce Korei Południowej.

Prezes Orlenu o dziedzictwie Daniela Obajtka: coś w rodzaju czebola

Prezes Orlenu o dziedzictwie Daniela Obajtka: coś w rodzaju czebola

Źródło:
PAP

Dotychczasowy system finansowania nie gwarantuje stabilności mediów. Proponujemy likwidację abonamentu na rzecz finansowania mediów publicznych z budżetu państwa - ogłosiło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Resort proponuje, by przekazywać na ten cel co najmniej 0,09 procent PKB rocznie.

Abonament RTV do likwidacji. Rząd ma nowy pomysł

Abonament RTV do likwidacji. Rząd ma nowy pomysł

Źródło:
PAP

Tamayo Perry, aktor który wystąpił między innymi w "Piratach z Karaibów", został zaatakowany podczas surfowania przez rekina. Służby ratunkowe szybko zjawiły się na miejscu, ale mężczyzny nie udało się już uratować. Zmarł w wieku 49 lat.

Aktor "Piratów z Karaibów" zmarł po ataku rekina

Aktor "Piratów z Karaibów" zmarł po ataku rekina

Źródło:
NBC Chicago, Sky News, Time

Naukowcy odkryli nieznany im dotąd sposób, w jaki bakterie emitują gazy cieplarniane. Niektóre grupy mikroorganizmów, gdy nie mają wystarczającego dostępu do tlenu, potrafią zasilać swój metabolizm za pomocą azotanów. W procesie tym wytwarzane są znaczące ilości gazu o silnym działaniu cieplarnianym. Naukowcy uspokajają, że emisjom tym możemy przeciwdziałać w jeden prosty sposób.

Odkryto nieznane dotąd źródło emisji gazów cieplarnianych

Odkryto nieznane dotąd źródło emisji gazów cieplarnianych

Źródło:
Caltech

Od kilku dni furorę w sieci robi zwiastun serialu "Pingwin", nakręconego dla platformy Max. Jest to spin-off "Batmana" Matta Reevesa oparty na tytułowej postaci. W głównej roli wystąpi Colin Farrell. Aktor odtwarza swoją rolę z "Batmana" i obiecuje, że będzie jeszcze mroczniej i brutalniej niż w fabule. Serial trafi do sieci we wrześniu.

Będzie jeszcze mroczniej. Wiemy, kiedy "Pingwin" trafi na platformę Max

Będzie jeszcze mroczniej. Wiemy, kiedy "Pingwin" trafi na platformę Max

Źródło:
"Variety", tvn24.pl

Na Estakadzie Kwiatkowskiego w Gdyni tir uderzył w samochód osobowy, który wjechał w kolejne. Łącznie uszkodzono sześć aut, nikomu nic się nie stało. Na ten moment nie wiadomo, czy kierowca był trzeźwy. Na miejscu pracują służby.

Tir skasował sześć aut

Tir skasował sześć aut

Źródło:
tvn24.pl

34-letni Lukas McClish zgubił się w lesie podczas wędrówki. Mężczyznę udało się odnaleźć po dziesięciu dniach dzięki wykorzystaniu policyjnych dronów. Przeżył, ponieważ - jak sam przyznał - pił bardzo duże ilości wody z pobliskich potoków i wodospadów.

Zaginiony turysta odnaleziony po 10 dniach w górach. Przeżył, bo pił dużo wody

Zaginiony turysta odnaleziony po 10 dniach w górach. Przeżył, bo pił dużo wody

Źródło:
CNN, ABC 7 News, NBC News

- Zacząłem się bać schodzić po kawę. Unikałem rozmów z ludźmi, bo nie chciałem, żeby to pytanie padło. Uświadomiłem sobie, że muszę powiedzieć na głos, jak jest - mówi Piotr Jacoń, dziennikarz TVN24, ojciec transpłciowej córki. Właśnie ukazała się jego druga książka "Wiktoria. Transpłciowość to nie wszystko". Z Piotrem Jaconiem rozmawia Natalia Szostak.

Piotr Jacoń: Myśleliśmy, że nasze życie się skończyło. Dziś ledwie ten dzień pamiętamy

Piotr Jacoń: Myśleliśmy, że nasze życie się skończyło. Dziś ledwie ten dzień pamiętamy

Źródło:
tvn24.pl

Ataki węży wywołały panikę wśród mieszkańców Bangladeszu. Za wiele z nich odpowiedzialne są żmije łańcuszkowe - jedne z najniebezpieczniejszych gadów Azji. Zwierzęta te zniknęły z kraju na początku XXI wieku, ale od niedawna zaczynają być zauważane w niektórych regionach.

Ataki węży wywołały panikę. W masowych polowaniach giną też niegroźne gatunki

Ataki węży wywołały panikę. W masowych polowaniach giną też niegroźne gatunki

Źródło:
BBC, TBS News

Na pomoście zamkowym w Szczecinku doszło do bójki kilkunastu osób. W jej wyniku jedna osoba została ranna, ratownicy udzielili jej pomocy i przewieźli do szpitala. Mężczyzna nie zdecydował się zgłosić zawiadomienia na policję. Na najbliższej, piątkowej sesji rady miasta radni zadecydują o cofnięciu zgody na spożywanie alkoholu w tym miejscu.

Bójka kilkunastu osób na pomoście. Urzędnicy chcą cofnięcia zgody na spożywanie alkoholu w tym miejscu

Bójka kilkunastu osób na pomoście. Urzędnicy chcą cofnięcia zgody na spożywanie alkoholu w tym miejscu

Źródło:
TVN24, tvn24.pl

Łoś spacerujący po torach i rozpędzony pociąg, jadący prosto na zwierzę. Do mrożącej krew w żyłach sytuacji doszło na kolejowym moście średnicowym w Warszawie. W ostatniej chwili maszynista zdążył wyhamować, a zwierzę, które od kilku dni wymykało się leśnikom, w wróciło w końcu tam, gdzie jego miejsce - do lasu. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Łoś na torach i pędzący pociąg. Chwile grozy na moście kolejowym w Warszawie

Łoś na torach i pędzący pociąg. Chwile grozy na moście kolejowym w Warszawie

Źródło:
TVN24

Potężne, wielokilometrowe korki utworzyły się od rana na drogach szybkiego ruchu wokół Poznania. Wszystko przez początek prac nad rozbudową autostrady A2 o trzeci pas ruchu. Pięć kilometrów miał korek pomiędzy węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Luboń. Sytuacja unormowała się dopiero w okolicach południa.

Autostrada zyskuje trzeci pas. Rozpoczęły się prace i korki

Autostrada zyskuje trzeci pas. Rozpoczęły się prace i korki

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Według Komisji Europejskiej (KE) firma Apple może naruszać Akt o Usługach Cyfrowych (DMA). Problemem jest sklep z aplikacjami App Store, który uniemożliwia ich twórcom przekierowywanie klientów do tańszych ofert. Apple to pierwsza platforma, której Bruksela zarzuca łamanie DMA.

Bruksela wzięła pod lupę firmę Apple. Zarzuca łamanie przepisów

Bruksela wzięła pod lupę firmę Apple. Zarzuca łamanie przepisów

Źródło:
PAP

O włos od tragedii na trasie szybkiego ruchu. Gdy w porannym szczycie kierowcy przemierzali aleję Prymasa Tysiąclecia, od jednego z aut odpadło koło i przetoczyło się przez ruchliwą jezdnię. Sytuacja mogła skończyć się kolizją, co widać na nagraniu z kamery samochodowej kierowcy, który napisał na Kontakt 24.

"Jechałem do pracy, gdy nagle spostrzegłem mijające mnie koło"

"Jechałem do pracy, gdy nagle spostrzegłem mijające mnie koło"

Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Odnaleziono ciało turysty, który w niedzielę zaginął na Krecie. Mężczyzna wybrał się na samotną wycieczkę bez zapasu wody. To szósta osoba, która w ciągu ostatnich tygodni zmarła w Grecji prawdopodobnie na skutek przegrzania.

Ciało niemieckiego turysty znalezione na Krecie

Ciało niemieckiego turysty znalezione na Krecie

Źródło:
eKathimerini, Reuters

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Pekinie z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem. - W znaczeniu symbolicznym to ważne, jeśli chodzi o budowanie wzajemnych polsko-chińskich relacji. To ostatni rok mojej drugiej kadencji, ale mam nadzieję, że nasze polsko-chińskie relacje będą zawsze bardzo dobre - powiedział. Wcześniej Duda rozmawiał też z premierem Chin Li Qiangiem.

Duda po spotkaniu z przywódcą Chin. "Pan prezydent nazywa mnie przyjacielem"

Duda po spotkaniu z przywódcą Chin. "Pan prezydent nazywa mnie przyjacielem"

Źródło:
PAP

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał mężczyzna, który zadał kilka ciosów mieczem samurajskim idącemu ulicą innemu mężczyźnie w Boguszowie-Gorcach (woj. dolnośląskie). Sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Zarzuty nieudzielenia pomocy poszkodowanemu usłyszało też dwóch innych mężczyzn, zastosowano wobec nich dozory policyjne. Poszkodowany trafił z ciężkimi obrażeniami do szpitala, lekarze przyszyli mu rękę, jego stan jest stabilny. Nagranie ataku zarejestrowała kamera monitoringu.

Atak mieczem samurajskim na ulicy. Są zarzuty

Atak mieczem samurajskim na ulicy. Są zarzuty

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TV DAMI Region

Najwyższa Izba Kontroli poinformowała, że w następstwie kontroli dotyczącej budowy przekopu przez Mierzeję Wiślaną złożyła dwa zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na przekroczeniu uprawnień oraz jedno zawiadomienie do rzecznika dyscypliny finansów publicznych w sprawie dokonywania wydatków ze środków publicznych bez upoważnienia.

Przekop Mierzei Wiślanej. NIK zawiadamia prokuraturę

Przekop Mierzei Wiślanej. NIK zawiadamia prokuraturę

Źródło:
tvn24.pl

Prezydent Andrzej Duda przedstawił swoją wizję: w Polsce będzie coraz więcej bogatych ludzi, którzy będą mieli swoje samoloty. Według danych ULC z ostatnich dziesięciu lat w rejestrze cywilnych samolotów przyrost nie był duży, choć systematyczny. Polacy najchętniej inwestują w samoloty ultralekkie.

Prezydent: "coraz więcej ludzi będzie miało swoje samoloty". Ilu już ma? Sprawdziliśmy

Prezydent: "coraz więcej ludzi będzie miało swoje samoloty". Ilu już ma? Sprawdziliśmy

Źródło:
Konkret24
Dzieło pielgrzymkowe i apartament za milion od Czarnka. Kontrola: brak dowodów na działalność

Dzieło pielgrzymkowe i apartament za milion od Czarnka. Kontrola: brak dowodów na działalność

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Barbara Nowacka, ministra edukacji narodowej, odniosła się do wyników audytu przeprowadzonego w fundacji "Pod Damaszkiem", która otrzymała dotację w ramach programu willa plus. Mówiła, że "najważniejszym wnioskiem" jest to, że od kiedy fundacja kupiła lokal, "tam się bardzo niewiele działo". Zapowiedziała, że w czwartek wiceministra edukacji Joanna Mucha przedstawi publicznie wyniki z dotychczas przeprowadzonych kontroli w sprawie willi plus. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Adam Bodnar mówił, że "prokuratura powinna przeprowadzić kompleksowe postępowanie wyjaśniające" w tej sprawie.

Barbara Nowacka o fundacji "Pod Damaszkiem": jak weszła kontrola, był jeszcze kurz poremontowy

Barbara Nowacka o fundacji "Pod Damaszkiem": jak weszła kontrola, był jeszcze kurz poremontowy

Źródło:
TVN24

Na trasie S7 policjanci dostrzegli mężczyznę, który spacerował poboczem. Miał zadrapania, szedł bez butów. "Tłumaczył, że idąc przez las, zgubił buty, a teraz próbuje wrócić do domu" - relacjonuje policja z podwarszawskiego Piaseczna.

Podrapany i bez butów szedł trasą ekspresową. "Oświadczył, że wraca z imprezy"

Podrapany i bez butów szedł trasą ekspresową. "Oświadczył, że wraca z imprezy"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Premier Donald Tusk ma swój specyficzny urok i energię. Liderom pozostałych ugrupowań koalicyjnych brakuje śmiałości w relacjach z nim - mówił w TVN24 senator PSL, były premier Waldemar Pawlak. Jego zdaniem powinny się odbywać cotygodniowe spotkania liderów koalicyjnych ugrupowań, bo to "minimum, żeby koalicja nie ulegała erozji".

Pawlak: Tusk onieśmiela koalicjantów. Sam się przekonałem, że rozmowy są ostre

Pawlak: Tusk onieśmiela koalicjantów. Sam się przekonałem, że rozmowy są ostre

Źródło:
TVN24

W południowej Europie panują upały. W Hiszpanii termometry w niedzielę pokazywały nawet 40 stopni Celsjusza. Niezwykle gorąco jak na czerwiec jest również w innych krajach, w tym Grecji, Bułgarii czy nawet Wielkiej Brytanii.

Europa w uścisku gorąca. "Przed nami wyjątkowo trudne lato"

Europa w uścisku gorąca. "Przed nami wyjątkowo trudne lato"

Źródło:
Reuters, PAP, AEMET, 20minutos.es, greekreporter. fakti.bg
Rodzinny obiad to koszmar. Mlaskanie, siorbanie, przełykanie… każdy dźwięk ich boli

Rodzinny obiad to koszmar. Mlaskanie, siorbanie, przełykanie… każdy dźwięk ich boli

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Zdjęcia do kolejnego prequela "Gry o tron" ruszyły - przekazało we wtorek HBO. Fabuła produkcji zostanie oparta na treści jednego z opowiadań autorstwa George'a R.R Martina. Ten będzie też producentem wykonawczym serialu. W jego głównych rolach wystąpią Peter Claffey i Dexter Sol Ansell.  

Nowy prequel "Gry o tron". Rusza ekranizacja opowiadania George'a R.R. Martina 

Nowy prequel "Gry o tron". Rusza ekranizacja opowiadania George'a R.R. Martina 

Źródło:
HBO