Z kim konkuruje Daniel Obajtek? Pojedynek "jedynek" na Podkarpaciu

Źródło:
tvn24.pl, PAP
Wygnański: tego warto bronić, warto pójść do urn
Wygnański: tego warto bronić, warto pójść do urn TVN24
wideo 2/2
Wygnański: tego warto bronić, warto pójść do urn TVN24

W wyborach do Parlamentu Europejskiego o mandat z okręgu numer 9 walczy 69 kandydatów. Siedmiu zajmuje pierwsze miejsca na listach komitetów. "Jedynkami" są tu m.in. doświadczona europarlamentarzystka Elżbieta Łukacijewska i Daniel Obajtek, były prezes Orlenu, którego osoba jest związana z trzema toczącymi się obecnie śledztwami. Co warto wiedzieć o liderach list na Podkarpaciu?  

W niedzielę, 9 czerwca, Polacy wybiorą 53 reprezentantów do Parlamentu Europejskiego. W okręgu numer 9, obejmującym województwo podkarpackie, swoich kandydatów wystawiło siedem komitetów wyborczych. Dr Dominik Szczepański, politolog z Instytutu Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego, jest przekonany, że troje przedstawicieli Podkarpacia zdobędzie euromandaty. Jego zdaniem ze względu na sposób przeliczania głosów na pewno dostaną je "jedynki" KO i PiS, czyli Łukacijewska i Obajtek. Kto jeszcze znalazł się na czele list i co wiadomo o tych osobach? Oto wszystkie "jedynki" z Podkarpacia.  

Kandydaci do europarlamentu. Okręg 9TVN24

ZOBACZ TEŻ: Jak głosować w wyborach europejskich 2024? To trzeba wiedzieć

LISTA NR 1. Elżbieta Burkiewicz

Listę Komitetu Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe na Podkarpaciu otwiera Elżbieta Burkiewicz. To członkini Polski 2050 Szymona Hołowni. Aktualnie zasiada w Sejmie. Została do niego wybrana głosami 11 582 wyborców okręgu rzeszowskiego. Pełni tam rolę zastępczyni przewodniczącego komisji ochrony środowiska, zasobów naturalnych i Leśnictwa oraz wiceprzewodniczącej Parlamentarnego Zespołu ds. Celiakii, a także Podkarpackiego Zespołu Parlamentarnego.

Burkiewicz urodziła się w 1964 roku w Mielcu. Posiada wykształcenie wyższe. Zdobyła je na Uniwersytecie Śląskim, gdzie skończyła studia magisterskie z zakresu wychowania plastycznego. Od 1998 roku wraz z siostrą prowadzi firmę odzieżową.

ZOBACZ TEŻ: Wybory do europarlamentu 2024. Kandydaci Trzeciej Drogi - lista "jedynek"

LISTA NR 2. Tomasz Buczek

Tomasz Buczek jest jedynką Komitetu Wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość. Należy do partii Konfederacja Wolność i Niepodległość. Jest pełnomocnikiem okręgowym Ruchu Narodowego. W przeszłości był wiceprezesem Młodzieży Wszechpolskiej na Podkarpaciu. W wyborach samorządowych w 2018 roku bez powodzenia kandydował na radnego sejmiku województwa podkarpackiego. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku bezskutecznie ubiegał się o mandat europosła. Startował także w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych. Zdobył 11 341 głosów, co nie pozwoliło mu na objęcie mandatu.

Zawodowo Buczek jest przedsiębiorcą. Mieszka w Kolbuszowej Górnej. W marcu ubiegłego roku "zasłynął" obrzuceniem jajkami ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka podczas Europejskiego Forum Rolniczego w podrzeszowskiej Jasionce.

ZOBACZ TEŻ: Wybory do europarlamentu 2024. Kandydaci Konfederacji - lista "jedynek"

LISTA NR 3. Paweł Frankiewicz

Lista nr 3 to kandydaci Komitetu Wyborczego Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy - Normalna Polska w Normalnej Europie. Jej "jedynką" jest Paweł Frankiewicz, 45-letni prawnik mieszkający w Muninie. W przeszłości bezskutecznie ubiegał się o mandat posła RP oraz mandat radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Nie należy do żadnej partii politycznej.

LISTA NR 4. Grzegorz Rykała

Komitet Wyborczy Polexit wybrał na swoją "jedynkę" na Podkarpaciu Grzegorza Rykałę. To 37-letni specjalista administracji publicznej zamieszkujący Niechobrz. Rykała nie należy do żadnej partii politycznej. W październiku 2023 roku startował w wyborach do Sejmu RP z listy KW Bezpartyjni Samorządowcy. Zdobył 751 głosów, co nie przełożyło się na mandat poselski. W kwietniu ubiegał się o miejsce w Radzie Miejskiej w Boguchwale. Uzyskał 60 głosów. W 2019 roku był "jedynką" KW Polexit w wyborach do europarlamentu. Miejsca w Parlamencie Europejskim nie zdobył.

LISTA NR 5. Elżbieta Łukacijewska

Listę Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej na Podkarpaciu otwiera Elżbieta Łukacijewska. To doświadczona europosłanka. W ławach Parlamentu Europejskiego po raz pierwszy zasiadła w 2009 roku. Dołączyła do Grupy Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci). Wcześniej Łukacijewska zasiadała w Sejmie IV, V i VI kadencji. Była także wójtem gminy Cisna.

Łukacijewska pochodzi z Godowej w powiecie strzyżowskim w województwie podkarpackim. Z wykształcenia jest ekonomistką. Ukończyła Politechnikę Rzeszowską. Przed rozpoczęciem kariery politycznej pracowała w zawodzie księgowej. Jest członkinią Platformy Obywatelskiej od 2001 roku. 

W poprzednich eurowyborach Łukacijewska odniosła zaskakujący dla wielu sukces, gdy startując z ostatniego miejsca na liście, jako jedyna z kandydatów Koalicji Europejskiej w okręgu zdobyła mandat. Gmina Cisna była też jedynym miejscem w województwie podkarpackim, gdzie Koalicja Europejska pokonała Prawo i Sprawiedliwość. Na Łukacijewską zagłosowało tam 243 na 798 wyborców, za nią znaleźli się Bogdan Rzońca i Tomasz Poręba z PiS.

ZOBACZ TEŻ: Wybory do europarlamentu 2024. Kandydaci KO - lista "jedynek"

LISTA NR 6. Wiktoria Barańska

Jedynką Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewica w okręgu nr 9 jest Wiktoria Barańska. Ma 27 lat. Jest członkinią partii Lewica Razem. W kwietniu ubiegała się o miejsce w Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Zdobyła 1 254 głosy, co nie pozwoliło jej na objęcie mandatu. Podczas ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych bez powodzenia kandydowała do Sejmu. W 2018 starała się o mandat radnej Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Barańska urodziła się w Sanoku. Z wykształcenia jest literaturoznawczynią. Obecnie jest w trakcie studiów doktoranckich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zasiada w zarządzie Stowarzyszenia Spójnik. Jak wskazuje zamieszczony tam opis, na co dzień Barańska zajmuje się tłumaczeniami i copywritingiem. Współpracuje też z łódzką fundacją SPUNK w charakterze edukatorki seksualnej. W przeszłości była współorganizatorką Krakowskiej Manify. Zaangażowała się też w poprowadzenie pierwszego marszu równości w rodzinnym Sanoku.

ZOBACZ TEŻ: Wybory do europarlamentu 2024. Kandydaci Lewicy - lista "jedynek"

LISTA NR 7. Daniel Obajtek

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość na pierwszym miejscu swojej listy umieścił Daniela Obajtka. Z PiS związany jest on od ponad dekady. Polityczną karierę rozpoczął jako wójt gminy Pcim. W późniejszych latach był prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, prezesem zarządu Grupy Energa, członkiem rady nadzorczej spółki Lotos Biopaliwa, a także prezesem zarządu i dyrektorem generalnym PKN Orlen. Z ostatniej z tych funkcji został odwołany 5 lutego. Za jego kadencji Orlen sprzedał 30 proc. udziałów w Rafinerii Gdańskiej Saudi Aramco, przejął Lotos i PGNiG. Zakupił także grupę wydawniczą Polska Press.

Obajtek jest absolwentem Executive MBA organizowanego przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów i walidowanego przez IAE Aix-Marseille Graduate School of Management. Ukończył też studia w Prywatnej Wyższej Szkole Ochrony Środowiska w Radomiu.

ZOBACZ TEŻ: Wybory do europarlamentu 2024. Kandydaci PiS - lista "jedynek"

Przez lata Obajtek wzbudzał kontrowersje m.in. za sprawą zgromadzonego przez siebie majątku. Zgodnie z ustaleniami Wirtualnej Polski w 2021 roku miał być właścicielem lub współwłaścicielem aż 39 nieruchomości. W centrum medialnej uwagi stawał też za sprawą licznych afer powiązanych z jego osobą. W 2013 roku do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie wcześniejszej działalności Obajtka w należącej do jego wuja firmie Elektroplast i możliwości "współdziałania (przez niego - red.) ze zorganizowaną grupą przestępczą, przyjęcia od jej szefa łapówki i oszustwo". Śledztwo zostało umorzone w 2017 roku.

W lutym 2021 roku "Gazeta Wyborcza" opublikowała serię artykułów na temat ujawnionych przez siebie "taśm Obajtka". W marcu tego roku Onet upublicznił kolejną serię nagrań z udziałem Daniela Obajtka. Tym razem dotyczyły one jego działalności w trakcie prezesury w PKN Orlen.

Pod koniec maja minister sprawiedliwości, prokurator generalny Adam Bodnar powiedział, że toczą się trzy śledztwa związane z Danielem Obajtkiem. Dotyczą połączenia Lotosu z Orlenem, zawyżania cen benzyny i zaliczki na zakup ropy. Bodnar dodał, że są także "mniejsze sprawy", które dotyczą składania fałszywych zeznań oraz odmowy wstępu do Orlenu dla kontrolerów NIK.

Daniel Obajtek twierdzi natomiast, że nie toczą się przeciwko niemu żadne postępowania. - Prokurator krajowy (...) wprost powiedział, że przeciwko mnie nie toczą się żadne postępowania, toczą się "w sprawie" - podkreślił.

Zdaniem dr. Dominika Szczepańskiego, politologa z Uniwersytetu Rzeszowskiego, oprócz Obajtka "dużą szansę (na zdobycie euromandatu - red.) mają Maria Kurowska (nr 7 na liście PiS) i Marek Kuchciński (nr 10 na liście PiS), czyli rekordziści w swoich okręgach wyborczych".

ZOBACZ TEŻ: Wybory do europarlamentu 2024. Okręg nr 9 - kto kandyduje w województwie podkarpackim [pełna lista]

Autorka/Autor:jdw//az

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Pozostałe wiadomości

Przypadkowy świadek natknął się na ciało mężczyzny z raną postrzałową głowy w miejscowości Dąbrowa Zielona (Śląskie). Miejsce znalezienia ciała znajduje się kilka kilometrów od domu, w którym trzy lata temu doszło do potrójnego zabójstwa. O tę zbrodnię podejrzany jest poszukiwany do dzisiaj Jacek Jaworek. - Nie możemy potwierdzić ani zaprzeczyć, że to zwłoki poszukiwanego Jacka Jaworka. Zostaną przeprowadzone w najbliższym czasie badania identyfikacyjne DNA, które to wyjaśnią - poinformował rzecznik częstochowskiej prokuratury. Jak ustalił nieoficjalnie reporter TVN24 Jerzy Korczyński, w miejscu, gdzie znaleziono zwłoki mężczyzny, miała się pojawić się siostra poszukiwanego Jacka Jaworka. Kobieta nie była jednak w stanie określić w 100 procentach, czy to jest jej brat.

Znaleziono zwłoki mężczyzny. "Nie możemy potwierdzić ani zaprzeczyć, że to Jacek Jaworek"

Znaleziono zwłoki mężczyzny. "Nie możemy potwierdzić ani zaprzeczyć, że to Jacek Jaworek"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Jeśli pilnie nie zostaną wdrożone odpowiednie działania, w wyniku rozprzestrzeniania się opornych na leki pasożytów wywołujących malarię zagrożone będą miliony istnień ludzkich - przestrzegają naukowcy w opublikowanym w czwartek w "Science" artykule.

Malaria oporna na leki. Naukowcy o śmiertelnym zagrożeniu dla milionów osób

Malaria oporna na leki. Naukowcy o śmiertelnym zagrożeniu dla milionów osób

Źródło:
BBC, tvn24.pl

W piątek doszło do dwóch awarii jednocześnie - jednej związanej z oprogramowaniem MS i drugiej z aktualizacją oprogramowania zewnętrznej firmy CrowdStrike - poinformowała rzeczniczka Microsoft Polska Anna Klimczuk. Pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem usług – podała firma. Firma Crowdstrike poinformowała, że globalna awaria wynikła z błędu firmy i to nie był cyberatak.     

Znamy przyczyny globalnych utrudnień. Dwie awarie jednocześnie

Znamy przyczyny globalnych utrudnień. Dwie awarie jednocześnie

Źródło:
PAP

Firmy i usługi z całego świata zostały w piątek dotknięte poważną awarią informatyczną. Jak potwierdziła firma CrowdStrike, sytuację spowodował błąd w aktualizacji jej oprogramowania. Firma Microsoft przekazała, że doszło również do awarii po jej stronie.

To ta firma stoi za globalną awarią. Czym jest CrowdStrike?

To ta firma stoi za globalną awarią. Czym jest CrowdStrike?

Źródło:
CNN, BBC, PAP, tvn24.pl

Oznaczony pojazd organizacji humanitarnej World Central Kitchen został trafiony rosyjskim ładunkiem wybuchowym wystrzelonym z drona w pobliżu Ołeksandriwki w Ukrainie. W środku był tylko kierowca, któremu, jak przekazała WCK, nic się nie stało. Według Pawła Szota to Polak.

Atak na samochód World Central Kitchen. W środku był pracujący dla organizacji Polak

Atak na samochód World Central Kitchen. W środku był pracujący dla organizacji Polak

Źródło:
tvn24.pl, TVN24

Rosyjski sąd uznał w piątek dziennikarza "Wall Street Journal" Evana Gershkovicha za winnego szpiegostwa i skazał go na 16 lat więzienia - podała państwowa agencja informacyjna RIA. 32-letni Amerykanin twierdzi, że jest niewinny, a jego redakcja nazwała proces farsą.

Amerykański dziennikarz Evan Gershkovich skazany na 16 lat więzienia w Rosji. "Haniebny, fałszywy wyrok"

Amerykański dziennikarz Evan Gershkovich skazany na 16 lat więzienia w Rosji. "Haniebny, fałszywy wyrok"

Źródło:
Reuters, PAP

W Piotrówku na Dolnym Śląsku 15-latka pogryzł pies. Pomocy udzielili mu strażacy. Według relacji komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej z Jordanowa Śląskiego chłopiec został pogryziony podczas rozdzielania psów. 

Pogryziony 15-latek. Próbował rozdzielić psy

Pogryziony 15-latek. Próbował rozdzielić psy

Źródło:
tvn24.pl

17-letni Artem został zaatakowany maczetą na kąpielisku Zakrzówek w Krakowie. Z ranami głowy i ręki trafił do szpitala, przeszedł operację. Wiele osób chce mu pomóc, wsparcie obiecał konsul Ukrainy, uruchomiono także zbiórkę pieniędzy na rehabilitację nastolatka. Artem zaskoczony tym odzewem część pieniędzy postanowił przeznaczyć na domy dziecka w Polsce.

17-letni Artem stracił palec po ataku maczetą. "Jestem zaskoczony, że tak wielu Polaków chce mi pomóc"

17-letni Artem stracił palec po ataku maczetą. "Jestem zaskoczony, że tak wielu Polaków chce mi pomóc"

Źródło:
tvn24.pl

Marcin Romanowski nie trafił do aresztu. Wnioskowała o to prokuratura, ale nie zgodził się sąd. Mamy całe uzasadnienie tej decyzji. Prokuratura ma czas do wtorku na ewentualne zażalenie.

Mamy całe uzasadnienie sądu w sprawie Romanowskiego

Mamy całe uzasadnienie sądu w sprawie Romanowskiego

Źródło:
TVN24

W Mrzeżynie (woj. zachodniopomorskie) kierowca poinformował policję o innym uczestniku ruchu drogowego, który nie trzyma pasu ruchu i dziwnie się zachowuje. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Kierowca został zatrzymany, a auto odholowane.

Wsiadł za kierownicę, mając ponad trzy promile alkoholu. Nagranie

Wsiadł za kierownicę, mając ponad trzy promile alkoholu. Nagranie

Źródło:
TVN24, tvn24.pl

Policjanci zatrzymali 32-latka, który w Nowym Targu (Małopolskie) napadł na 19-latkę wracającą z pracy. Mężczyzna miał ją złapać za szyję i przewrócić na ziemię. Usłyszał zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Zaatakował w nocy 19-latkę. "Miał złapać ją za szyję i przewrócić na ziemię"

Zaatakował w nocy 19-latkę. "Miał złapać ją za szyję i przewrócić na ziemię"

Źródło:
tvn24.pl

Globalna awaria systemów informatycznych nie dotknęła działających w Polsce banków - wynika z informacji przekazanych redakcji biznesowej tvn24 przez największe banki w kraju. Zapytaliśmy o ewentualne utrudnienia dla klientów PKO BO, Pekao, mBank, ING Bank Śląski, Bank Millenium i Santander.

Banki komentują wielką awarię

Banki komentują wielką awarię

Źródło:
tvn24.pl

Warszawskie Lotnisko Chopina prosi pasażerów o weryfikowanie statusu lotu bezpośrednio u przewoźnika w aplikacji lub na stronie internetowej. Apel w mediach społecznościowych ma związek z licznymi sygnałami o utrudnieniach w systemach odpraw przewoźników. Pasażerowie linii Wizz Air powinni się zgłaszać minimum trzy godziny przed odlotem.

Lotnisko Chopina prosi o weryfikowanie statusu lotów. Dwa zostały odwołane

Lotnisko Chopina prosi o weryfikowanie statusu lotów. Dwa zostały odwołane

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

W piątek miała miejsce globalna awaria systemów informatycznych. Utrudnienia znacząco wpłynęły i częściowo nadal wpływają na działalność gospodarki, w tym linii lotniczych, terminali morskich, niektórych banków. Firma CrowdStrike tworząca oprogramowanie antywirusowe przekazała w oświadczeniu, że do problemów doszło w wyniku nieudanej poprawki do jednego z jej produktów. Microsoft dodał, że równocześnie doszło też do problemów z jego własnym oprogramowaniem. Chaos to efekt połączonego skutku tych dwóch awarii.

Globalna awaria informatyczna uderzyła w systemy na lotniskach, szpitale i banki

Globalna awaria informatyczna uderzyła w systemy na lotniskach, szpitale i banki

Aktualizacja:
Źródło:
BBC, CNN

13 milionów, 20 milionów, a nawet 22 miliony złotych mieli rzekomo już otrzymać w ramach premii ministrowie i wiceministrowie obecnego rządu - taki przekaz rozsyłany jest w mediach społecznościowych. Powstał po artykule jednego z dzienników, którego informacje zostały jednak przeinaczone.

22 miliony złotych nagród dla ministrów i wiceministrów? Nie, "nie otrzymywali"

22 miliony złotych nagród dla ministrów i wiceministrów? Nie, "nie otrzymywali"

Źródło:
Konkret24

Dwuletni chłopiec wypadł przez okno z trzeciego piętra w jednym z bloków w Kraśniku (Lubelskie). Chłopiec został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Dwulatek wypadł przez okno z trzeciego piętra

Dwulatek wypadł przez okno z trzeciego piętra

Źródło:
tvn24.pl

Słubiccy policjanci chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna ignorował sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane przez funkcjonariuszy. Po krótkim pościgu 32-latek zatrzymał się. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie.

Myślał, że policjanci chcą go tylko wyprzedzić. Nagranie z pościgu

Myślał, że policjanci chcą go tylko wyprzedzić. Nagranie z pościgu

Źródło:
tvn24.pl, Policja Lubuska

Pogodna, słoneczna i bardzo ciepła aura utrzyma się do końca tygodnia. Później Polska znajdzie się w strefie chłodnego frontu atmosferycznego, który, oprócz ochłodzenia, przyniesie przelotne opady deszczu i lokalne burze.

Przed nami gorący weekend. Nowy tydzień przyniesie zmianę

Przed nami gorący weekend. Nowy tydzień przyniesie zmianę

Źródło:
tvnmeteo

Tony martwych ryb unoszą się na powierzchni rzeki Piracicaba w brazylijskim stanie Sao Paulo. Władze ostrzegły, że skutki tej katastrofy ekologicznej mogą być odczuwalne dla regionu przez wiele lat.

20 ton martwych ryb w rzece. "Przerażający widok"

20 ton martwych ryb w rzece. "Przerażający widok"

Źródło:
Reuters

Dr Kevin O'Connor, lekarz Białego Domu, poinformował w czwartek o szczegółach stanu zdrowia Joe Bidena. Zmaga się on z infekcją COVID-19. Zgodnie z relacją lekarza parametry życiowe prezydenta są w normie, przyjmuje leki i kontynuuje "zajmowanie się sprawami narodu amerykańskiego". O'Connor zapewnił, że regularnie będzie dostarczać nowych informacji na temat zdrowia polityka.  

Lekarz Białego Domu o stanie zdrowia prezydenta Bidena

Lekarz Białego Domu o stanie zdrowia prezydenta Bidena

Źródło:
NBC News, tvn24.pl

Na kołobrzeskim lotnisku doszło do wypadku turystycznej awionetki. Podczas startu samolotu maszyna wjechała w ogrodzenie. Trzy osoby wyszły z maszyny o własnych siłach, nikomu nic się nie stało. Na miejscu pracuje sześć zastępów straży pożarnej.

Samolot uderzył w ogrodzenie przy próbie startu

Samolot uderzył w ogrodzenie przy próbie startu

Źródło:
TVN24, tvn24.pl

Dwuletni chłopiec bez opieki spacerował w sąsiedztwie parku w Ustrzykach Dolnych (Podkarpackie). Dwaj nastolatkowie zainteresowali się jego losem i zaalarmowali służby. Chłopczyk nie potrafił wskazać, gdzie mieszka, nie wiadomo było także, jak się nazywa. Dzięki policjantom bezpiecznie wrócił do domu.

Dwulatek bez opieki w parku. Zainteresowali się nim dwaj nastolatkowie

Dwulatek bez opieki w parku. Zainteresowali się nim dwaj nastolatkowie

Źródło:
tvn24.pl

Ponad 2,5 tony krajanki tytoniowej oraz ponad 6 mln sztuk papierosów ujawnili mundurowi po siłowym otwarciu hali na terenie powiatu oleckiego (woj. warmińsko-mazurskie). Na miejscu zatrzymano 12 podejrzanych, a jeszcze jednego na innej posesji. Palił kartony po papierosach. 

Nielegalna fabryka papierosów w hali po zakładzie produkcyjnym. Zatrzymali 13 osób

Nielegalna fabryka papierosów w hali po zakładzie produkcyjnym. Zatrzymali 13 osób

Źródło:
tvn24.pl

W weekend w Polsce znów zrobi się upalnie, wrócą też burze. W związku z wysoką temperaturą Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia.

Upały szybko wrócą. Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia

Upały szybko wrócą. Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia

Źródło:
IMGW
"Zastanawiam się nad zmianą nazwiska na Wnuk Ingmara Bergmana"

"Zastanawiam się nad zmianą nazwiska na Wnuk Ingmara Bergmana"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Konieczne jest usunięcie nieuzasadnionych obciążeń dla przedsiębiorców oraz zadbanie, aby artyści otrzymywali wynagrodzenia - napisano w apelu izb i organizacji w imieniu polskich przedsiębiorców działających w sektorze kablowym i satelitarnym do senatorów.

Apel do senatorów o zmiany w ustawie o prawie autorskim

Apel do senatorów o zmiany w ustawie o prawie autorskim

Źródło:
tvn24.pl