Wrocław

Matka spała, dwulatek wypadł z okna

Wrocław

Dziecko wypadło z pierwszego piętra budynku
A. Stefańczyk | TVN24 WrocławDziecko wypadło z pierwszego piętra budynku

- Ustalamy, jak dziecko weszło na parapet i spadło - mówią policjanci o tym, co wydarzyło się w Legnicy (woj. dolnośląskie). Dwuletni chłopiec został znaleziony na ulicy. Był sam. Okazało się, że wypadł z pierwszego piętra.

We wtorek rano policjanci dostali zgłoszenie o tym, że mężczyzna przy ulicy Żwirki i Wigury znalazł dwuletniego chłopca. Jak twierdził, dziecko prawdopodobnie wypadło z okna. - Na miejscu zastali mężczyznę, który trzymał dziecko na rękach. Powiedział, że dwulatka znalazł blisko budynku, gdzie na pierwszym piętrze otwarte było okno - relacjonuje podkom. Iwona Król-Szymajda z legnickiej policji.

Matka o niczym nie wiedziała

Chłopiec trafił do szpitala. A policjanci rozpoczęli poszukiwania jego rodziców. Okazało się, że w zamkniętym mieszkaniu przebywa matka dwulatka. Jednak 29-latka nie reagowała ani na pukanie do drzwi, ani na wołanie. Dlatego funkcjonariusze, wraz ze strażakami, do środka dostali się przez okno.

- W mieszkaniu spała matka chłopca. Nie wiedziała, co się stało. Nie słyszała policjantów ani sygnałów - mówi Król-Szymajda.

Sprawdzają, co się stało

Teraz funkcjonariusze wyjaśniają, co dokładnie się wydarzyło. - Wyjaśnienie okoliczności pozwoli ustalić, czy doszło do nieszczęśliwego wypadku. Ustalamy, jak dziecko weszło na parapet i spadło - podkreśla policjantka.

Wiadomo, że matka dwulatka była trzeźwa. Funkcjonariusze sprawdzili też, czy nie była pod wpływem narkotyków. Jak mówią narkotest wykazał, że nie zażywała środków odurzających.

W jakim stanie jest chłopiec? Jest hospitalizowany. Jednak jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Matce za niedopilnowanie syna może grozić do roku więzienia.

Do wypadku doszło w Legnicy:

Mapa Targeo

Autor: tam/gp / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław | A. Stefańczyk

Pozostałe wiadomości