Pożar magazynu. Ponad 20 zastępów straży pożarnej w akcji

TVN24 | Wrocław

Aktualizacja:
Autor:
mjz/b,
now
Źródło:
Kontakt 24, PAP
Pożar w Bielanach WrocławskichKontakt 24
wideo 2/3
Kontakt 24Pożar w Bielanach Wrocławskich

W sobotnie popołudnie w magazynie w Bielanach Wrocławskich doszło do pożaru. - Nie ma osób poszkodowanych - poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu st. kpt. Tomasz Szwajnos. Akcja gaszenia ognia trwała jeszcze w niedzielny poranek. Nagrania z pożaru otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Ogień pojawił przed godziną 14 w jednym z magazynów przy ulicy Logistycznej w Bielanach Wrocławskich, gdzie składowana była makulatura. Jak powiedział oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu st. kpt. Tomasz Szwajnos, po pożaru wysłano 24 cztery zastępy straży pożarnej.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

- Trudność akcji gaśniczej polega na tym, że w jednym miejscu znajduje się dużo materiału palnego. Dodatkowo stalowa konstrukcja hali, pod wpływem temperatury staje się plastyczna. Dlatego też pożaru nie da się gasić od środka i prądy wody podawane są z zewnątrz, z drabin mechanicznych - relacjonował.

Rzecznik dodał, że 18 pracowników magazynu ewakuowało się jeszcze przed przyjazdem strażaków. - Nie ma osób poszkodowanych – przekazał. Okoliczności wybuchu pożaru nie są jeszcze znane.

"Ogień już się nie rozprzestrzenia, jest zamknięty w jednym pomieszczeniu"

Akcja gaszenia trwała jeszcze w niedzielę rano.

- Ogień już się nie rozprzestrzenia, jest zamknięty w jednym pomieszczeniu. Aktualnie na miejscu pracuje 14 zastępów straży pożarnej - przekazał w rozmowie z tvn24.pl oficer dyżury Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu. - Trudno powiedzieć, ile jeszcze potrwa akcja gaszenia pożaru - dodał.

Nagrania z pożaru otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pożar w Bielanach WrocławskichKontakt24

Autor:mjz/b, now

Źródło: Kontakt 24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24