TVN24 | WOŚP 2022

Mikrofon Tomasza Knapika na aukcję WOŚP wystawił jego syn. "Mogę zdradzić tajemnicę"

TVN24 | WOŚP 2022

Autor:
ads\mtom
Źródło:
TVN24
Mikrofon Tomasza Knapika na aukcji WOŚP. Maciej Knapik: mogę zdradzić tajemnicę
Mikrofon Tomasza Knapika na aukcji WOŚP. Maciej Knapik: mogę zdradzić tajemnicęTVN24
wideo 2/21
TVN24Mikrofon Tomasza Knapika na aukcji WOŚP. Maciej Knapik: mogę zdradzić tajemnicę

Maciej Knapik, dziennikarz "Faktów" TVN, wystawił na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prywatny mikrofon swojego ojca Tomasza Knapika - legendarnego lektora, który zmarł w ubiegłym roku. - Tata zawsze wspierał WOŚP. Tej decyzji, tej aukcji jestem pewien jak niczego. Z pewnością byłby zadowolony - powiedział Maciej Knapik w TVN24.

Domowy mikrofon używany przez Tomasza Knapika można wylicytować na aukcji w ramach 30. Finału WOŚP.

- Mogę zdradzić tajemnicę, że na aukcję przekazałem dwa jego mikrofony, które stały w jego gabinecie. W odróżnieniu od tysięcy mikrofonów, przed którymi siadał mój tata przez całą swoją karierę, te były zupełnie osobiste, były tymi, na których pracował w domu - mówił Maciej Knapik we wtorek TVN24.

Jerzy Owsiak prezentuje mikrofon Tomasza KnapikaWOŚP

Dodał, że jego ojciec przez kilka ostatnich miesięcy pracował tylko z domu. - A że zawsze miał zleceń i próśb o udzielenie głosu bez liku, te mikrofony dużo pracowały. Mógł nagrać w domu wszystko. Nagrywał i bardzo krótkie formy, i długimi godzinami czytał audiobooki - wspominał.

ZOBACZ NASZ SPECJALNY SERWIS WOŚP 2022 W TVN24

- Tata zawsze wspierał WOŚP. Czy to finansowo, czy użyczając głosu do różnych przedsięwzięć. Tej decyzji, tej aukcji jestem pewien jak niczego. Z pewnością byłby zadowolony i aprobowałby taką decyzję - podkreślił dziennikarz "Faktów".

Mikrofon Tomasza Knapika na aukcji WOŚP. Cała rozmowa z Maciejem Knapikiem
Mikrofon Tomasza Knapika na aukcji WOŚP. Cała rozmowa z Maciejem KnapikiemTVN24

30. Finał WOŚP

W ciągu 29 finałów WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld PLN i kupiła ponad 67 300 urządzeń.

30. Finał WOŚP, pod hasłem "Przejrzyj na oczy", zagra 30 stycznia 2022 roku. Pieniądze będą zbierane na sprzęt, który ma zapewnić najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Autor:ads\mtom

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: WOŚP

Pozostałe wiadomości