W weekend 30 km/h na węźle trasy S8. Będą też utrudnienia na Chodeckiej

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Urząd m.st. WarszawyDrogowcy będą układali nową nawierzchnię na dwóch ulicach

Kierowców czekają weekendowe utrudnienia przy węźle trasy S8 z aleją Prymasa Tysiąclecia. Drogowcy będą tam układali nową nawierzchnię. Roboty będą wiązały się ze zwężeniem jezdni i wprowadzeniem ograniczeń prędkości. W najbliższych dniach częściowo nieprzejezdna z powodu frezowania będzie też Chodecka.

Prace w alei Prymasa Tysiąclecia będzie prowadziła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Rozpoczną się one w piątek około godziny 23.00 i potrwają do poniedziałku do godziny 5.00. Nowa nawierzchnia będzie układana na obu jezdniach na odcinku pomiędzy przystankiem Lasek na Kole, a rozjazdem na Bemowo w jedną stronę, a zjazdem z Bielan w drugą.

Kierowcy muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu. Przede wszystkim pojadą w tym miejscu dużo wolniej - dozwolona prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h. Dodatkowo, dla bezpieczeństwa przy łącznicach z trasą S8 wprowadzone będzie ręczne kierowanie ruchem. 

W pierwszej kolejności drogowcy zajmą się frezowaniem wewnętrznych pasów ruchu. Ułożą na nich nową nawierzchnię, a po ostygnięciu asfaltu namalują oznakowanie poziome. Ruch będzie wówczas prowadzony po jezdniach zewnętrznych. W każdym kierunku dostępny będzie jeden pas ruchu. Następnie odbędzie się zamiana - roboty przeniosą się na zewnętrzną stronę alei, a kierowcy pojadą wyremontowanym fragmentem.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Zamkną fragment Chodeckiej

Na Chodeckiej trwa remont polegający na budowie nowych chodników, drogi dla rowerów i układaniu nowej nawierzchni. Ulica ta była jednym z najważniejszych objazdów w trakcie budowy bródnowskiego odcinka II linii metra, dlatego teraz przechodzi modernizację.

Prace związane z układaniem nowego asfaltu ruszają w piątek około godziny 22.00. Na czas robót odcinek pomiędzy Wyszogrodzką a Kondratowicza zostanie wyłączony z ruchu. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów. Zamknięty odcinek można ominąć ulicami: Matki Teresy z Kalkuty, św. Wincentego i Kondratowicza. Trasy zmienią autobusy linii: 112, 114, 126, 145, 156, 169, 204, 240, 409, 500, N02, N14 i N64.

W związku z pracami na całej długości Chodeckiej będzie obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się z informacją o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela w przypadku niezastosowania się do znaku.

Objazd zamkniętego odcinka ulicy ChodeckiejUrząd m.st. Warszawy

Informowaliśmy też o początku prac przy budowie tramwaju do Wilanowa:

Pole Mokotowskie - Miasteczko Wilanów
Pole Mokotowskie - Miasteczko WilanówTramwaje Warszawskie

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd m.st. Warszawy

Pozostałe wiadomości